PZC Drugstoerist onder de loep S deDRVKKERY 17 18 en 19 AZZ houdt inzameling voor Foyer Het is die ene stofzuiger extra l - Kunstgebit Donderdag 26 februari 2009 Goedkoop scoren: kook bijvoorbeeld eens een puddinkje Tip? walcheren@pzc.nl Scheldemondraad steunt onderzoek en voorlichtingscampagne. door Wout Bareman vlissincen - Het grensoverschrij dende onderzoek naar het gedrag van drugstoeristen in het verkeer, moet zich niet alleen concentreren op de bezoekers van de enig over gebleven coffeeshop in Terneuzen, maar ook op die van de shops in Vlissingen en Goes. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Ik heb begrepen dat in de laatste Euregio Scheldemond raad is gediscussieerd over de ge wijzigde situatie, nu de stroom drugstoeristen zich heeft verlegd van Terneuzen naar elders. Daar bij is de vraag gesteld of dat onder zoek nu nog wel nodig is. Ik vind van wel, want het probleem is daarmee niet uit de wereld." Dat vindt ook burgemeester Dick van der Zaag van Goes. Die stelt vast dat, sinds de geleidelijke slui ting van de coffeeshops in Roosen daal en Bergen op Zoom, het aan tal auto's in Goes met een Belgisch of Frans kenteken aanzienlijk is toegenomen. „Het onderzoek kan dus heel nuttige informatie opleve ren en bovendien is het goed dat grensoverschrijdend voorlichting wordt gegeven over het gevaar van het gebruik van drugs in combina tie met autorijden." Ook in Vlissingen worden "wat meer Belgische en Franse auto's ge signaleerd. Volgens burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen is er in zijn stad niet meer overlast. Hij vindt het wel prima dat zijn ge meente wordt meegenomen in het onderzoek. Het initiatief van de Scheldemond raad het onderzoek naar de ver keersstroom én de voorlichtings campagne te ondersteunen, da teert al van twee jaar geleden. Op dat moment concentreerde het drugstoerisme zich voornamelijk Wl De burgemeesters van Vlissin- gen, Goes en Terneuzen willen het onderzoek naar het gedrag van drugstoeristen in het verkeer door laten gaan. rond de coffeeshops in Terneuzen. Lonink: „Het is een breedgedragen project, dat door politie, justitie, ministeries, provincies en gemeen ten aan weerszijden van de grens wordt gesteund. En terecht, want het gaat niet enkel om softdrugs in het verkeer, maar ook om veel ge vaarlijkere vormen van drugsge bruik in het uitgaansleven, van pil len bijvoorbeeld." De Scheldemondraad heeft voor het onderzoek én de campagne 120.000 euro uitgetrokken. Verkeer en Waterstaat heeft overigens geen toestemming verleend voor de plaatsing van voorlichtingsbor den over 'Drugs in het Verkeer'. Daarvoor zou de doelgroep te be perkt zijn. middelburg - Enkele medewer kers van de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) in Mid delburg zijn intern een inzame lingsactie gestart voor de bewo ners van Foyer de Jeunesse in Vlis singen. Het gebouw van de Foyer is afgelopen maandag onbewoon baar geworden door een grote brand. AZZ begeleidt de jongeren van de Foyer bij het zelfstandig wo nen. Bij de brand zijn veel per soonlijke eigendommen verloren gegaan. De inzameling is bedoeld om de jongeren te ondersteunen. Ook de vervangende woonruimte die ze nu hebben is erg kaal. Met het geld kunnen de appartemen ten een beetje aangekleed worden. - - ---- r~ £7 —*■77 --- VLISSINGEN - Het scheelt niet zo heel veel, de ver hoging van de geluidsnorm aan de Piet Heinkade in Vlissingen, maar die vijf decibel extra kan Da- men goed gebruiken. Na twee jaar van vergunnin gen aanvragen heeft de scheepsbouwer het voor elkaar. Afbouwen gebeurt niet op de uitwijkloca- tie, maar jachten worden er wel schoongemaakt en 'hier en daar nog wat gemonteerd'. „Maar dat Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 RECTIFICATIE r zal op het adres n Hotel Grand- .S. Meerdink-Oostertioff N DOORGANG vinden. 4331 GJ Middelburg )r Zeeland Westsingel 132 4461 DR Goes Bezwaren tegen nieuwbouw afgewezen middelburg - De bezwaren tegen de bouw van een woonzorgcom plex van 42 woningen, een kan toor en negen patiowoningen aan de Churchilllaan in Middelburg zijn door B en W afgewezen. Om wonenden hadden bezwaar aange tekend tegen het plan van Woon zorg Nederland op het voormalig sportveld van de CSW. Zij vrezen voor hun privacy, toenemende ver keersdruk en slechtere wateraf voer. Het bouwplan is enigszins aangepast om aan de bezwaren te gemoet te komen. Politie pakt drie verdachten van overval middelburg - Voor de overval op een woning aan de Oosterschelde- straat in Middelburg, op 14 janua ri, zijn de afgelopen twee weken drie verdachten aangehouden. Als eerste werd een 19-jarige man uit Middelburg in zijn woning op gepakt. Daarna volgde een 21-jari- ge compaan, die in Roosendaal ver bleef, en dinsdag is de derde ver dachte Middelburger van 26 jaar aangehouden. Ze zitten vast. gaat om het geluid van een extra stofzuiger of een boormachine", sust directeur Bert van Hoe pen. „Geen klinken of lassen. Bewoners van 't Ei land hebben er geen last van." foto Ruben Oreel ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze verstrooid is. Geens zins zelfs. Maar ze heeft gewoon een hekel aan dat apparaat! Toen haar eigen gebit te wensen over liet, schakelde de Zierikzee- se zonder aarzelen over op een kunstvariant. Een stralend witte glamourlach was het resultaat. Desondanks was de nieuwe ver houding broos. Steeds vaker liet ze de klappertanden ergens ach ter. Toegegeven, door haar smal le gelaat valt het murmelmondje ook niet echt op. En de mensen in haar directe omgeving raken er aan gewend. Dus mocht u één dezer dagen een autootje kopen en een loos gebit vinden in het handschoenenkastje, geen pa niek! Laat maar lekker liggen... vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knoflooksoep, wrap en dame blanche 15,00 en€ 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis Taxaties vanavond, 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz meer info en boeken bestellen: www.tfrukkerijmiddelburg.nl zondag 1 maart, 2.00-17.00 uur koopzondag 12.00-13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19