Cel voor overval Meer ruimte voor inspiratie WE 1 3E S Voedselbanken krijgen nog geen extra regionale hulp Middelburger hoeft de cel niet in Bezoek onze uitgebreide design studio van Leolux! INTERIEURADVISEURS Angst voor ingrijpen in Sluis' kamp LABEL PZC Donderdag 26 februari 2009 25 Door recessie en toeloop van klanten raakt magazijn leeg. door Jeffrey Kutterink middelburc - Pogingen van de Zeeuwse voedselbanken om meer regionale leveranciers van levens middelen te vinden zijn tot nu toe op niets uitgelopen. „Het is een ramp", zegt coördina tor Henk Herman van Voedsel- bank Walcheren. De Voedselbank heeft hoofdvestigingen in Middel burg, Terneuzen, Goes en Zierik- zee. „Elke woensdag halen we le vensmiddelen op in het centrale magazijn voor voedselbanken in Rotterdam. Volgende week zijn we niet meer welkom. Er zijn geen voldoende levensmiddelen meer." Herman zit met de handen in het haar. „Wat we nu moeten doen? Ik heb geen idee. Vrijdag geven we de zeshonderd Zeeuwse klanten een brief mee." Pogingen om lokaal extra in te za melen zijn nog niet gelukt. Her man: „Boeren kunnen hun produc- De Zeeuwse voedselbanken pro beren - nu het centrale magazijn leeg begint te raken - regionale leveranciers te vinden. Tot nu toe nog zonder succes. ten nog goed verkopen en geven ze dus niet weg." De Voedselbank Bevelanden krijgt nog wel van een lokale groothan del verse groenten en fruit aangele verd. „Ook hebben we nog een voorraad blikgroenten", zegt Erik Oreel. „Maar een volledig pakket kunnen ook wij volgende week niet meer leveren." De aanvoer van levensmiddelen bij de Voedselbank Nederland kent elk jaar een dip, maar deze keer is de nood echt hoog. Het ma gazijn in Rotterdam begint leeg te raken. „Normaal bevoorraden wij de voedselbanken met acht tot ne gen basisproducten per week, dat zijn er nu nog twee", vertelt Sjaak Sies, samen met zijn vrouw Clara oprichter van de voedselbanken. „In de zeven jaar dat wij dit doen, heb ik dit nog niet meegemaakt." Het dreigende tekort aan levens middelen heeft volgens Herman onder meer te maken met de reces sie. „Daardoor leveren bedrijven minder goederen." Bovendien is door het tv-program- ma Effe geen Cent het aantal klan ten gestegen. Herman: „Nederland moet een beroep doen op een Eu ropees hulpprogramma om armoe de te bestrijden. Er is 500 miljoen euro te verdelen. Maar Nederland maakt daar geen gebruik van." middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige man uit Halsteren veroor deeld tot een gevangenisstraf van dertig maanden, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Tegen hem was 32 maanden, waarvan zes voorwaardelijk, geëist. De Hals- tenaar plus twee van zijn maten, een 21-jarige man uit Krabbendij- ke en een 22-jarige Bergenaar over vielen op 10 juli vorig jaar een 36-jarige Vlissinger in diens wo ning aan de Jacoba van Beieren- weg. Het slachtoffer zag die avond onbe kende mannen op zijn oprit lopen en liep naar de voordeur. Op het moment dat hij zijn voordeur opende drongen zij de woning bin nen, bedreigden hem met een wa pen, bonden zijn handen vast en Gerechtshof vindt onvoldoende bewijs voor vrouwenhandel. den haag - Het Openbaar Ministe rie heeft bakzeil gehaald in de vrouwenhandelzaak tegen een 45-jarige Middelburger die vorig jaar door de Middelbursge recht bank was vrijgeproken. Ook het ge rechtshof sprak hem vrij van men senhandel en uitbuiting. Het OM doorzochten de woning. Nadat ook de kluis was doorzocht verlieten ze de woning met 3808 euro, een laptop, een fotocamera, een gsm, een horloge en een sport- beker. Doordat een vriendin later met de gsm belde kon het stel wor den getraceerd en ingerekend. De twee vrienden van de Halsten- aar werden eerder voor deze zaak door de rechtbank veroordeeld tot elk 33 maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De advocaat van de Halstenaar noemde tijdens de behandeling van de zaak het reclasseringsrap- port een 'vodje' en had nauwelijks goede woorden over voor het rap port van de psycholoog. In novem ber werd de zaak tegen zijn cliënt aangehouden voor een nader des kundigenonderzoek. had vijftien maanden cel geëist tij dens de behandeling van het be roep twee weken geleden. Anders dan de rechtbank - en nu ook het hof - is het OM ervan over tuigd dat de van origine Turkse Middelburger en diens Bulgaarse vriendin in 2005 op z'n minst twee Bulgaarse vrouwen heeft uit gebuit in Middelburg en Vlissin- gen. Volgens het OM werden de vrouwen gelokt met valse beloften over een baantje als serveerster, den haag - Sluis is de enige Zeeuwse gemeente met een woon wagenkamp waar gemeente en po litie niet durven op te treden. Dat blijkt uit het onderzoek Vrij plaatsen op woonwagenlocaties dat is uitgevoerd door de Vrom-in- spectie. Sluis telt twee woonwagen centra. Eén wordt door de inspec tie aangemerkt als vrijplaats. Bo vendien is er sprake van gewelds- dreiging. In andere Zeeuwse ge meenten zijn geen vrijplaatsen, stellen de onderzoekers. Jarenlang werd aangenomen en ge tolereerd dat op woonwagencentra illegale dingen konden gebeuren zonder dat werd ingegrepen. Daar door zijn vrijplaatsen ontstaan. Het Rijk wil die aanpakken. waarna hun paspoorten werden af gepakt en zij de prostitutie inrol den. De vrouwen kwamen hier op verzoek van een West-Brabantse man die ook was vrijgeproken. De Bulgaarse vriendin was eveneens vrijgesproken. Het OM tekende al leen in de zaak van de ontkennen de Middelburger beroep aan, maar het hof oordeelde dat ook in die zaak onvoldoende bewezen kon worden dat de vrouwen hier on vrijwillig in de prostitie werkten. Bank Belia-bora Bijvoorbeeld 2-zïts laag in Senso leder, van 2.245,- P A S T O E Arco Artemide Artlfon Benen Sen Plantage BranüvanEgmond Carpet Sign Casaiix Création Badman-- De Ploeg de Sede Eikeienboom Fanny Aronsen Foscorlni F3M Gelderland Glètgettl Gutzz Hülsfa Ir.dera JAB Jo'i Kendix Kinast Kvadrat Label Leolux Linfeloo Lucepian Lumir.a Mefaform Minotti Mlssoni Montis Noos Notuzzi Pastoe Pilól&PlIat Poiifcrm Poiirona Fray Ptandióa Rolf Benj Ruckstuhl Sahcc Schliiterna SDB Seurer ;ne!i, ïopforrn Van Besouw Van Rpssum ■Zimrfrer+Rohde Weyts Interieuradviseurs heeft zich in Woonboulevard Poortvliet gevestigd Nieuw adres: Woonboulevard Poortvliet, Paasöijkweg 33 Poortvliet telefoon 0I66-61950Q info@weyfsinrerieur.nl Dressoir L-Jubileum Afmeting actie mode! in wit 269 x 80 x 45 cm. J't voonaad leverbaar van 2 625.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27