gebracht ProRail start werkzaamheden aan Zeeuwse lijn Scheidsrechterbeoordelaar Fraanje wordt het niet eens met de korfbalbond \M PZC Donderdag 26 februari 2009 33 Bouwe Postma weg als trainer SVD DRIEWEGEN - Bouwe Postma is per direct gestopt als trainer van zater dag-vierdeklasser SVD. De coach, die in Driewegen aan zijn eerste seizoen bezig was, verschilde met het bestuur van mening over de toekomst van het eerste elftal. Postma stond maandag voor het laatst voor de groep, die mo menteel met tien punten uit veer tien wedstrijden voorlaatste staat. „Het is allemaal heel jammer", zei hij. „Ik heb prima gewerkt bij SVD." AC Milan betaalt Duitse boete niet BREMEN - AC Milan weigert een boete van 50.000 euro te betalen. Die straf is opgelegd door de stad Bremen omdat de Italianen vorige week in het Uefa Cupduel met Werder Bremen op hun shirt recla me maakten voor gokbedrijf bwin. Reclame maken voor gokken is ver boden in de Duitse stad. Een advo caat van Milan stelt dat het recla meverbod strijdig is met Europese wetten. De club is desnoods be reid om de rechter in te schakelen. repetitie achter de rug voor het NK cross. In het Belgische Dour werd hij foto Peter Nicolai Gregory Sedoc behaalt derde plaats in Athene ATHENE - In de aanloop naar de Eu ropese indoorkampioenschappen heeft hordenloper Gregory Sedoc zijn vorm getest in Athene. De na tionale kampioen, die begin maart in Turijn zijn Europese titel op de 60. meter horden verdedigt, eindig de gisteravond in de Griekse hoofdstad als derde op zijn specia liteit. Sedoc liep de 60 meter hor den in 7,63 seconden, ruim boven zijn nationale record van 7,52 se conden. De Amerikaan Dexter Faulk won de race in 7,57. Amerikaans F1-team USF1 gelanceerd CHARLOTTE - Onder de naam USFi is het Amerikaanse Formu- le-i-team officieel gelanceerd. De renstal wil vanaf 2010 met twee au to's aan de wedstrijden meedoen. De renstal staat onder leiding van Peter Windsor en Ken Anderson. Zij zijn in het verleden beiden be trokken geweest bij andere teams in de Formule 1. Er zijn nog geen rijders voor het team bekend. Het budget van de Amerikanen is naar verluidt 62 miljoen dbllar. Powered by Prevail Wegens werkzaamheden aan de Zeeuwse lijn is er in februari, maart en april vijf weekenden geen treinverkeer mogelijk tussen Goes - Vlissingen. Tussen Roosendaal en Kruiningen is er in het laatste weekend van maart geen treinverkeer mogelijk. ProRail probeert de over last zoveel mogelijk te beperken. Vooral bewoners aan het spoor kunnen hinder onder vinden van de werkzaamheden. Nederland heeft een van de drukst bereden spoorwegnetten ter wereld. Voor de veiligheid is het van belang dat het spoor in goede staat is en blijft. Dit vergt intensief onderhoud. Op de Zeeuwse lijn wordt 13 van de 70 kilometer spoor vernieuwd. ProRail pakt het spoor, de ballast (grind) en een aantal wissels aan. Werkzaamheden voorjaar 2009 Weekend Baanvak buiten dienst Afgesloten overwegen Week 9 28 februari - 1 maart Goes-Vlissingen geen Week 11 14- 15 maart Goes-Vlissingen Noord Kraaijertsedijk Week 12 21 -22 maart Goes-Vlissingen Nieuwe Kraaijertsedijk Noordweg Week 13 28-29 maart Roosendaal - Kruiningen Markiezaatsweg Week 14 4-5 april Goes-Vlissingen Vlaamseweg Alle buitendienststelllingen zijn van zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur, NS zet bussen in. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden en/of de planning aan de Zeeuwse lijn, kijk dan op www.prorail.nl/zeeuwselijn. Ook kunt u bellen naar de afdeling Publiekscontacten, tijdens kantooruren te bereiken op telefoonnummer 0900 - 776 72 45 0,20 p.m.). Voor vragen over het vervangend busvervoer kijk op www.ns.nl. www.prorail.nl hij erbij dat het niet betekende dat ik gelijk zou krijgen. Boven dien erkende hij dat de bond in deze zaak grote fouten had ge maakt", aldus Fraanje. „Hij wilde dat ik terug zou keren in mijn functie." De brief die Lenstra Fraanje daar na stuurde, wierp echter een heel ander licht op de bijeenkomst. In het schrijven wordt gesteld dat Fraanje eerst zijn excuus moet aanbieden omdat hij mensen van verschillende commissies via 'on frisse mailcampagnes' beledigd zou hebben, en dat hij zich fle xibeler moet opstellen als hij weer op zijn post van scheids- rechtersbeoordelaar wil terugke ren. Fraanje: „Ik herken me totaal niet in de brief waarin het gesprek wordt weergegeven. Ik had net als mijn dochter gedacht dat alles weer goed zou komen omdat de bond zijn fouten erkent. De ellen de is begonnen toen de bond be gon te marchanderen met de re gels. Als zij dat erkennen en mij excuses aanbieden, wil ik dat ver volgens ook wel doen. Maar al leen in die volgorde." Dat zal er niet van komen, ver wacht Toob Fraanje, en dus trekt hij nu zijn conclusies. De Bevelan der zal niet meer in actie komen als scheidsrechtersbeoordelaar, en ook niet als opleider of examina tor. Inwoner Nieuwland heeft conflict over regels rond strafworp. door Koen de Vries NIEUWLAND - Toob Fraanje keert niet terug als beoordelaar van korfbalscheidsrechters. De 63-jari- ge inwoner van Nieuw- en Sint Joosland had een conflict over een spelregel met leidinggeven den van de korfbalbond en kon na een gesprek met bondsvoorzit ter Jaap Lenstra niet tot een com promis komen. Het conflict gaat over de inter pretatie 'van een regel die gaat over het" toekennen van een straf worp.- Volgens mensen van de bond mag de scheidsrechter een strafworp geven aan iemand die in scoringspositie zou kunnen komen, maar door de tegenpartij daar met overtreding vanaf gehou den wordt. Volgens Fraanje, al veertig jaar vrijwilliger in het korfbal en bij uitstek kenner van de spelregels, kan alleen een spe ler een strafworp krijgen als hij of zij in directe scoringspositie ver keert. Fraanje kreeg veel bijval voor zijn interpretatie, ook van bestuurders binnen de bond, maar kreeg uit eindelijk geen gelijk. Omdat hij zijn mening daarna niet wilde ver anderen, werd hij op non-actief gezet. Op maandag 16 februari Toob Fraanje wil geen scheidsrech terbeoordelaar meer zijn. had een gesprek tussen bonds voorzitter Jaap Lenstra en voorzit ter scheidsrechterszaken Johan Kosse enerzijds en Toob Fraanje en zijn dochter Christel aan de an dere kant van de tafel tot een op lossing moeten leiden. Die leek er te komen. „Lenstra vond dat mijn interpretatie van de spelregel de juiste was, al zei Toob Fraanje wordt het niet eens met de korfbalbond en keert niet terug als scheidsrechtersbe oordelaar. De partijen hebben een conflict over de strafworp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35