eens een puddinkje' 1 Wethoudersoverleg Halve fi"3'0* bestrijding crisis voorlezen F' 1 kwekerij 'De Groene Kraai' t voor wedstrijd W PZC Donderdag 26 februari 2009 1 9 kortcene - In de Nicolaaskerk in Kortgene wordt zaterdag een ten toonstelling van iconen geopend met Russisch-orthodoxe liederen. Leden van een byzantijns koor brengen de gezangen ten gehore. De opening is vanaf 15.30 uur. De iconen, religieuze schilderijen, zijn gemaakt door de uit Wit-Rus- land afkomstige kunstenares Lud- mila Kalmaev'a. Zij was docent aan de kunstacademie in Minsk en woont nu in Arnemuiden. De ex positie is te bezichtigen tot en met tweede Paasdag (13 april). maze**. Wii werken asn uw glimlach! Voor informatie of reparatie van 4461 IN Goes. T 4-31'(0)11'3 231220 Helpende handen voor mooie tanden. Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl door Theo Ciele middelburg - Zeeuwse wethou ders bespreken volgende maand wat de gemeenten kunnen doen om de gevolgen van de economi sche crisis op te vangen. De Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland deed vorige week al in de PZC het voorstel een 'werkconferentie' te houden met de Zeeuwse gemeenten, de water schappen en de provincie. Alle ge meenten zetten op dit moment hun mogelijkheden op een rijtje. Het overleg tussen de wethouders economische zaken is nodig om te zien of een gezamenlijke aanpak van bepaalde projecten het effect van maatregelen kan versterken. Kool-Blokland (CDA) bespeurt binnen de Middelburgse gemeente raad grote bereidheid om de zaak Zeeuws-breed aan te pakken. In Middelburg heeft de PvdA het initiatief genomen voor een motie waarin het college wordt opgeroe pen op korte termijn te komen met voorstellen om de crisis het hoofd te bieden. PvdA-fractievoor- zitter Saskia Szarafinski hoopt dat ze de motie 'raadsbreed' kan indie nen. De motie, die maandag in de raad wordt besproken, laat open met welke maatregelen het college zou moeten komen. Szarafinski denkt dat de rol van de gemeente beperkt is. „Maar wat we kunnen doen, moeten we niet laten." middelburg - In de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg worden op de woensdagen 4 en 18 maart de halve finales van de Nationale Voorleeswedstrijd Walcheren ge houden. Ook in Vlissingen is op 4 maart zo'n voorronde, in biblio theek 't Spui. Vanaf 14.00 uur lezen de voorlees- winnaars van de deelnemende scholen een fragment voor uit een door hen zelf gekozen kinderboek. De beste voorlezers mogen door naar de provinciale finale, die op zaterdag 25 april in de Zeeuwse Bi bliotheek wordt gehouden. De winnaar daarvan vertegenwoor digt Zeeland bij de landelijke fina le op 27 mei in Utrecht. Claim waar je recht op hebt. Niet iedereen maakt gebruik van allerlei regelingen die Byzantijns koor opent er in Nederland Zijn. Besparingsdeskundige Marieke Henselmans tentoonstelling ICOnOn Dental Goes B.V Drie zussen zingen Uitverkoop in winkel in Atrium Ter Reede van Woord en Daad vlissingen - Three Third treedt zondag 1 maart op in het Atrium van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen. De groep bestaat uit de drie zussen Arianna (18), Bernice (15) en Celine (15) Dekker. Ze ko men uit Dordrecht, maar hebben wortels op Walcheren: hun vader en grootouders komen uit Middel burg. De zussen zingen Engels- en Nederlandstalige liedjes en ook en kele Zeeuwse. Het optreden begint om 13.30 uur. oostkapelle - In het winkeltje van Woord en Daad in Oostkapel- le is van 2 tot en met 12 maart tweedehands winterkleding te koop voor één euro per stuk. De winkel aan de Dorpsstraat is open op maandag-, dinsdag-, donderdag en zaterdagmorgen en op woens dag (behalve op 11 maart). Van 13 tot en met 20 maart is de winkel dicht wegens verbouwing. Zater dag 21 maart is de heropening. Jongen aangereden door automobilist vlissingen - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is dinsdagavond ge wond geraakt bij een aanrijding. De jongen raakte enkele minuten buiten bewustzijn en is njet een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Hij bleek een hersenschud ding te hebben. De jongen reed op zijn bromfiets over de President Rooseveltlaan, richting de Koude- kerkseweg. Op de kruising met de Bloemenlaan werd hij aangereden door een automobilist die hem vol gens de politie geen voorrang gaf. Concert met zang en Eisen aan installaties piano in Oost-Souburg voor mosselzaadvang de keuken. foto Lex de Meester oost-souburg - In de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg wordt zondag vanaf u.30 uur een concert gegeven door drie zangers en een pianist. Natalia Pavlova be geleidt Cor Koens (bariton), Yvon ne Siebels (sopraan) en Nel van den Broeke-Lensen (alt/mezzo) op piano en speelt ook solo. Op het programma staan werken van Handel, Mozart, Schumann, Schu bert, Verdi en Chopin. middelburg - Mosselkwekers mo- gen dit jaar in de Oosterschelde 164 hectare gebruiken om met spe ciale drijvende installaties mossel zaad te vangen. Dat heeft het dage lijks provinciebestuur vastgelegd in een advies aan het ministerie van Landbouw. Gedeputeerde Sta ten stellen daaraan wel een aantal voorwaarden. Zo moet rekening worden gehouden met de belan gen van andere gebruikers. Goes Marconistraat 15 (0113) 22 41 19 www.tmcwoonwinkels.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21