Roe I ofs bokst wel in Berlijn, maar niet in Vlissingen Dekkers gokt op een snelle zege Van de Graaf riant aan kop S PZC Woensdag25februari 2009 I 32 voor DSB. Alle drie Zeeuwen gaan zaterdag van start. Dekkers en Hoogerland mogen zich echt 'prof' noemen, Francke moet die status nog veroveren. Opvallend is dat alle drie de renners dit jaar voor een nieuwe ploeg rijden. Dekkers komt van Agritubel, Hoogerland van Van Vliet en Francke van Rabo Lady Force. Johnny Hoogerland kende een uitstekende seizoenstart. foto Ramon Mangold Naam: Hans Dekkers Leeftijd: 27 Woonplaats: IJzendijke Ploeg: Garmin Slipstream door Frits Bakker Hoe is het seizoen voor jou begon nen? „De conditie is goed, ik voel me goed en heb al een paar keer mee kunnen sprinten. Nu snel een keer winnen, daar gok ik op." Boven verwachting? „Twee keer vierde, in de Ronde van Qatar en van de Algarve, is niet slecht. Met de ploeg wonnen we in Qatar de ploegentijdrit en kwam ik met de beste vijf renners over de finish. Dat zegt wel iets. over de vroege vorm." Was het de bedoeling om meteen in vorm te zijn? „Ia, ik wil zo lang mogelijk goed zijn, als het kan tot de Tour. Het voorjaar wordt belangrijk voor me, te beginnen met dit weekein de in de Belgische klassiekers." Hoe bevalt het in je nieuwe ploeg? „Wat ik er tot nu toe van heb mee gemaakt is het heel professioneel. We weten allemaal wat onze taak is in de koers. Ik voel me al aardig thuis in Garmin Slipstream in die korte aanloop." Heb je afspraken over je rol binnen het team? „We hebben een paar sprinters in de ploeg en maken onderweg de afspraken. In de Algarve reed ik de ene dag voor Julian Dean, de ande re dag reed hij voor mij. Zo zal het voorlopig meestal zijn. Wie zich goed voelt, krijgt de steun van de ploeg. Zo is Martijn Maaskant een goeie gangmaker voor mij." Hoe staat het met het dopingbeleid in de ploeg? „De ploeg heeft afspraken met een extern bureau, die testen uitvoert op onverwachte momenten. Die uitslagen gaan naar de ploeg en naar het anti-dopingbureau Wada. Er is geen enkele tolerantie als ie mand in de fout gaat. Garmin Slip stream heeft internationaal het voortouw genomen, ledereen mocht zien wat er in de ploeg ge beurde. Dat blijft de ploeg doen." Wat zijn de ambities van Garmin Slipstream? „De Tour is het grote doel, zoals bij alle ploegen in de ProTour. Maar daarnaast willen we op alle terreinen meedoen en schitteren in ploegentijdritten. Daar hebben we met renners als Millar, Wig gins, Van de Velde en Zabriskie een ideale ploeg voor." Trainer Lambert Busby: We zijn het hele gedoe meer dan zat. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De organisatie van de Open districtskampioenschap pen boksen in Vlissingen maakte gisteren het wedstrijdschema be kend. Op 15 maart zou de laatste partij van de dag tussen Danny Roelofs en Daniël Kooij het klapstuk moe ten worden. Daar kan nu echter een streep door worden gezet. ;,Want Danny gaat niet in Vlissin gen boksen", zegt zijn trainer Lam bert Busby. „We zijn het hele ge doe meer dan zat." Roelofs, Busby en zijn andere trai ner Lincoln Thomas reizen vrijdag af naar Berlijn, waar de Middel- 'In onze ogen is het een hoop ruzie om niks geweest' burgse bokser een dag later in ac tie komt. Het trio negeert daarmee een startverbod van het bestuur van het district Zuid-Holland, waar Zeeland een onderdeel van is. Van het districtsbestuur mocht Roelofs niet in Duitsland .boksen, omdat hij dan geblesseerd zou kun nen raken en niet meer in Vlissin gen in actie zou kunnen komen. „Voor Danny stelt die wedstrijd in Vlissingen niets voor", weet Lam bert Busby. „Het zou een soort van demonstratiepartij zijn en daar gaan we een mooi duel in Ber lijn niet voor laten schieten. Het is een eer om daar te mogen boksen. In het buitenland treft hij ook se rieuze tegenstanders. Daarbij komt dat Daniël Kooij zich nu ook heeft teruggetrokken voor het UIT »- SCHAKEN Zierikzee. Interne competitie. Twaalfde