SieMatic Alleen bij SieMatic: uw Individueel Design keuken M Nederlandse bisschoppen roepen op tot vasten VOLOP GENIETEN PZC Donderdag 26 februari 2009 1 1 Iedereen zou moeten vasten. Al thans minderen met eten en drinken. De Nederlandse bis schoppen hebben dat gisteren, as- woensdag, geschreven in hun jaar lijkse Vastenbrief! De bisschoppen betrekken het vas ten ook op koopgedrag en gebruik van televisie en internet. „Men zal ontdekken, dat men vrijer adem- LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Sportpaviljoen 'Sluis zoekt onafhankelijke bemid delaar in geschil zwembad', aldus een artikel in de PZC van 19 fe bruari. Wethouder le Roy geeft nog een toelichting. Te gek voor woorden. Haar belang is duidelijk. Zij heeft bij de overdracht van het sportpaviljoen van gemeente naar voetbal een grote fout gemaakt en de rechten van de 'zwemmers' ver kwanseld. Een ander mag nu (op kosten van de burgers) gaan be middelen. Maar er valt niets te be middelen. Le Roy moet gewoon de motie uit voeren, die haar opdroeg in de overdrachtsovereenkomst een clau sule op te nemen, waarbij de ge meente haar verantwoordelijkheid neemt om een meer dan 50 jaar door haar in stand gehouden recht van voetballers en zwemmers te respecteren en garanderen. Le Roy heeft dan misschien ook geleerd hoe je bevolkingsgroepen samen brengt i.p.v. tegen elkaar uit te spe len, want dat is een heel slechte zaak voor de gemeenschap van Aardenburg. Dick van Heyst Romanlaan 22, Aardenburg Terneuzen Centraal Zou men in de Kanaalzone einde lijk het licht langs de spoorbaan gaan zien? Burgemeester Jan Lo- haalt, wanneer de dwang van luxe en overdaad doorbroken wordt. Reeds de alledaagse ervaring leert dat vasten wakkerder, waakzamer maakt", schrijven de bisschoppen. De bisschoppen staan in de Vastenbrief stil bij de oorzaken van de financiële crisis. Zij noe men onder meer de onvoldoende gecontroleerde geldstromen in het nink heeft steekhoudende argu menten opgenoemd. Daniël Ter- mont van Gent is ook wel te por ren. Nu een blik investeerders open trekken. Een stevige promo tiecampagne op de regionale om roepen doet de rest. Kunnen we ook eens doen wat ze aan de over kant allang kunnen. Men kan beginnen om tijdens het toeristenseizoen proef te rijden. Een paar tips. Misschien wordt het mogelijk het traject Goes-Hoede- kenskerke overtocht naar Terneu zen en vandaar naar Gent te reali seren. Tijdens evenementen zoals Havendagen of winkelen, skiën of om de toekomstige zeesluisbouw te bezoeken kunnen de buren op ontspannen wijze opgehaald wor den. Nu de feestbus niet meer rijdt kunnen wij gebruik maken van de 'Gent Express' om het grootste cultuurevenement van Eu ropa te bezoeken. Een paar perso nenrijtuigen, een rijtuig met toilet en vélostalling alsmede een 'kro- kettenkar' en een dieseltje ervoor moet kunnen. Later kan men zien of het tracé aan de eisen van een 'light-rail' status moet voldoen. Kortom, wil Terneuzen zich duide lijk profileren naar de toekomst dan moet dit plan maar eens van start gaan. Bent U ook zo be nieuwd wanneer we op kunnen stappen te 'Terneuzen Centraal'? Jan de Putter, Axelsestraat 31, Zaamslag Ziekenhuizen De voortslepende ziekenhuiscrisis heeft ook duidelijk aan het licht ge bracht dat het verouderde bestuur lijke model van een Raad van Be stuur /directie en Raad van Toe zicht niet meer functioneert bij een terugtredende overheid. Zelfs de overheid, van de gedepu- bankwezen, de speculatiedrift op de beurs en een gerichtheid op kortetermijnwinsten. Ook wijzen ze op de enorme overconsumptie, deels gefinancierd met geleend geld. Volgens de bisschoppen hebben overheden een belangrijke verant woordelijkheid om het hoofd te bieden aan definanciële crisis. teerde tot de minister, geven aan niets te kunnen doen. Waarom nu niet een beter bestuurlijk model waarin de belangen van alle be trokkenen, ook patiënten meer evenwichtig vertegenwoordigd zijn. Een goed werkend bestuurs model is het beproefde coöperatie model, eventueel in combinatie met een NV. De Rabobank, bloe menveilingen en zuivelcoöperaties zijn voorbeelden van goedwerken- de coöperaties. De belangen van al le belanghebbenden, de leden zijn hier op een evenwichtig wijze ver tegenwoordigd in het bestuur. Het ziekenhuis nu als coöperatie, 'Ons Belang'. Deelname van overheden, lokaal en regionaal, ziekenhuisstaf en medewerkers als leden die ook investeren via eigen pensioenfond sen, coöperatieve verzekeraars, bij voorbeeld uit de zorgsector (IZZ), overheid en andere maatschappelij ke investeerders. