Braafheid is nooit moe Ajax in Uefa Cup op zoek naar saamhorigheid tegen Fiorentina PZC Donderdag 26 februari 2009 29 Treviso-coach dient na tien minuten ontslag in ROME - De aanstelling van Abel Balbo als nieuwe coach van Trevi- so is geen doorslaand succes gewor- den. De voormalig AS Roma-spe- ler diende dinsdag na één training alweer zijn ontslag in bij de Itali aanse club in de serie B. De Trevi- so-spelers wilden dat hun oude trainer Luca Gotti bleef. Toen dat niet gebeurde, weigerden zij te trai nen onder de nieuwe coach. Balbo was verbijsterd en leverde zijn overeenkomst meteen weer in. Dakar Rally ook in 2010 in Zuid-Amerika BUENOS AIRES - De Dakar Rally vindt ook volgend jaar plaats in Ar gentinië en Chili. Dat heeft de or ganisatie van de beroemde rallyra ce, de Amaury Sports Organisa tion, bekendgemaakt. De Dakar Rally werd jarenlang tra ditiegetrouw in West-Afrika verre den, maar in 2008 moest de race wijken voor terreurdreigingen. Be gin dit jaar vond de Dakar Rally voor het eerst plaats in Argentinië en Chili. PSV zet in op Rutten als nieuwe trainer EINDHOVEN - PSV hoopt Fred Rut ten te kunnen vastleggen als nieu we hoofdtrainer. Binnen de lei ding van de club wordt Rutten als 'een belangrijke kandidaat' om schreven. De huidige coach van Schalke 04 voldoet aan belangrijke criteria die PSV stelt bij de benoe ming van een permanente opvol ger voor de vertrokken coach Huub Stevens. Rutten staat bij zijn Duitse werkge ver onder druk, omdat de presta ties van Schalke 04 'tegenvallen. Schaatscoryfee Ritsma stapt in de motorsport ASSEN - Oud-schaatscrack Rintje Ritsma maakt zich op voor een avontuur in de motorsport. De 38-jarige Fries zal deel uitmaken van het Racing Team van de Asse naar Bertus Folkertsma. Ritsma was al een verdienstelijk autocoureur in de BMW I30i Cup. Op een testcircuit krijgt hij de kans zijn tooocc Suzuki voor het eerst aan de tand te voelen. Alleen het examen voor de racelicentie kan nog zijn racedebuut op twee wielen in de weg staan. Verdediger van Twente fitter dan ooit ondanks zwaar programma. door Leon ten Voorde en Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Last van vermoeidheid na al die zware maanden? „Nee", zegt FC Twente-verdediger Edson Braafheid, een dag voor de Uefa Cupwedstrijd tegen Olympique Marseille. „Daar heb ik bijna geen last van. Natuurlijk voel je wel pijn tjes, dat hebben we allemaal. Na een wedstrijd zoals zondag tegen Sparta, is iedereen moe. Maar de dagen erna zie je alweer dat de spe lers opleven." Het is opvallend om te zien hoe sterk FC. Twente zich mentaal en fysiek door het zware seizoen slaat. Twee wedstrijden in de week zijn de laatste maanden geen uit zondering, maar de selectie lijkt niet moe te krijgen. Al meer dan twee jaar zijn er bijna geen spier blessures gemeld bij Twente. Is er een een geheim? Assistent-trainer Erik ten Hag bewaakt bij de club mede het fysieke proces. -„Het heeft met meerdere factoren te ma ken", legt hij uit. „Zoals de juiste arbeids-rustverhouding, de iristel ling van de spelers en het samen spel tussen de technische en medi sche staf We trainen volgens een bepaalde strategie en dat garan deert ons tot op zekere hoogte dat spelers fit blijven. De programma's hebben we binnen Twente be dacht. We hebben daarbij gebruik gemaakt van fysiologische wet ten." Dat er zo weinig blessures zijn in de selectie, heeft volgens Ten Hag met vakmanschap te maken. „Maar ook geluk speelt een rol. Als er twee of drie geblesseerden zijn in de groep, krijg je vaak te maken met een kettingreactie. Dan raken er meer spelers geblesseerd." Naast de 24 competitiewedstrijden die Twente dit seizoen al speelde, werden tussendoor drie beker duels afgewerkt. En dan zijn er na tuurlijk de Europese optredens, vanavond alweer de tiende van dit seizoen. Edson Braafheid, die al leen het duel tegen Racing Santan der miste, kwam naast zijn Twent se wedstrijden ook nog twee keer in actie voor het Nederlands elftal (het A- en het B-team). Hij kiest er zelf voor om fris te blijven, dat heeft de trainer hem geleerd. „Ie dereen in de selectie is reuze en thousiast. We weten wat we wil len en dat we elkaar nodig hebben om dat te bereiken. Om dit niveau vast te houden, heb je