Jongeren na brand weer onder dak Ze zijn nog lang niet klaar, het is rampzalig Europa Kinderhulp op zoek naar gastouders keuze in trouwpakken! STEÜTEL PZC Woensdag 25 februari 2009 21 l'Escaut biedt vrije studentenflats aan als tijdelijke huisvesting. door Marina Kalle vlissingen - Na een nacht gesla pen te hebben bij vrienden en fa milie kunnen de 22 jongeren van Foyer de Jeunesse in Vlissingen weer een woning betrekken. Wo ningcorporatie l'Escaut heeft giste ren voor nieuwe ruimte gezorgd. De jongeren verblijven tijdelijk in enkele leegstaande studentenap partementen in de Hercules Se- gherslaan en de Vincent van Gogh- laan. De appartementen waar ze nu verblijven zijn gemeubileerd, dus ze konden er meteen in. De jongeren van de Foyer worden begeleid in het zelfstandig wonen. In het pand van Foyer de Jeunesse in de Walstraat in Vlissingen woedde maandag een grote brand die veroorzaakt was door een fri tuurpan. Het pand zal eerst moe ten worden opgeknapt en dat kan volgens eigenaar l'Escaut enkele maanden gaan duren. „De schade aan het gebouw is aan zienlijk", zegt Brigitte Cleutjens van Stichting Agogische Zorgcen tra Zeeland (AZZ), de stichting die de jongeren begeleidt in het zelf standig wonen. „De schade op de eerste verdieping is heel groot. Zo kan er op de vloeren niet meer rw Het pand van Foyer de Jeunesse is onbewoonbaar door een grote brand die er maandag heeft ge woed. De brand was veroorzaakt door een oververhitte frituurpan. Onze nieuwe collectie is binnen. fl-H, Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 ww.steutelgoes.nl door veel mensen tegelijk worden gelopen. Op de tweede verdieping is ook veel roetschade. Gelukkig kunnen de jongeren zo lang de ver bouwing duurt in die flats verblij ven." Tijdens de brand maandag moes1 ten de bewoners het pand snel ver laten. „Een paar mensen kwam naar buiten op badslippers of in een T-shirt. De eerste zorg was dan ook zorgen voor warme kle ren voor hen. Dat is intussen ge lukt. Wat voor spullen er verder onbeschadigd uit het pand komen, is afwachten", vertelt Cleutjens. De jongeren zijn erg blij dat ze zo snel ergens terecht konden, zegt Cleutjens. „Na een nacht ergens anders hebben ze nu weer een ei gen plekje. Dat is nou precies de bedoeling van ons project." Kinderen uit tehuizen vinden een keertje fietsen vaak al geweldig kerkwerve - Europa Kinderhulp zoekt weer gastouders bij wie kin deren uit tehuizen vakantie mo gen vieren. Iedereen kan zich aan melden. „)e hoeft niet zelf een ge.- zin te hebben", zegt woordvoerder Margo Lemsom uit Kerkwerve. „Als je maar tijd hebt om leuke dingen met ze te doen. Een keertje pannenkoeken bakken of fietsen vinden ze vaak al geweldig." De kinderen, tussen de vijf en twaalf jaar, komen in de zomervakantie zo'n drie weken op bezoek. Er zijn al zo'n vijftienhonderd Zeeuwse gastouders, net zo veel als vorig jaar. „We hebben het idee dat we profiteren van de kredietcri sis", zegt Lemsom. „Mensen gaan minder lang op vakantie en hou den tijd over om dit te doen." Mensen die zich als gastouder wil len opgeven of meer informatie wensen, kunnen terecht bij de fa milie Hillebrand (0117-340144). J) www.europakinderhulp.nl. Meliskerke Hondegemseweg De Middelburgse Laan der Verenigde Naties is tijdelijk gefaseerd afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden. Daardoor zijn er omleidingen. Daar waar de bus niet kan komen worden