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Carnaval De journalist én de 80 procent van de stemmers op de PZC-website zijn waarschijnlijk nog nooit van hun leven naar een carnavalsop tocht wezen kijken op de Bevelan- den. Een feest van saamhorigheid, samenwerking en vrolijkheid in deze sombere tijd. Waar de men sen met het opbouwen, al maan den mee bezig zijn, wat zeker wél degelijk wat voorstelt en niet zoals de schrijver van het stuk over de carnaval schrijft dat het op de Be- velanden en Tholen weinig voor stelt! Ik zou zeggen, komt dat zien volgend jaar, in de drie Zuid-Beve- landse dorpen. Elly Moggré-Menheere Brouwersbuurt 18, Domburg Ze stellen vast dat er wereldwijd behoefte is aan een maatschappelij ke ordening die bij mensen ver trouwen wekt. Aswoensdag is voor de Rooms-Ka- tholieke Kerk een dag van vasten en gebed. De dag markeert het be gin van de veertigdagentijd, de voorbereiding op Pasen, het feest van de opstanding. Sluizen Rijkswaterstaat bedient zijn slui zen op afstand. Gevolg: onpersoon lijke spookbediening op bruggen en sluizen. Geen direct toezicht van sluiswachters op onervaren schippers. Geen maritieme aanwij zingen of adviezen. Geen EHBO-post of reanimatie- kundige. Als er zich calamiteiten voordoen, moet er te lang op hulp gewacht worden. Wel een verlies van kostbare arbeidsplaatsen, wat vooral in deze tijd te betreuren valt. Centrale bediening veroor zaakt behalve verlies aan sfeer een duidelijke verarming van dienstbe toon. Dat is heel erg jammer. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Crisis 4 Terwijl minister Donner werkne mers op de nullijn probeert te krij gen gaan (semie)overheden onge- neerd door met het verhogen van hun prijzen. Een voorbeeld hier van is de prijsverhoging van het Waterschap Zeeuwse Eilanden met maar liefst 12 procent voor het parkeren aan de kust. Zo jaag je de dagjestoeristen weg. Ook de ge meentelijke overheden kunnen er wat van, gezien de tariefsverhogin gen van o.a. de OZB, de Hooilas ten en de parkeertarieven. Een beetje schaamte is zeker op zijn plaats. Peter H.de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen HKPD Ik snap niet dat het HKPD in de krant van afgelopen maandag durft te beweren dat de overlast voor de buurtbewoners wel mee valt. Is het normaal dat de nacht rust van velen verstoord wordt door glasgerinkel gevolgd door schijnwerpers en een horde politie agenten? Er is maar vier keer inge broken, wat een normvervaging bij degenen die dit beweren. De gemeente treft veiligheidsmaat regelen maar bij het vestigen van een HKPD buiten een woonge meenschap zijn al die extra kosten en voorzieningen niet nodig. Is het normaal dat buurtbewoners zelf de brandgang moeten vrijwa ren van lege blikken bier, lege zak jes weed en zelfs de bossage van het pand snoeien omdat cliënten daar urineren? Het afsluiten van een brandgang kan enkel het ge voel van veiligheid doen toene men, ik ben dus faliekant tegen dit voornemen. De troosteloze aam- blik van 'de fietsenstalling' is ook geen reclame voor Vlissingen op haar best. Van echte veiligheid is pas sprake als het HKPD stopt met haar activiteiten. Maar wie ben ik om daar een mening over te mo gen hebben? Een bewaker, schijn werpers, alarmsystemen en wo nen achter een gesloten hek in wat voor vrijheid leven wij? Marti Versteeg Singel 100, Vlissingen Als wij bij SieMatic uw keuken ont werpen houden we overal rekening mee. Met de stijl van uw huis en uw manier van leven. Maar ook met uw lengte, uw gezinsleden en zelfs met uw huisdieren. Zo bent u zeker van de meest door dacht ontworpen keuken binnen uw budget: Individueel Design van SieMatic. Lees er alles over in het grote SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau in onze showroom. Van harte welkom. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113- 246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren: U bent van harte welkom in: Woningtype Breithorn aan Het Lint 68 te Tholen Woningtype Breithorn aan Het Lint 82 te Tholen Onze showroom aan de Stevinweg 13 te Tholen SelektHuis Postbus 180 7460 AD Rijssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11