een goede instelling nodig. Die hebben we. De trainer speelt daar een belang rijke rol in. Als hij jongens voor een hersteltraining ziet hangen in de kleedkamer, zegt hij: 'Je kiest er zelf voor hoe je deze dag door komt'. En dat is helemaal waar. Ik bepaal hoe ik me voel. Je kunt je echt over vermoeidheid heenzet- ten." De komende tien dagen worden weer zwaar voor FC Twente. De ploeg speelt vier thuiswedstrijden in tien dagen. Vanavond de return tegen Olympique Marseille in de Uefa Cup, zondag wacht het com petitieduel jtegen ADO Den Haag, woensdag de bekerwedstrijd tegen De Graafschap en de zaterdag erna komt PSV op bezoek. „Geen pro bleem", als het aan oud-Utrechter Braafheid ligt. „Ik ben nu twee jaar hier en ik ben op alle vlakken gegroeid. Deze aanpak past bij me. Als we bij Utrecht gingen uitlopen in het bos, liepen we achter de looptrainer aan. Dat was twintig minuten bikkelen. Bij Twente gaan we ook het bos in, maar lo- pw Hoewel FC Twente dit seizoen al heel veel voetbalde, heeft de ploeg dankzij een uitgekiend trainingsprogramma nauwelijks te kampen met blessures. pen we op hartslag. Je mag niet bo ven een bepaald aantal slagen ko men. Iedere speler wordt indivi dueel bekeken, dat werkt voor mij." Volgens Ten Hag kunnen spelers veel wedstrijden op rij spelen, als je maar rekening houdt met het in dividu. „We trainen in deze druk ke weken vooral op frisheid. We houden korte sessies en er is veel aandacht voor coördiriatievormen. Alles is gericht op het verbeteren van het individu. Fysiek zijn we fit. McClaren heeft daarnaast het vermogen om plezier en enthou siasme te brengen tijdens de trai ning. Zonder dat de spelers het in de gaten hebben, wordt er dan toch heel effectief getraind." Edson Braafheid van Twente (wit shirt) voelt nauwelijks de vermoeidheid van een zwaar seizoen. foto Pierre Minier/ANP ei and Voorkomen Voorbereiden Verhelpen Verbeteren Verbinden De Veiligheidsregio Zeeland is het orgaan voor fysieke veiligheid, rampen bestrijding en crisisbeheersing in Zeeland. Onze organisatie omvat brand weerzorg, Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen (GHOR), de Gezamenlijke Meldkamer Zeeland (GMZ) en de Rampenbestrijding en Crisisbeheersing. Alle activiteiten richten zich op het vergroten van de veiligheid van de Zeeuwse bevolking en bezoekers Bekendmaking Mandaatregeling inzake de ontheffingverlening routering Gevaarlijke Stoffen De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Middelburg, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Sluis, Terneuzen, Tholen en Veere hebben de geactualiseerde mandaatregeling inzake de ontheffing verlening routering gevaarlijke stoffen vastgesteld. De regeling treedt in werking op 1 maart 2009. Op de website www.brandweerzeeland.nl onder 'Documenten' is de geactualiseerde mandaatregeling als ook de geactualiseerde aanvraag-formulieren voor de ontheffing routering gevaarlijke stoffen te downloaden. AMSTERDAM - De kritiek die Marco van Basten zondag na het duel met Volendam spuide op zijn aanval lers in het algemeen en op Luis Suarez in het bijzonder, had hij in tern moeten houden. Dat zei de trainer van Ajax gisteren in de aan loop naar het Uefa Cupduel met Fi orentina. Ajax gaf in de slotfase een 2-1-voor- sprong bijna uit handen tegen de nummer laatst van de eredivisie. Van Basten bood de spelersgroep tijdens de nabespreking zijn excu- Hoewel Ajax thuis in de Uefa Cup een 1-0-voorsprong tegen Fiorentina verdedigt, blijkt plaatsing voor de volgende ronde nog allerminst zeker. ses aan. Hij beseft terdege dat de neuzen bij zijn ploeg in de return tegen Fiorentina allemaal dezelfde kant zullen moeten opstaan, ook al eindigde het eerste duel in een 1-0 zege. Vorig seizoen begon Ajax met een i-o-voorsprong aan de thuiswed strijd tegen Dinamo Zagreb, maar de Kroaten bekerden (2-3) verder in de Uefa Cup. Een jaareerder ver kwanselde Ajax thuis in de voor ronde van de Champions League een voorsprong van 2-1 op FC Ko penhagen: 0-2. Ook de slagkracht van de Italianen mag niet worden onderschat. Nog niet zo lang gele den werd PSV in Eindhoven onder de voet gelopen door een ontketen de Adrian Mutu (pi2}._ vjULiÜ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31