Grote brand bij bedrijven Krabbendijke Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn NIEUWE VOORJAARS COLLECTIE 2009 Gedenk, o mens, dat gij stof zijt Pleidooi voor extra camera's binnenstad Terneuzen Vlissinger krijgt werkstraf van 150 uur Eerste kreeft voor topkok Sergio Herman W PZC Donderdag 26 februari 2009 23 KWADENOAMME - Ze zijn begonnen, de veertig dagen van vasten, die komen na het carnaval. De eerste dag, aswoensdag, is de belangrijkste omdat de gelovige zich metterdaad onderwerpt aan het ritueel van reiniging en boetedoening. De as van de paaspalmen van vorig jaar, waarmee de priester een kruisteken op het voorhoofd maakt, staat oorspronkelijk voor boetedoening, maar de kruisvorm is juist een teken van hoop. De priester prevelt bij elk kruisje: „Gedenk, o mens, dat gij stof zijt, en tot stof zult wederkeren." Dat is niet naargeestig bedoeld, maar om eraan te herinneren dat onderwerping aan God heil en verlossing zal brengen. In Kwadendamme herleeft de aswoensdagtraditie sinds enkele jaren. Dat een flink percentage van de fanatieke carnavalvierders komt opdagen, een paar honderd man, zou best eens te danken kunnen zijn aan het feit dat de pastoor niet 's ochtends vroeg, maar 's avonds na het eten met zijn as klaarstaat. foto Willem Mieras door Eugène Verstraeten terneuzen - Het aantal bewakings camera's in de Terneuzense bin nenstad moet verdubbeld worden. Daarvoor pleit raadslid Gerry Loof-Bakker (Christenunie). Met de uitbreiding van het cameratoe zicht kan volgens haar een veilige weg gecreëerd worden voor naar huis kerende stappers en bezoe kers van het theater en de bio scoop. Op dit moment zijn er vier came ra's geïnstalleerd in de binnenstad, waarmee de politie het uitgaansle ven in en rond de Nieuwstraat en het Theaterplein in de gaten houdt. Er zijn onlangs op het poli tiebureau nieuwe beeldschermen geplaatst. Daarmee kan men nu vier beelden tegelijk bekijken en al les wordt ook opgenomen. Voor de politie is het nu veel beter mo gelijk personen en groepen te vol gen. Volgens Gerry Loof-Bakker is het mogelijk om zonder proble men acht camera's te plaatsen op de glasvezelkabel, zonder extra kos ten van bijvoorbeeld kabels trek ken. Drie ondernemers aan Zuidweg gedupeerd door verzengend vuur. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Een bedrijfsverza melgebouw aan de Zuidweg in Krabbendijke is in de nacht van dinsdag op woensdag grotendeels door brand verwoest. Drie onder nemers zijn gedupeerd. Een hoop verwrongen staal. Meer is er niet over van de autospuiterij van Ard Brugge. Zijn bedrijf aan de Zuidweg in Krabbendijke brandde in de nacht van dinsdag op woensdag volledig uit. „Dit komt wel even koud op je dak val len", zegt Brugge woensdagoch tend, terwijl hij de restanten van zijn bedrijf aanschouwt. Hij maakt een verslagen indruk. Brugge heeft erbij staan kijken hoe de verzen gende vlammen zijn onderneming totaal vernietigden. „Knap van de brandweer dat ze nog een stuk van de loods hebben kunnen red den." Dat de hitte enorm moet zijn geweest, blijkt wel uit het feit dat de zware, stalen spanten hele maal verbogen zijn. Op het terrein van het bedrijfsverzamelgebouw - naast de autospuiterij zitten er PW Een brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een be drijfsverzamelgebouw aan de Zuidweg in Krabbendijke voor een groot deel verwoest. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 38-jarige inwo ner van Vlissingen is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een taakstraf van 150 uur, een voorwaardelijke celstraf van twee maanden en het betalen van 700 euro smartengeld. Het vonnis was conform de eis. In de vroege uren van 15 juli 2007 sloop de Vlissinger de slaapkamer van de dochter van zijn werkgever binnen, kuste haar en betaste haar ontuchtig. Toen het 14-jarige meisje duidelijk maakte daar niet van te zijn ge diend, nam hij de benen. Volgens de Vlissinger was hij dron ken geweest en had hij zich in de slaapkamer vergist. nog twee bedrijven in - hangt een indringende verflucht. Brugge zat sipds drie jaar aan de Zuidweg. Hij heeft geen personeel in dienst. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, zegt hij. Zijn echtgenote vermoedt echter dat er is ingebroken en brand is gesticht. „De politie moet dat uitzoeken, maar dat denk ik. Heel ons leven is kapot." Brugges bedrijf is dan geheel ver woest, ook de twee andere bedrij ven in de loods, Trendy Interiors en Trailbreak, zijn flink gedu peerd. Zij hebben veel roet- en wa terschade opgelopen. „Het is ge woon klote", zegt Daan Dolman van Trailbreak. Hij bouwt oude Volkswagenbusjes om tot vierwiel- aangedreven campers. Dolman probeert te redden wat er te red den valt, al is dat niet veel, denkt hij. „De hele inboedel kan ik af schrijven. Roet is agressief spul en vreet overal in. Je kan nog zo goed verzekerd zijn, maar hier verlies je op. Alles meegerekend denk ik dat de schade in de miljoenen loopt." Youri Riedijk van Trendy Inte riors, dat luxe meubels voor bin nen en buiten maakt van gebruik te materialen en die in de loods op slaat, weet nog niet precies hoe veel schade hij heeft. „Onze werk plaats is nog niet zo lang geleden verhuisd naar de Oude Rijksweg, maar ik huurde nog wat ruimte in die loods. Daar staan veel meubels in die verkocht zouden worden." ZIERIKZEE - Topkok Sergio Herman van restaurant Oud Sluis in Sluis krijgt donderdag 29 maart in Zie- rikzee de eerste Oosterschelde- kreeft van het seizoen aangebo den. Het kreeftenseizoen wordt traditio neel geopend in Zierikzee. Bij het Nunnenplaatje op de Oosterschel- de haalt visser Jan van Westen- brugge de eerste schaaldieren uit de fuik. De eersten die ze mogen proeven zijn Sergio Herman en commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Herman arriveert en ver trekt per helikopter. Het is de negende keer dat het kreeftenseizoen wordt geopend. Voor het lustrum van volgend jaar is aleen commissie samengesteld. II zi |l |l *sï II Beter beeld en geluid. Gratis gebruik van digitale ontvanger €100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan WALSTRAAT VUSSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG U bent van harte welkom! Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25