Hoge kassen Sir stuiten op verzet SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 Spelregels Woensdag 25 februari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Ocean's Edge naar voorronden Scheidpop Industrieel erfgoed Dreischor vraagt om aandacht Stad en Lande vreest voor ernstige aantasting van het landschap. door Ton van den Nouweland SIRJANSLAND - De Vereniging Stad en Lande maakt bezwaar tegen het plan om bij Sirjansland kassen te bouwen van elf meter hoog. Zulke kassen zijn van verre te zien en het glas zal veel schittering van het zonlicht teweeg brengen. Daar door wordt het landschap ernstig aangetast, meent Stad en Lande. De vereniging vreest verder dat - als het bestemmingsplan eenmaal is aangepast - het overal op Schou- wen-Duiveland mogelijk wordt zulke hoge kassen te bouwen. Uit het persbericht van Stad en Lande klinkt ook irritatie. Bij een eerdere uitbreiding van het kassen- arsenaal in Sirjansland spraken tuinders en Stad en Lande af dat het extra glas landschappelijk zou worden ingepast. „Deze dertien jaar oude belofte is nog steeds niet waargemaakt", concludeert Stad en Lande zuur. „En hoe denken de tuinders straks elf meter hoge kas sen landschappelijk in te passen? Dan moet je populieren gaan plan ten en dat zullen ze vast niet wil len. Van afspraken met tuinders komt gewoon niks terecht", licht Aize Meintema van Stad en Lande toe. De glastuinders rond Sirjansland hebben zich verenigd in Sir Uni ted. In een gezamenlijke reactie op het nieuwe bestemmingsplan bui- De Vereniging Stad en Lande maakt bezwaar tegen het plan van glastuinders in Sirjansland om kassen te bouwen met een maximale hoogte van elf meter. tengebied van de gemeente zeggen zij ruimte nodig te hebben om te kunnen overleven. En die ruimte zoeken zij dit keer in de hoogte, want daarmee zijn de goede klima tologische omstandigheden in de kas te maken. De tuinders willen goothoogten van zes tot negen me ter en nokhoogten van acht tot elf meter. Verder willen ze buiten de kassen warmtebuffers bouwen tot maximaal twaalf meter hoogte. In die buffers zit heet water dat door de zon is verwarmd. Met dit water wordt de kas op temperatuur ge houden. In het nieuwe bestem mingsplan buitengebied van de ge meente wordt het de tuinders - via een ontheffingsprocedure - mo gelijk gemaakt kassen te bouwen met een nokhoogte van maximaal elf meter. „De vereniging wil be slist niet alle ontwikkelingen tegen houden, maar wat men nu wil gaat ons te ver", schrijft Stad en Lande. Volgens de Vereniging moe ten de tuinders deze plannen maar in de Kanaalzone bij Terneu- zen uitvoeren. Bestemmingsplan en protest worden 9 maart behan deld in de raadscommissie Open bare Ruimte. Geelhoeden ontmoeten Vandalen leven zich uit Twee fietsen gestolen elkaar in Gele Hoed op geparkeerde auto uit berging in Goes ZONNEMAIRE - Mensen met de ach ternaam Geelhoed komen zater- dag bij elkaar in restaurant De Ge le Hoed in Zonnemaire. Dat gebeurt op initiatief van Kees en Marien Geelhoed, die de ge schiedenis en achtergrond van hun familie uitzochten en er een boek over schreven. Ze vertellen er zaterdag over. ledereen met de naam Geelhoed is vanaf 16.00 uur welkom. OUD-VOSSEMEER - Vandalen heb ben in de nacht van maandag op dinsdag een auto bekrast, die stond geparkeerd aan Onder de Molen in Oud-Vossemeer. De auto werd zowel aan de linker als aan de rechterzijde bekrast met een scherp voorwerp. Ook werd de achterruit van de wagen ver nield. Het totale schadebedrag is niet be kend. GOES - Inbrekers hebben uit een berging bij een woning aan de Breitnerstraat in Goes in de nacht van maandag op dinsdag twee fiet sen gestolen. De twee tweewielers, een dames- en een herenfiets, zijn van het merk Sparta en stonden afgesloten in de berging. De politie kon gisteren niets zeg gen over de waarde van de gesto len fietsen. zetuwsc Eindelijk mochten ze weer eens de wei in, de bikkels van 't Vuufde van Terneuzense Boys. Het barre weer had vier opeenvolgende zater dagen verpest. Dus sloften de he ren telkens met moeder de vrouw door de winkelstraten, omdat het potje ballen alwéér was afgelast. Behalve de robuuste verdediger. Hij vertelde voor de wedstrijd te Tip? redactie@pzc.nl gen Graauw 4 dat hij een paar za terdagen had gestudeerd. Opfris- cursusje over de spelregels, heren. Jullie kunnen mij niets meer wijs maken." Ook de grensrechter niet, bleek later, 't Vuufde ging met 8-2 onderuitmaar eigenlijk won het met 0-2. Alle acht tegentreffers wa ren namelijk zonder twijfel 'buiten spel'. Stad en Lande ziet helemaal niets in hogere tuinbouwkassen. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45