Veel veranderd in Terneuzen Sponsors haken af voor Gentse Feesten keuze in trouwpakken! Geopend Z pzc Woensdag 25 februari 2009 21 Verkeerde editie door technische storing terneuzen - Door een technische storing in de drukkerij van Weg ener Druk in Best is,, in de nacht van maandag op dinsdag, een te beperkt aantal exemplaren van de editie Zeeuws-Vlaanderen van de PZC gedrukt. Daardoor hebben gisteren enkele honderden abonnees in Oost-Zeeuws-Vlaanderen in plaats daarvan de editie Schouwen-Dui- veland in de bus gekregen. Direc tie en redactie bieden daarvoor ver ontschuldigingen aan. In bijgaan de berichten treft u een samenvat ting aan van de belangrijkste nieuwsfeiten van gisteren. Jaarlijks Truckroll gaat dit jaar gewoon door terneuzen - De Truckroll voor ge handicapten in Zeeuws-Vlaande- ren gaat dit jaar gewoon door. Vrachtwagenchauffeurs die in Ne derland werken en zich vrijwillig inzetten voor het jaarlijkse feest mogen meedoen zondcer dat ze zich aan de rusttijden van de Rijtij- denwet moeten houden. Die uitzondering op de wet is mi nister Eurlings van Verkeer en Wa terstaat overeengekomen met de Europese commissaris van Trans port Antonio Tjani. Jaarlijks wer ken ïo.ooo Nederlandse truckers mee aan een van de vele toertoch ten voor gehandicapten. Grondprijs Koegors stijgt zorgwekkend terneuzen - De gemeente Terneu zen maakt zich ernstig zorgen over de grondprijzen in de Koegorspol- der. De afgelopen drie jaar zijn die - mede door toedoen van project ontwikkelaars - explosief gestegen. De gemeente Terneuzen kocht bij voorbeeld vlak voor de jaarwisse ling 2500 vierkante meter grond in de polder voor bijna 100.000 euro, 300 procent meer per vierkante meter dan de grond, die drie jaar geleden werd geworven van wind molenexploitant WinWind. Wet houder Adhémaer van Waes spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling. Terneuzen rekent op miljoen minder terneuzen - De gemeente Terneu zen rekent erop dat het Rijk de ge meente dit jaar een kleine miljoen euro minder zal uitkeren. Wethouder Co van Schaik (financi ën) maakt dat op uit de laatste cir culaires over de uitkering uit het Gemeentefonds. Volgens de wet houder kan de gemeente de kor ting wel aan door te schuiven in de begroting en zonder fundamen tele kortingen door te voeren op subsidies. „We zijn financieel rede lijk gezond en kunnen een eenma lige korting wel aan, maar- het is nog maar de vraag of het daarbij zal blijven." Twee Terneuzense Jannen kennen elkaar van 'het werfje'. terneuzen - Het was in 1947 liefde op het eerste gezicht in de dancing van Hector Meeuwsen in de Ter neuzense Nieuwstraat. Jan Visser (85) en Janna Angenita de Kok (83) zouden die tijd graag nog eens overdoen. Maar er is veel ver anderd in het Terneuzense straat beeld. Jan: „Toen we verkering kre gen ontmoetten we elkaar bij het tabakswinkeltje in de Noordstraat. Daar is niks meer van terug te vin den." Gisteren vierden zij hun zes tigjarig huwelijk. Janna kan zich de bruiloft nog goed herinneren. „Wij zijn als laatste koppel ge trouwd in een rijtuig. De auto was in die tijd in opkomst en zou daar na het nieuwe vervoermiddel wor den bij trouwerijen." Jan Visser was vijftig jaar het gezicht binnen de Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij (TSM) waar hij het tot bedrijfsleider schopte. Ook Jan Briquet (84) en Suzanna Maria Brouwer (80) vierden giste ren hun diamanten huwelijk. Jan Visser en Jan Briquet zijn geen on bekenden van elkaar. Briquet werk te drie jaar op de scheepswerf bij Jan Visser. Het grootste deel van zijn leven werkte hij bij Philips. Tussendoor waren er de vakanties. Zo bivakkeerde het stel bijna elke zomer op de Braakman waar ze sa men hun grote hobby uitoefen den: vissen. Een foto van haar met een snoekbaars herinnert aan die tijd. Nu trekken ze regelmatig naar Portugal, waar hun dochter Irena (57) woont. Het is extra feest om dat ook zoon André (47) terug is van het schip waarop hij vaart. Onze nieuwe collectie is binnen. Het echtpaar Briquet-Brouwer heeft een mooie hobby: vissen. Uren, soms dagen brengen ze door aan de Braakman. foto Camile Schelstraete Het echtpaar Visser-de Kok. Ze ontmoetten elkaar bij het tabakswinkeltje in de Noordstraat. foto Camile Schelstraete STEÜTEL ftS-frL Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl door Wout Bareman cent - De organisatoren van de Gentse Feesten en het stadsbe stuur van Gent komen deze of vol gende week bijeen voor crisisbe raad. Aanleiding is het afhaken van een aantal grote sponsors voor de honderdzesenzestigste editie van het cultureel volksfeest, deze zomer. Elektronicaketen Mediamarkt, goed voor vele tienduizenden eu ro's, heeft als eerste beslist dit jaar de hand op de knip te houden en bedrijven als Telenet en andere geldschieters overwegen dat ook. Volgens organisatoren van verschil lende pleinfestivals tijdens de Fees ten wordt de komende editie een 'crisisuitgave'. Organisator ]o Bon te van het muziekfestival Polé Polé heeft een groot aantal extra, kleine re sponsors nodig om het verlies van Mediamarkt te compenseren. Het zou betekenen dat hij zijn fes tivalterrein helemaal vol moet han gen met reclameborden. Dat is, vol gens hem, onbegonnen werk. Ivan Saerens van de feestelijkheden op het Sint Baafsplein gaat noodge dwongen op zoek. naar goedkope re topacts en past zo goed als zeker ook het voorprogramma aan. Schepen van feestelijkheden Lie ven Decaluwe ziet dat als één van de weinige oplossingen. „We zou den entree kunnen gaan heffen, maar de Gentse Feesten zijn altijd gratis geweest en dat blijven ze ook", spreekt hij ferm. Voor hogere subsidies heeft de stad geen budget, temeer daar vo rig jaar de financiële steun al met vijftien procent werd verhoogd tot een miljoen euro. Vorig jaar trok het tiendaagse volksfeest ongeveer anderhalf mil joen bezoekers. Decoratie Cadeau's Hobby (o.a. Quiltstoffen) Scboollaan 5 Terneuzen WGGGNGR NieuwsMedia Dagblad PZC is op zoek naar een depothouder. Als depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid 's ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wan neer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen, zelf de nabezorging te doen en in uitzonderingsgevallen zelfde dagbladen te bezorgen. aanmelden of informatie Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. verdiensten De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis dagblad PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. voorwaarden Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59