PZC Real Madrid op rand van uitschakeling Slechte resultaten Cuus Hitldink verschaft zich met nekken Henk van Stee Che,sea goede uit^s"ositie 31 27 32 en 33 2009 is binnen wielerpeloton jaar van de comeback kids Donderdag 26 februari 2009 Tim Pleijte wil op NK cross bij beste twintig eindigen Tip? sport@pzc.nl Yossi Benayoun bezorgt Liverpool knappe zege in stadion Bernabeu. door Barry van der Hooft MADRID - De club die al negen be kers met grote oren in de prijzen- kast heeft staan, legde het gistera vond af tegen een opponent die de belangrijkste Europese cup vier keer minder won. Real Madrid kon in eigen stadion tegen Liverpool geen vuist maken en slikte in de slotfase een pijnlijk doelpunt. Door de kopbal van Yossi Be nayoun (o-i) lijkt de return op An- fïeld Road een formaliteit. Om de kwartfinale van de Cham pions League te halen, moet Real Madrid over een kleine twee we ken eigenlijk twee keer scoren en dan ook nog eens de nul houden. Het lijkt een haast onmogelijke op gave, omdat weinig clubs erin sla gen met een zege uit het rode deel van Liverpool te vertrekken. En ze ker niet als Steven Gerrard in de ba sis staat. De aanvoerder stond door een hamstringblessure bijna drie weken aan de kant, begon gistera vond op de bank en kwam pas in de slotminuten nog even in het veld. Gerrard betrad het veld aan het "eind van een duel tussen twee van de grootste clubs ter wereld, waar vooraf reikhalsend naar werd uitge keken. Toen ze bij de loting twee Real Madrid verliest het eerste duel in de achtste finales van de Champions League met 0-1. Yossi Benayoun maakt de win nende voor Liverpool. maanden geleden aan elkaar wer den gekoppeld, waren ze daar in het Engelse kanip niet eens zo on tevreden mee. Want Real was half december een dolend team. Het had net een trainerswissel achter de rug, verloor met 2-0 van Barcelo na en stond twaalf punten achter op de koploper en rivaal. Dat Juande Ramos werd aange steld om de Koninklijke uit het slop te trekken, leidde in Engeland tot hoongelach. De Spanjaard had er bij Tottenham Hotspur een zooi tje van gemaakt en werd in okto ber op de keien gesmeten. Moest hij de topclub weer aan de praat krijgen? Inmiddels zijn de menin gen enigszins bijgesteld, want Real won al negen duels op rij en durft weer met de borst vooruit te voet ballen. Toch is het hoogst onzeker of Ramos ook na de zomer nog trainer is van Real Madrid. Zeker na de nederlaag tegen Liverpool. De geruchten worden steeds hard nekkiger dat juist Rafael Benitez volgend seizoen de scepter zwaait in het Bernabeu. De succescoach is er namelijk nog steeds niet in ge slaagd met de Amerikaanse eigena ren van Liverpool tot een akkoord te komen over 'een nieuw contract. Benitez speelde in het verleden in de jeugd van Real Madrid, was er jeugdtrainer en ook nog kortston dig assistent. Gisteravond stond hij druk gebarend aan de zijlijn, ho pend op die ene, oh zo belangrijke treffer in een uitwedstrijd. Die had Liverpool voor-rust al kun nen maken, maar Fernando Torres - uitgefloten vanwege zijn lange verleden bij Atletico Madrid - en Benayoun kregen de bal niet voor bij Iker Casillas. De thuisploeg, waar Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart op de bank bleven, was slechts een paar keer dreigend en dan vooral via de enige Neder lander in de basis. Arjen Robben liep zich vaak vast, vond in de slot minuten van het eerste bedrijf tot twee keer toe ruimte voor een schot, maar zag vooral steeds een rode muur voor hem opdoemen. Liverpool gaf weinig weg en loerde zelf op een snelle en