'Lastig als er thuis nog een afwas en een strijk staan' ')e besteedt je tijd thuis gewoon efficiënter' 'Thuiswerken niet alleen voor de managers' 'De grens tussen werk en privé' vervaagt en dat kan bij sommige mensen tot stress leiden'. Ans Merens PZC Woensdag 25 februari 2009 9 p- Petra Merkx (42) Petra is moeder van twee kinderen en woont en werkt in Breda. Ze is hoofdredacteur van de interne krant van Avans Hogeschool en werkt iedere woensdagochtend en om de andere week ook op vrijdag thuis. „Toen ik 6,5 jaar geleden bij Avans begon, werkte ik in Den Bosch. Daarvoor in Dordrecht en ook daar werkte ik deels thuis. Dat scheelde me enorm in reistijd. En nu kan ik iedere woensdag om half een de kinderen zelf uit school halen. Dat is heel fijn." „Maar het thuiswerken heeft verder niks met de kinderen te maken. Sterker nog, je kunt eigenlijk niet thuiswerken met de kinderen erbij. Maar ik vind het gewoon lekker; in je ochtendjas beginnen en een wasje draaien tussendoor. De productiviteit is nogal wisselend. Als ik een klus moet doen waar ik rust bij nodig heb, doe ik thuis veel meer. Lastiger is hef als er thuis nog een afwas en een strijk staan! Dan moet ik echt tegen mezelf zeggen: loslaten!" „Ik kan in mijn werk niet alles thuis doen. Ik moet ook de contacten onderhouden met de collega's. Onze msn staat dan ook altijd open en we bellen veel." ÉP Arjan Robbén (44) Arjan woont in Nijmegen en werkt bij KPN in het telecommunicatiebeheer. Hij werkt twee dagen in de week vanuit huis en drie dagen 'op locatie'. Zijn werk is het overnemen van het beheer van netwerken en telefooncentrales van bedrijven. „Ik heb twee klanten: een externe, daar moet ik naartoe, en een interne waar ik thuis voor kan werken. Dat is een KPN-onderdeel dat onder andere de mobieltjes van het ministerie van Justitie in Den Haag beheert. „Thuiswerken scheelt me een heleboel reistijd. En je kunt je tijd flexibel indelen. Wij worden erg vrijgelaten: als het werk maar afkomt. Dus kan ik ook 's avonds veel doen zodat ik overdag mijn twee kinderen naar school of de speelzaal kan halen en brengen." „Zo'n wetsvoorstel om thuiswerken beter te regelen is een goede zaak. Werkgevers zijn nog steeds huiverig. Maar veel werk kan gewoon niet op afstand plaatsvinden. Ik zelf zit bijvoorbeeld iedere woensdag in Den Haag, om toch rechtstreeks contact met de mensen daar te hebben." „Thuiswerken bevalt uitstekend. Ik heb ook het idee dat ik thuis meer doe dan op locatie. Je besteedt je tijd thuis gewoon efficiënter." Baukje ter Huurne (30) Baukje woont samen in Nijmegen en is manager interne communicatie bij Essent. Daarvoor reist ze dagelijks naar Den Bosch of Arnhem, maar gemiddeld twee dagen per maand werkt ze thuis. «Bij veel werk wat ik moet doen, is het prettig om in alle rust thuis te werken. Maar het scheelt me ook soms wel 2,5 uur reistijd op een dag, tijd die ik dan aan werken kan besteden." „Het is niet altijd efficiënter of productiever thuis. Voor mijn werk is het vaak relevant om goed contact te hebben met mensen. Dan heb ik verhalen, signalen en gevoelens nodig, Daar hou ik rekening mee bij het plannen van mijn 'thuisdagen'." „Ook mijn medewerkers werken regelmatig thuis. Thuiswerken is bij Essent niet alleen weggelegd voor managers. Ik kan thuis op het netwerk van Essent, bij mijn mail en dergelijke. Tevens maak ik veelvuldig gebruik van conference calls om tijdens mijn thuiswerkdag ook deel te kunnen nemen aan meetings." Ik vind het niet meer dan normaal dat dit goed wordt gefaciliteerd. Het draagt bij aan de productiviteit en de balans tussen werk en privé."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9