PZC 31 Manchester kan niet afmaken Van Persie maakt de winnende 32 en 33 32 Woensdag 25 februari 2009Tip? sport@pzc.nl Zeeuwse wielrenners aan de start Omloop Het Nieuwsblad Voetbalclub Türkiyem- spor is verbaasd over faillissement Britten blijven steken op onbevredigende o-o bij Inter Milan. door Wilber Hack MILAAN - Inter Milaan-Manchester United, de wedstrijd tussen dé on aantastbare koplopers in Italië en Engeland, is misschien wel het mooiste affiche in de achtste fina les van de Champions League. De eerste confrontatie van het kam pioenenbal gisteravond in het Gui- seppe Meazza-stadion viel echter enorm tegen: o-o. Dat lag vooral aan Inter, dat nau welijks in staat bleek om tegenspel te bieden. De Engelse kampioen liet echter een groot aantal kansen liggen. Inter-Manchester was natuurlijk ook de wedstrijd tussen de coaches Jose Mourinho en Alex Ferguson, die elkaar in het verle den zo vaak in de haren vlogen. Maar het krachtsverschil tussen de onaantastbare koplopers in Italië en Engeland was een helft lang onthutsend groot. Alvorens Adria- no na een overstapje de eerste ech te kans kreeg voor de thuisploeg, had Manchester al royaal afstand moeten nemen. In de eerste helft liep het de Italia nen compleet onder de voet. Met een hoofdrol voor Ronaldo, die in Santon een makkelijke prooi had. De i8-jarige linksback was de eni ge Italiaan op het veld. Bij de af trap stonden er spelers van acht tien verschillende nationaliteiten binnen de lijnen, een record in de Champions League. Ronaldo kon zich naar hartelust uitleven. Hij kreeg twee kopkan- sen en mocht tweemaal aanleggen voor een vrije trap. De Portugees knikte en trapte net niet nauwkeu rig genoeg of vond - net zoals Ryan Giggs - de uitstekende doel man Julio Ceasar op zijn weg. Binnen het halfuur creëerde Man chester zich zeven open kansen. IV* inter Milan tegen Manchester United is niet de topper die er van wordt verwacht. De wed strijd eindigt in 0-0, de Britten domineren. Dat is tegen een Italiaanse tegen stander zelden vertoond. Maar het uitdoelpunt, dat de tweestrijd vol gens Ferguson vroegtijdig zou be slissen, kwam er niet. Inter voetbalde zonder flair, onsa menhangend. Ibrahimovic, die Eu ropees nog nooit na de winter scoorde, kon in die omgeving de woorden van zijn trainer Mourin ho niet waarmaken. Die bekriti seerde de verkiezing van Ronaldo tot wereldvoetballer van het jaar. Hij vond bijvoorbeeld Ibrahimovic beter. De Zweed kwam na rust pas een beetje tot leven. Met Stanko- vic wat korter achter de aanvallers probeerde Inter zijn tegenstander onder druk te zetten, maar gevaar lijk werd het zelden. Thierry Henry maakt voor Barcelona de gelijkmaker in Lyon. LONDEN - Arsenal heeft een eerste stap gezet op weg naar de kwartfi nales van de Champions League, De Londenaren, door een slechte periode in de competitie al kans loos voor de Engelse voetbaltitel, versloegen gisteravond AS Roma met 1-0. Over twee weken is de re turn in Italië. Robin van Persie had opnieuw een hoofdrol bij Arsenal. De Ne derlandse aanvaller werd tien mi nuten voor rust in het strafschop gebied ten val gebracht door Philip pe Mexes. Hij besloot zelf achter de bal te gaan staan en faalde niet: 1-0. FC Barcelona lijkt ook weer hard op weg naar de kwartfinale. Het uitduel met Olympique Lyon ein digde in l-i. Barcelona kwam bij de zevenvoudig kampioen van Frankrijk al na acht minuten op achterstand door een benutte vrije trap van Juninho. Halverwege de tweede helft maak te Thierry Henry de belangrijke ge lijkmaker: ï-i. Toch was er op nieuw geen winst. Barcelona ver