Türkiyemspor in tegenaanval Hoogerland wil vroeg pieken Alles is nieuw voor Agnieta Francke 31 Woensdag 25 februari 2009 PZC W Met de Omloop Het Nieuwsblad, de voormalige Omloop Het Volk, wordt zaterdag in West-Europa een begin gemaakt met het wielerseizoen. Voor Zeeland rijden drie renners in verschillende profploegen, twee mannen en één vrouw, johnny Hoogerland uit Yerseke voor Vacansoleil, Hans Dekkers uit IJzendijke voor Carmin Slipstream en Agnieta Francke Wildste geruchten over betalingen aan spelers uit de zak van Imac. door Remco Janssen AMSTERDAM - Voorzitter Sahin Ger- dan begrijpt nog altijd niets van het besluit van de belastingdienst om het faillissement van Tür kiyemspor aan te vragen. „Er zijn altijd uitzonderingen op de regels te bedenken. En daarbij is nooit be wezen wat allemaal wordt be weerd." De zondaghoofdklasser uit Amster dam zou volgens de fiscus over de periode 2000 tot 2005 nog zo'n 950.000 euro moeten afdragen aan toonheffingen. De rechter sprak daarom gisterochtend het faillisse ment uit over Türkiyemspor. Dit weekeinde werden naar alle waar schijnlijkheid de laatste wedstrij den op het Amsterdamse sport park gespeeld. Maar er is onbegrip. „Wij zijn een voetbalclub, geen miljoenenbe drijf Dan kun je niet eens zo veel aan heffing hoeven betalen", zegt Olympia's Tour doet ook Zeeland aan DEN HAAG - Olympia's Tour heeft het etappeschema rond. De tot een zesdaagse teruggebrachte rit tenkoers start maandag 18 mei bij het Olympisch Stadion in Amster dam en trekt kriskras door Neder land. Via onder meer Zwolle, de regio's Amsterdam en Rotterdam, Roosen daal en de Zeeuwse en Zuid-Hol landse eilanden gaat de ronde naar fmishplaats Vaals. Het exacte sche ma wordt volgende week door de nieuwe voorzitter Frank Boelé be kend gemaakt. Van der Vaart terug in selectie van Real MADRID - Rafael van der Vaart keert terug in de selectie van Real Madrid. Trainer Juande Ramos heeft de aanvallende middenvel der opgenomen in zijn keurkorps voor de thuiswedstrijd van van avond in de Champions League te gen Liverpool. Van der Vaart bekeek zaterdag het duel met Real Betis Sevilla (6-1) nog vanaf de tribune. Trainer Ramos selecteerde ook Wesley Sneijder en Arjen Robben voor het duel met Liverpool. RCS zet klasseverschil in winst om tegen DFS BURGH HAAMSTEDE - Het bleef bij één tegengoal voor DFS gistera vond, meer zat er niet in. De oefen wedstrijd tegen RCS gaf het klasse- verschil op het veld aardig weer. RCS nam eerst een 0-3-voor- sprong door treffers van Menno de Nooijer, Dennis de Nooijer en Mohamed Ben Kaddour, voordat DFS iets terug kon doen. Lennart Padmos bracht de score terug naar 1-3. Het slotakkoord was Weer voor RCS met een goal van Murad 1 Bobouh. Gerdan. „Wat Nedim Imac (de voorzitter die is doodgeschoten) buiten de club om aan spelers be taalde, ging buiten Türkiyem om, dus dat moet de fiscus niet bij ons aanslaan." Over vermeende salarissen van Türkiyemspelers, betaald uit de zak van Imac, doen de wildste ge ruchten de ronde. Wel in kleine kring bekend is dat één bepaalde topspeler per jaar zo'n dertigdui zend euro opstreek. Mindere go den kregen naar verluidt vergoe dingen variërend van acht- tot tien duizend euro, terwijl sommige voetballers alleen winstpremies ontvingen. „Wij denken dat onze werkelijke schuld aan de fiscus maar zo'n 85.000 euro bedraagt." Een accoun tantsverklaring van BDO staafde die bewering, maar op schikking spogingen ging de fiscus niet in. „Ook al betalen we van mijn part een miljoen af over vijftig jaar. Maar dan moet je wel die kans krij gen", aldus voorzitter Gerdan. BDO en de Belastingdienst willen niet op de zaak ingaan. Pistorius verdacht van roekeloos varen JOHANNESBURG - De politie in Zuid-Afrika heeft een onderzoek ingesteld naar het bootongeluk van de gehandicapte atleet Oscar Pistorius. De snelste man ter wereld op kunstbenen zou roekeloos hebben gevaren op de rivier de Vaal en een pier hebben geramd. Pistorius liep door het ongeval op zaterdag, dat gebeurde even ten zuiden van Johannesburg en waar bij de boot zonk, verwondingen op aan zijn gezicht. Hij is in het ziekenhuis geopereerd. Van der Klooster achttiende op Super G SEOUL - Op de vierde dag van het WK zitskiën is Vlissinger Kees-Jan van der Klooster achttiende gewor den op de Super G. Bij de wed strijd in Zuid-Korea had hij bijna vier seconden achterstand op de Australische winnaar. Van der Klooster viel eerder uit op de reuzenslalom en de super com binatie. De dertigjarige Walche- naar hoopt zich op het WK te plaatsen voor de Paralympics van 2010. Dan moet hij een keer in de top zes eindigen. HSV-spelers gaan met elkaar op de vuist HAMBURG - HSV-verdediger Jero me Boateng komt morgenavond in actie tegen NEC, maar hij moet wel