nu de huwelijksdatum nog Weer duizenden de straat op in Thailand Noord-Korea wil satelliet lanceren Onzekere tijden? Dé tijd om aan sparen te denken. Fortis Bank Nederland PZC Woensdag 25 februari 2009 7 haar Daniel Westling in 2002 in zijn sportschool in Stockholm. Er was geen sprake van een 'klik', of liefde op het eerste gezicht, zei Vic toria. „We kregen een mooie vriendschap die langzaam verder is gegroeid." Daniel Westling had aanvankelijk veel moeite met alle aandacht die zijn opbloeiende relatie met de troonopvolgster kreeg. Zijn sport scholenimperium werd onder de loep genomen en zowel hij als Vic toria werd steevast achtervolgd bij uitstapjes. Omdat een verloving almaar uit bleef; werd in de Zweedse media keer op keer gespeculeerd over de vriendschap, tot grote ergernis van Victoria. Haar vader zou tegen de verhouding zijn. „Niet waar, papa wordt onrecht aangedaan", zei Vic toria daarover vorig jaar. Daniel Westling sprak gisteren over de 'warme en hartelijke ontvangst' door de koninklijke familie. Vorig jaar maakte Westling zijn in ternationale koninklijke debuut Het antwoord van Victoria op het huwelijksaanzoek was 'ja, ja, ja ja' toen hij met Victoria meeging naar het verjaardagsfeest van de Deense kroonprins Frederik. Eer der was hij al te gast bij de viering van de zestigste verjaardag van de Zweedse koning, waarbij ook Vic toria's peettante koningin Beatrix aanwezig was. Toen werd duidelijk dat het aankondigen van een verlo ving een kwestie van tijd was. Westling wordt na zijn huwelijk 'prins Daniel, hertog van Vaster- götland'. Europeanen in ban van jackpot 100 miljoen BRUSSEL - Europeanen in meerde re EU-landen zijn in de ban van een jackpot van 100 miljoen euro. De prijs valt vrijdagavond 6 maart in de lotto Euro Millions. Als nie mand de vijf juiste cijfers en twee juist sterren aankruist, loopt de jackpot de weken erna op tot maxi maal 185 miljoen, meldde het be drijf gisteren. De hoogste prijs van Euro Millions tot dusver belandde in 2005 bij de Ierse schoonmaak ster Dolores McNamara. De moe der van zes kinderen won 115 mil joen. Twee jaar geleden won een Belg 100 miljoen met dit spel. Rede in Koerdisch leidt Frankrijk en Italië tot ophef in Turkije samen in kernenergie ANKARA - De leider van de Koerdi sche partij DSP in het Turkse par lement heeft het parlement giste ren in het Koerdisch toegesproken en zo de wet overtreden. De stunt van Ahmet Turk zal tot meer onrust leiden in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezin gen van 29 maart. De televisie staakte het verslag van de zitting toen Turk Koerdisch ging spreken. De Democratische Samenleving spartij bezet 21 parlementszetels. De partij bestuurt een groot deel van het door Koerden gedomineer de zuidoosten van Turkije. Aankondiging kan duiden op test met langeafstandsraket. SEOUL - Noord-Korea heeft giste ren bekendgemaakt dat het een sa tellietlancering voorbereidt. Zijn buurlanden en de Verenigde Sta ten vrezen echter dat er geen satel liet, maar een langeafstandsraket de lucht in zal gaan, in weerwil van een resolutie van de Verenig de Naties die dat verbiedt. Noord-Korea onderstreepte vorige week dat het recht heeft op 'ruim teontwikkeling'. Deze term ge bruikte het regime in het verleden om een rakettest te maskeren. In 1998 voerde Noord-Korea boven Ja pan een test uit met zijn ballisti sche raket Taepodong-i. Het be weerde toen een satelliet te heb ben gelanceerd. De Noord-Koreaanse ruimtevaart- dienst zei dat de voorbereidingen in volle gang zijn voor de lance ring van een Kwangmyongs- ong-2-satelliet vanaf de lanceer- plaats in Hwadae, in het noordoos ten van het land. Hwadae is voor zover bekend de lanceerplaats van de Taepodong-2, een raket die vol gens bronnen al de Amerikaanse staat Alaska kan bereiken. Er zijn aanwijzingen dat de raket die op het punt staat gelanceerd te wor den een geavanceerde versie