en rond Dreischor vergt aandacht Pa's en ma s gezocht isolatoren gezocht voor voor historisch transformatorhuisje S PZC Woensdag 25 februari 2009 1 9 genoemde porseleinen isolatoren werden de hoogspanningsdraden van het huisje naar de elektrici- teitsmasten gevoerd. Toen de stroomdistributie ondergronds ging verloor het transformatorhuis je zijn functie en kwam leeg te staan. Het werd verkocht aan de toenmalige gemeente Brouwersha ven. De Brouwse brandweer vond een nieuwe functie voor het ge bouwtje: droogplaats voor brand weerslangen. Daarna sloeg de ver paupering toe. Reden voor heem kundige kring Stad en Lande om aan de bel te trekken en te pleiten voor behoud van het in verval ge raakte transformatorhuisje. Een sig naal dat opgepikt werd door de monumentenstichting. Volgens voorzitter Renger Erenst van eigenaar Stichting Monumen ten Schouwen-Duiveland zijn in middels alle vergunningen binnen en lijkt niets de restauratie van het historische transformatorhuis aan het slingerbos in Dreischor nog in de weg te staan. Erenst gaat er van uit dat binnen twee maanden be gonnen kan worden met de restau ratie van het huisje. Hij schat de duur van de restauratie op enkele weken. Over de toekomstige functie van het transformatorhuisje wordt door de stichting nog nagedacht. „Maar ik denk dat je er niet zo gek veel mee kunt. Het is een heel klei ne ruimte. We willen wel probe ren met een informatiepaneel of iets dergelijks te laten zien wat de werking was van het transforma torhuisje." De kosten van de res tauratie van de trafotoren zijn ge schat op 34.000 euro. De monu mentenstichting heeft naast het trafohuisje al de nodige monumen ten onder haar hoede. De gemeen te Schouwen-Duiveland heeft de stravaljes in Burgh-Haamstede, Dreischor, Kerkwerve en Noord- gouwe aan de stichting verkocht en hetzelfde geldt voor de Plompe Toren van Koudekerke en de be tonnen uitkijktoren aan het eind van de Adriaan van der Weijde- weg in de Boswachterij Westen- schouwen. De Plompe Toren is eer der al gerestaureerd. Aan de uit kijktoren in de boswachterij moet wel één en ander gebeuren. Onder meer de 'wijzerplaten' bovenop - bedoeld om aan te geven wat er in welke kijkrichting te zien is - moe ten worden vervangen. GeiechtsOeuwoordersKantoor j Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op 26 februari 2009 om 10.00 uur zullen op het adres Havenplein 25 te ZIERIK- ZEE ten laste van Hotel Grand-Café 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oosterhoff enige meubilaire en andere goederen in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Christelijke filmavond in Zierikzees MFC ZIERIKZEE - 'Beyond the next Mountain' heet de film die vrijdag avond wordt vertoond in het MFC in Zierikzee. De rolprent gaat over de Hmar-stam die aan het begin van de 19de eeuw bekend staat als zeer gewelddadig. Eén exemplaar van het Johannes-evangelie brengt echter vrede in de stam. Opnames voor de film zijn gemaakt in India, Schotland, Amerika en op Hawaï. De filmavond begint om 19.45 uur en is het initiatief van de christelij ke mensenrechtenorganisatie Jubi lee Campaign. door Martij'n de Koning KERKWERVE - Europa Kinderhulp zoekt weer gastouders bij wie kin deren uit tehuizen vakantie mo gen vieren, ledereen kan zich aan melden. „Je hoeft niet zelf een ge zin te hebben", zegt woordvoerder Margo Lemsom uit Kerkwerve. „Als je maar tijd hebt om leuke dingen te doen met de kinderen." En daarmee bedoelt ze niet dat gastouders de jeugd van hot naar her moeten slepen. „Een keertje pannenkoeken bakken of fietsen vinden ze vaak al geweldig." De kinderen, tussen de vijf en twaalf jaar, komen in de zomervakantie bijna drie weken op bezoek. Europa Kinderhulp heeft inmid dels zo'n vijftienhonderd Zeeuw en bereid gevonden gastouder te zijn. Dat zijn er al net zo veel als vorig jaar. „We hebben het idee dat we profiteren van de kredietcri sis", zegt Lemsom. „Mensen gaan minder lang op vakantie en hou den tijd over om dit te doen." Op geven en meer informatie bij de fa milie Hillebrand: 0117-340144 of via www.europakinderhulp.nl. of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNeR JYieuwsMedia Dreischor: links het transformatorhuisje in het Slingerbos, rechts de Pasveersloot net buiten het dorp. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48