loor in de Spaanse competitie za terdag met 2-i van Espanyol. Van de twee andere Spaanse clubs in de Champions League kwam At- letico Madrid in eigen stadion niet verder dan 2-2 tegen de Portugese kampioen FC Porto: 2-2. De Span jaarden gaven tot twee keer toe een voorsprong weg. Maxi Rodriguez en Diego Forlan scoorden voor Atletico, waar Oran je-international John Heitinga op nieuw de hele wedstrijd op de re servebank moest toekijken. Li- sandro hielp Porto met twee tref fers aan een gelijkspel. Robin van Persie helpt Arsenal aan een 1-O-zege door een benut te strafschop tegen AS Roma. Barcelona sleept een gelijkspel weg bij Olympique Lyon door een treffer van Thierry Henry. Jan Poortvliet in beeld bij Reading MIDDELBURG - Jan Poortvliet is in beeld bij de Engelse dub Reading, voor een plaatst in de technische staf. Reading komt uit in de Cham pionship, het op een na hoogste voetbalniveau van Engeland. Poort vliet (53) stapte in januari als hoofdtrainer op bij Southampton, dat op hetzelfde niveau uitkomt maar op een degradatieplaats staat. Hij was er acht maanden in functie. Reading strijdt om promo tie. Poortvliet is al enkele keren in Reading geweest voor overleg. Spaanse bond op zoek naar dossiers Fuentes MADRID - De Spaanse wielerbond wil inzage in de dossiers van do- pingarts Eufemiano Fuentes, de spil in Operacion Puerto. Het do- pingschandaal waarbij meer dan vijftig wielerprofs en 150 andere sporters betrokken zijn, kwam in mei 2006 aan de oppervlakte. De nationale wielerbond heeft jus titie gevraagd de dossiers te mo gen inzien die bij Fuentes in be slag genomen zijn. Een van de be trokken renners zou Alejandro Val- verde, tweevoudig winnaar van de ProTour zijn. Van Hanegem rond de tafel met nieuwe club HILVERSUM - Willem van Hanegem keert komend seizoen mogelijk te rug in de eredivisie. De 65-jarige trainer, die in december vorig jaar vertrok bij FC Utrecht, heeft ko mende week een gesprek met een Nederlandse club uit de hoogste voetbalafdeling. „Ik ben benaderd", zei hij. „Ko mende week gaan we rond de ta fel." Over welke functie het gaat, wilde Van Hanegem niet zeggen. „Het kan zijn als trainer maar mogelijk ook een andere rol." Belgische actie: Boom moet in het veld rijden ANTWERPEN - Hij geldt als hun grootste vijand, toch willen de Bel gen Lars Boom niet kwijt. De Ga zet van Antwerpen is een actie ge start om de wereldkampioen van 2008 in het veldrijden te houden. Op de internetsite kan een petitie worden ondertekend, gaat dit sei zoen een volledig wegprogramma rijden. „Een Boom hoort in het veld thuis, niet op de weg", vindt de Belgische krant. Sven Nys en Bart Wellens hebben hun handteke ning al gezet onder de petitie. CHAMPIONS LEAGUE J§ Internazionale-Manchester United 0-0. Scheidsrechter: Cantalejo (Spanje). Aantal toeschouwers: 80.000. Atletico Madrid-FC Porto 2-2. Rodriguez 1-0, Lopez 1-1, Forlan 2-1, Lopez 2-2. Scheidsrechter: Webb (Engeland). Aantal toeschouwers: 45.000. Olympique Lyon-Barcelona 1-1. Juninho 1-0, Henry 1-1. Scheidsrechter: Stark (Duitsland). Aantal toeschouwers 40.000. Arsenal-AS Roma 1-0. Robin van Persie 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: larsen (Denemarken). Aantal toeschouwers: 60.000. Programma vandaag: Chelsea-Juventus Real Madrid-Liverpool Sporting Lissabon-Bayern München Villarreal-Panathinaikos Cristiano Ronaldo duelleert in één van de vele aanvallen van Manchester United met Davide Santon van Inter in een wedstrijd met veel kansen, maar geen goals. foto Daniel Dal Zennaro/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63