is van de Taepodong-2. Die zou de Ame rikaanse westkust kunnen berei ken. De Zuid-Koreaanse minister van Defensie denkt dat voorberei dingen voor de lancering ongeveer twee weken in beslag zullen ne men. Analisten zeggen al weken dat Noord-Korea van plan is een raket af te schieten om de Zuid-Koreaan- Noord-Korea wil een satelliet in een baan om de aarde brengen. Met een raket die dat kan, kun nen ook andere landen bedreigd worden, zo is de vrees. BANGKOK - Duizenden betogers hebben gisteren de zetel van de re gering, het Government House, in Bangkok omsingeld en ontbinding van het Thaise parlement geëist. De demonstranten zijn aanhan gers van de voormalige premier Thaksin. Zij eisen nieuwe verkie zingen. De politie meldde dat de menigte tegen de avond aanzwol tot twintigduizend mensen. Thailand kampte eind vorig jaar met grote sociale onrust. Tegen standers van Thaksins bondgeno ten in de vorige regering hielden het Government House drie maan den bezet. Daarnaast werden in november en december twee vlieg velden in Bangkok enige tijd bezet gehouden. De protesten kwamen pas ten ein de toen een rechtbank de regering schuldig achtte aan verkiezings fraude en die aftrad. Het parle ment koos vervolgens de huidige premier Abhisit Vejjajiva als rege ringsleider. De mensen die nu be togen, de 'roodhemden', weigeren de regering-Abhisit te accepteren, omdat die volgens hen op een on democratische wijze aan de macht is gekomen. In plaats van in Bangkok vergader de het kabinet gisteren in het 150 kilometer ten zuidwesten daarvan gelegen Hua Hin. Een woordvoer der van de politie zei dat het Go vernment House wordt be schermd door circa drieduizend man oproerpolitie. De betogers zei den hun actie nog twee dagen te willen volhouden, maar niet van plan te zijn het Government Hou se binnen te dringen. De betoging is georganiseerd door de Democratische Alliantie tegen Dictatuur, een bondgenootschap van Thaksin-aanhangers. Hun te genstanders zijn de 'geelhemden' van de Volksalliantie voor Demo cratie, die vorig jaar de straat op gingen. ROME - Frankrijk en Italië zullen een gezamenlijk kernenergiepro gramma opzetten. President Nico las Sarkozy en premier Silvio Ber lusconi hebben daartoe gisteren een overeenkomst getekend. Twintig jaar geleden besloten de Italianen in een volksstemming om hun kerncentrales te sluiten. Maar de regering van Berlusconi wil nu weer graag gebruikmaken van kernenergie. Frankrijk, dat al veel kernenergie opwekt, en Italië zullen vooral sa menwerken op het vlak van tech nologie en training. se president Lee Myung-bak, die een hard beleid jegens het noor den voorstaat, en de Amerikaanse president Barack Obama te laten zien dat er met het land niet valt te spotten. Nadat Noord-Korea in 2006 zijn eerste kernproef had uit gevoerd nam de VN-Veiligheids- raad een resolutie aan die het Noord-Korea verbood enige activi teit te ontplooien op het gebied van ballistische raketten. Zuid-Ko- rea, Japan en de VS hebben Noord-Korea gewaarschuwd het verbod niet te overtreden. Noord-Korea krijgt met zijn raket programma steun van Iran. Dat zond op 3 februari een communi catiesatelliet de ruimte in. Deze lancering ontlokte het Westen be zorgde reacties. Niet alleen omdat men de gebeurtenis niet had zien aankomen, maar omdat Iran .er blijkbaar in geslaagd was, ondanks de economische sancties, een draagraket te ontwikkelen met vol doende reikwijdte. De economie is drastisch veranderd. Vindt u dit ook onzekere tijden? Dan is dit dé tijd om aan sparen te denken. Onze E-SpaarExtra-rekening geeft u 4,5%* rente bij een spaarsaldo vanaf 12.500,- én uw geld is altijd direct opneembaar. Wilt u meer informatie en een passend persoonlijk advies over deze internetspaarrekening? Ga naar fortisbank.nl of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. foto Leif Jansson/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7