taxibusjes ingezet. Aanliggende bedrijven blijven zo veel mogelijk bereikbaar. Mariekerkseweg Middelburgseweg Leliëndaalseweg Walcherseweg Europalaan - Veren\g<te Naties Walcherst Hogelandseweg Laan der Verenigde Naties fase 123 feb. - 6 maart fase 2:9 maart - 23 maart fase 3: 23 maart -10 april Koudekerkseweg Stromenweg afgesloten omleiding 1 omleiding 2 Nieuwe Vlissingseweg Crijpskerke Koudekerke De Laan der Verenigde Naties gaat flink op de schop. foto Ruheon Oreel Omleidingen door werkzaamheden Middelburg De Laan der Verenigde Naties vormt tijdelijk een bron van ergernis. door Annemarie Zevenbergen middelburg - Mistroostig kijkt de Middelburgse pomphouder Ce- vaal (zeg maar Jasper hoor) naar zijn uitgestorven benzinestation. Zelfs de voorjaarszon kan hem niet verwarmen. Bron van zijn somberheid is de de Laan der Verenigde Naties. Die is tot minimaal Pasen afgesloten van wege onderhoudswerk. Vanaf de Sandberglaan tot en met de roton de aan de Europalaan wordt het as falt compleet vervangen. „Het is echt rampzalig, veel erger dan ik had verwacht. Gelukkig hadden we gister nog wat Duitsers die het carnaval in hun land ont vluchtten. Maar ja, die zijn nu weer weg. En verder? M'n omzet is gehalveerd. En voorlopig zijn ze nog niet klaar", verzucht hij ter wijl hij nog eens geïrriteerd naar de wegwerkzaamheden voor zijn 'deur' kijkt. Assistent-filiaalleider R. Dekker van de Aldi, verderop aan de Laan, ziet ook met lede ogen zijn klan ten wegblijven. „Het is nu pas een paar dagen want ze zijn maandag begonnen, maar ik heb nu al een een kwart minder omzet. Ik mis een deel van m'n vaste klanten, de bekende gezichten blijven weg. Het was zaterdag wel extreem druk, misschien dat mensen een voorraad hebben ingeslagen." Op de Walcherse weg staat het Duitse echtpaar Lattner in zijn au to. Ze willen 'zum Aldi, aber wie 'Veel klanten blijven weg, ik mis bekende gezichten. Maar ja, wat moet je?' kommen wir dal Tja, leg dat maar eens uit aan het getergde stel. De Laan der Verenigde Naties is toe aan een nieuwe asfaltaag. Bo vendien worden de trottoirban den vervangen en bij de bushalte tevens verhoogd om in- en uitstap te vergemakkelijken. Ook worden de rioleringsputten opnieuw 'inge steld'. Daarnaast zal de voorrangssi tuatie van de beide rotondes aange past worden ten gunste van fiet sers. De Europalaanrotonde krijgt voor 125.000 euro vrijliggende fiets paden. De totale kosten van de werkzaamheden: drie ton. Toezichthouder A. Elenbaas loopt bedrijvig rond op de nog 'kale' weg. „Het asfalt is nu weggefreesd. Op de rotondes komt straks een uitvullaag en daarover de deklaag. Op de overige weggedeelten komt een onderlaag, een tussenlaag en dan de deklaag. Als het weer mee werkt zijn we rond 10 april klaar." Rond 6 maart is het stuk vanaf de Sandberglaan tot en met de roton de aan de Walcherse weg gereed. Dat geeft lucht aan verkeer van en naar de richting Grijpskerke en aan bewoners van de Walcherse weg. Die hoeven dan niet meer zo ver om voor ze thuis zijn. Tussen 9 maart en 23 maart staat het deel tot de Europalaanrotonde gepland. De rotonde is rond 10 april klaar. Pomphouder Cevaal heeft inmid dels iets bereikt bij de gemeente, loosse: „De verwijzingen worden duidelijker en het bord waarop staat dat bedrijven bereikbaar zijn, wordt groter." Nu maar hopen dat de 'tankers' hun weg weer vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67