ron de: Martin Krijger-Bas van de Graaf 0-1, Her man Jukkenekke-Sjaak Spiegels rem., André Til- lema-Aat Brakel 1-0, Han van der Made-Peter de Vrieze 1-0, Alexander Greefhorst-Jan Ver- duijn den Boer rem., John van Dalsen-Pang Yuen 1-0, Chris van Eldik-Teun Brouwer 1-0, René van Rikxoort-Jan Heiligers 0-1, Frans Jan- sen-Dick Doeswijk 0-1, Johan van de Vel- de-Marco Vieveen 0-1, Kees Bimmel-Fokko Baakman 1 -0, Piet de Vreede-Lïnda Greefhorst 0-1. Stand aan kop: 1. Bas van de Graaf 776, 2. Hans Aangeenbrug 643, 3. Martin Krijger 621, 4. Peter de Vrieze 565, 5. Han van der Made 539, 6. Alexander Greefhorst 479, 7. Jan Ver- duijn den Boer 477, 8. Sjaak Spiegels 467, 9. André Tillema 444,10. Aat Brakel 423. TENNIS Acapulco (Mex). Mannen. Eerste ronde: Arguel- lo (Arg) - Navarro (Spa) 6-3 5-7 7-6 (3), Gime- no (Spa) - Lapentti (Ecu) 6-4 5-7 6-3, Chela (Arg) - Cuevas (Uru) 2-6 6-3 6-2, Starace (Ita) - Hernandez (Spa) 6-4 6-2, Mayer (Arg) - Jun- queira (Arg) 7-6 (1) 6-3, Bellucci (Bra) - Devil- der (Fra) 3-6 6-4 6-4. Acapulco. Vrouwen. Eerste ronde: Benesova (Tsj/4) -' Savtsjoek (Oek) 6-2 6-0, Garbin (lta/7) - Craybas (VSt) 7-6 (4) 4-6 6-3, Vinei (Ita) - Safarova (Tsj/6) 6-4 6-4, Zakopalova (Tsj) - Loit (Fra) 4-6 6-4 7-5, Parmentier (Fra) - Torres (Mex) 6-2 6-3. AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5: Steketee Schilders-Hoondert/De Waard. Locatie: Tappe rij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. kampioenschap in Vlissingen. Hij is tien kilo lichter dan Danny én zijn trainer vond het gewichtsver- schil te groot. Kooij en zijn trainer liggen nu ook in de clinch met het districtsbestuur." Martin de Rade, voorzitter van het district, liet eerder al weten dat Roelofs een schorsing riskeert wan neer hij wél in Berlijn en niet in Vlissingen bokst. „Als hij zich aan het kampioenschap onttrekt, is het voor 99 procent zeker dat hij geschorst wordt voor het NK", al dus De Rade. In het kamp van Roelofs maken ze zich daar niet al te druk om. „Al leen de Nederlandse boksbond kan Danny schorsen", zegt Busby, die voor de zekerheid al een advo caat heeft ingeschakeld. „Het dis trict moet daar dan om vragen en vervolgens word je gehoord door de tuchtcommissie. Daar verwach ten we niks van. In onze ogen is het een hoop ruzie om niks ge weest." De bokser die de grote pu bliekstrekker in Vlissingen had moeten worden, wil zelf niet te veel woorden vuil maken aan de hele affaire. „Ik houd er liever mijn mond over en probeer me niet met die politiek bezig te hou den", zegt Danny Roelofs. Hij focust zich op de partij in Ber lijn. Het wordt zijn eerste wed strijd sinds hij eind oktober in Nieuwegein Nederlands kampioen werd. Zaterdag treft hij een ervaren Duit ser, die al honderd partijen bokste en er daarvan zestig als winnaar af sloot. Roelofs: „Het gaat lekker nu en ik heb de afgelopen tijd hard ge traind. De komende dagen is het zaak de puntjes-op de i te zetten. Mijn laatste wedstrijden heb ik op het NK gebokst. Ik kijk ernaar uit en heb er veel zin in." ZIERIKZEE - Na 22 van de 30 te spe len ronden zit Bas van de Graaf op rozen in de interne competitie van schaakclub Zierikzee. Met een voorsprong van 143 pun ten op eerste achtervolger Hans Aangeenbrug, mag hij minstens twee keer verliezen, voordat hij in gehaald wordt. Van de Graaf versloeg na een moei zame opening de met wit spelen de Martin Krijger. Herman Jukkenekke had het niet gemakkelijk tegen Sjaak Spiegels, maar wist met inventief spel de stelling van Spiegels onder druk te houden. Na lange strijd werd de vrede getekend. Peter de Vrieze liep tegen zijn pas derde nederlaag in deze competi tie op. Hij werd door Han van der Made op buitengewoon fraaie wij ze met twee paarden mat gezet. Linda Greefhorst nam met goed spel revanche op Piet de Vreede, van wie zij eerder verloor. Haar broer Alexander kwam remi se overeen met Jan Verduyn den Boer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55