succesvolle te genstoot. Kilometervreter Dirk Kuijt was weer overal te vinden, maar dat kon van Torres niet wor den gezegd. De sluipschutter kreeg halverwege de eerste helft kort ach ter elkaar twee schoppen en was vanaf dat moment onzichtbaar. Be nitez greep na een uur in en bracht Ryan Babel voor zijn Spaanse tops corer. Torres stapte mokkend van het veld,- maar moest zijn coach twintig minuten later gelijk geven. Benayoun kopte van zes meter de 0-1 binnen, na een vrije trap van Fabio Aurelio. Het bleek voldoen de om met èen zege te vertrekken en de return vol vertrouwen tege moet te zien. Ontslag van coach van De Graafschap hing al enige tijd in de lucht. DOETINCHEM - Trainer Henk van Stee is gisteren bij De Graafschap ontslagen vanwege de slechte resul taten in de laatste maanden. Ook verwijt de clubleiding Van Stee 'ge brekkige interne relaties en com municatie'. Assistent-trainer Da- rije Kalezic neemt zijn taken voor lopig over. Hij heeft zaterdag tij dens de uitwedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Roda JC de technische eindverantwoording bij de nummer zeventien van de eredivisie. Een teleurgestelde Van Stee (47) heeft met De Graafschap nog geen akkoord bereikt over de afwikke ling van zijn contract. Hij spant een arbitragezaak aan. Het vertrek van de coach hing al enige tijd in de lucht. De Doetinchiemmers pak ten in 2009 uit zeven competitie duels slechts vier punten. Wel be reikten 'De Superboeren' ten koste van FC Dordrecht de kwartfinales van de KNVB-beker. Daarin spe len ze tegen FC Twente. LONDEN - Guus Hiddink zag gister avond met veel genoegen hoe Chelsea in het thuisduel met In ventus een 1-0-overwinning boek te. Daarmee verschafte de Londen- se vedettenploeg zich een goede uitgangspositie voor het bereiken van de kwartfinales van de Cham pions League. Al na twaalf minuten scoorde Di- dier Drogba. De Afrikaanse aanval ler reageerde uiterst alert op een mooi steekballetje van Salomon Kalou en passeerde Juventus-doel- man Gianluigi Bufïon met een ge plaatst schot. De Italianen dron gen daarna niet aan. Toch leek in de 90e minuut de gelijkmaker te vallen. De bal van Pavel Nedved raakte echter een paal dat de net ten vasthoudt en caramboleerde achter het doel. Sporting Lissabon, dat er al veer tien Europese wedstrijden niet in was geslaagd om van een Duitse opponent wist te winnen, was in eigen huis met 5-0 kansloos tegen Bayern München. Voor de werkge ver van Mark van Bommel waren Franck Ribery (2x), Miroslav Klose en Luca Toni (2x) trefzeker. Henk ten Cate bleef met Panathi- naikos overeind bij Villarreal: 1-1. Giorgos Karagounis produceerde in de 59e minuut de 0-1. Rossi maakte gelijk uit een strafschop. league Chelsea-Juventus 1-0 (1-0). 12. Drogba 1-0. Geel: Ballack (Chelsea), Molinaro, Sis- soko, Marchisio (Juventus). Scheidsrech ter: Benquerenca. Real Madrid-Liverpool 0-1 (0-0). 82. Be nayoun 0-1. Geel: Cannavaro, Gago (Real Madrid), Torres, Mascherano, Riera (Liver pool). Scheidsrechter: Rosetti. Sporting Portugal-Bayern Munchen 0-5 (0-1). 42. Ribery 0-1, 57. Toni 0-2; 63. Ri bery (pen.) 0-3, 84. Toni 0-4, 90. Toni 0-5. Geel: Tonel, Bruno Pereirinha (Spor ting Portugal), Van Bommel (Bayern Mun chen). Scheidsrechter: Layec. Villarreal-Panathinaikos 1-1 (0-0). 59. Karagounis 0-1, 67. Rossi (pen.) 1-1. Geel: Senna, Angel (Villarreal), Goumas, Silva (Panathinaikos). Scheidsrechter: Plautz. Liverpool-voetballer Yossi Benayoun (I), de maker van het enige doelpunt, houdt Lassana Diarra van zich af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29