eerst even de knip trekken. De verdediger ging gisterochtend tij dens de training op de vuist met ploeggenoot Albert Streit en werd door coach Martin Jol naar de kleedkamer gestuurd. Boateng werd boos in het afsluiten de partijtje. De twee HSV-spelers werden handtastelijk en moesten door medespelers uit elkaar wor den gehaald. Naam: Johnny Hoogerland Leeftijd: 25 Woonplaats: Yerseke Ploeg: Vacansoleil door Koen de Vries Hoe is het seizoen begonnen? „Heel goed, beter kon bijna niet. Ik werd in de GP Marseillaise vijf de en in het eindklassement van de Ster van Bessèges vierde." Boven verwachting? „Ik heb op de trainingen gedaan wat ik moest doen en voelde me heel goed. Het moet ook meteen lopen. Dat was gelukkig het geval." Was het bedoeling om meteen in vorm te zijn? „Ik heb deze winter tegen de ploegleiding gezegd dat ik er aan het begin van het seizoen meteen wilde staan. Ik wil zo veel moge lijk voorjaarsklassiekers rijden. Dat vind ik de mooiste koersen van het jaar. Zoals het er nu naar uit ziet zal ik er een aantal rijden. De Omloop Het Nieuwsblad in elk ge val." Naam: Agnieta Francke Leeftijd: 19 Woonplaats: Koudekerke Ploeg: DSB door Koen de Vries Hoe is het seizoen begonnen? „Ik heb net een trainingskamp van drie dagen achter de rug in Lim burg. De vorm is aardig, al ben ik nu verkouden. Zaterdag rij ik de Omloop Het Nieuwsblad. Dat wordt mijn eerste wedstrijd." Js het de bedoeling om meteen in vorm te zijn? „Ik hoop dat ik goed meekan. Bij de junioren reed ik van voren mee op de korte klimmetjes, maar hoe dat nu is weet ik nog niet. Alles is Hoe bevalt het in je nieuwe ploeg? „Heel goed. De begeleiding is per fect en ik heb fijne collega's. Bij mijn vorige ploeg, Van Vliet, was ook alles goed geregeld, maar bij Vacansoleil is het allemaal iets meer. We hebben meer mecani ciens en verzorgers, meer auto's, een bus en een vrachtwagen." Heb je afspraken gemaakt over je rol in her team? „Niet echt. Ik heb tot nu toe een vrije rol. Dankzij mijn goede start denkt de ploegleiding dat ik se rieus mee kan doen in de voor jaarsklassiekers. Daarom mocht ik nu ook mee naar de Ronde van de Algarve. Ploegleider Hilaire van der Schueren vond dat ik rust no dig had, maar ik wilde graag koer sen om in vorm te blijven. Ik ben meegegaan om wedstrijdritme op te doen. Op de laatste dag wilde ik me laten zien en dat is goed ge lukt." Hoe staat het met het dopingbeleid in de ploeg? „We hebben een label gekregen om ook aan Protourwedstrijden nieuw voor me." Hoe bevalt het in je nieuwe ploeg? „Heel goed. Het is wel een grote overgang van de Rabo Lady Force naar DSB. Ik ben nu het jonkie dat alles moet leren, terwijl ik vorig jaar een van de beteren was in de ploeg. Ik was klaar voor een vól gende stap. Nu kijk ik tegen de meeste ploeggenoten op." Heb je afspraken gemaakt over je rol in het team? „Nee, aan het begin van elke maand wordt bekeken wat mijn programma is. De ploeg bestaat uit zestien rensters, soms rijden we een dubbel programma. Ik ver wacht dat ik veelal Nederlandse wedstrijden zal rijden, ik hoop in de Topcompetitie. Misschien raag mee te doen. Het betekent dat we nu ook aan de whereabouts moe ten meedoen. Je moet opgeven waar je dagelijks bent, zodat ze je kunnen controleren op doping. In de ploeg wordt er serieus mee om gegaan. We hebben een ploegarts, en er is een onafhankelijke doping- expert die onverwachtse controles doet. Ik ben er wel blij mee. Je moet het zien als een bescherming van de renners." Wat zijn de ambities van Vacanso leil? „Het is een nieuwe ploeg, die in drie jaar in één grote ronde wilde meedoen. Maar die zijn al bijge steld, nu we aan ProTour wedstrij den mogen meedoen. De kans be staat dat we de Ronde van Spanje of Italië rijden. In plaats van 16 ren ners zijn er al 22 en we rijden daar om een dubbel programma. Ieder een is heel ambitieus. Maar het budget is wel gelijk gebleven. De ploegleider zei het al na de Ster van Bessèges: 'Let op, we zijn nog steeds maar een Pro-Continental- ploeg.' Zo is het, we moeten niet te hard van stapel lopen." ik af en toe mee naar het buiten land om ervaring op te doen." Hoe staat het met het dopingbeleid in de ploeg? „Ik heb niet met whereabouts te maken, zoals bij de topploegen bij de mannen. Bij ons moeten alleen de beste vrouwen opgeven waar ze dagelijks zijn, zoals Marianne Vos. De ploeg doet een paar keer per jaar inspanningstesten en meet de bloedwaarden." Wat zijn de ambities van DSB? „Vorig jaar eindigde DSB als twee de op de wereldranglijst. Dit jaar wil men graag eerste worden. Wat voor mij meer geldt, is dat DSB er voor wil zorgen dat de jongere ren sters progressiejnaken." Hans Dekkers hoopt op een sterk voorseizoen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78