Passeerstroken nog beter te gebruiken Parkeren langs kust fiks duurder Europa Kinderhulp zoekt pa's en ma's Plan voor PWCin Terneuzen I keuze in trouwpakken! STEÜTEL Terneuzen sluit deur turbines B pzc Woensdag 25 februari 2009 21 Onze nieuwe collectie is binnen. f4 4^ Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl Duidelijkere borden op wegen bij Poortvliet en 's-Gravenpolder. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - De provincie is niet ontvreden over het gebruik van de vorig jaar aangelegde land- bouwpasseerstroken langs provin ciale wegen bij 's-Gravenpolder en Poortvliet. Met duidelijkere aanwij zingsborden die vandaag langs de wegen worden geplaatst, hoopt de provincie het gebruik nog te kun nen verbeteren. Landbouwverkeer was tot de vori ge zomer taboe op de doorgaande wegen langs Poortvliet en 's-Gra venpolder. Trekkers moesten door de dorpen rijden. Jarenlang is er voor gestreden het landbouwver- Instelling kan een uitkomst zijn voor honderden zieken. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen krijgt zo goed als zeker een poort wachtercentrum (PWC). Vertegen woordigers van Zorgsaam, Prosa- no, Werk en Vakmanschap en Dethon hebben het initiatief tot de oprichting van de reïntegra- tie-instelling genomen. Het cen trum kan voor honderden (zieke) werkzoekenden uitkomst bieden. Werkgevers uit verschillende be drijfstakken vormen in het PWC een netwerk waar in eerste instan tie inhoud wordt gegeven aan 'van-werk-naar-werk-activiteiten' voor zieke en met werkloosheid bedreigde werknemers. Het net werk moet komen tot samenwer- kings- en arbeidsmarktafspraken met gemeenten, het UWV, reïnte- gratiebedrijven, scholingsinstellin gen en detacheringsorganisaties. Waterschap verhoogt tarieven met twaalf procent in twee jaar. door Maurits Sep middelburg - Parkeren op terrei nen van Waterschap Zeeuwse Ei landen langs de kust en het Veerse Meer wordt fiks duurder. De tarie ven stijgen met twaalf procent. Par keren wordt duurder, omdat de kosten voor beheer en onderhoud hoger worden. Ondanks de stij ging dekken de tarieven de onder houdskosten nog niet. De stijging lijkt bovendien groter dan hij in werkelijkheid is, merkt dagelijks bestuurder Wilma Brou wer op. „Wij verhogen de parkeer tarieven namelijk niet elk jaar, keer uit de dorpskernen te krijgen, maar dan moest er wel wat aan de wegen langs Poortvliet en 's-Gra venpolder gebeuren om de door stroming en de verkeersveiligheid te waarborgen. In Gelderland was daar iets op gevonden: passeerstro ken voor landbouwverkeer. Trek kers kunnen daar even de weg af om, al rijdend, automobilisten ach ter hen te laten passeren. Het Gelderse voorbeeld is nage bootst bij Poortvliet en 's-Graven polder. In de dorpen is het sinds dien veel rustiger geworden. En, hoewel er veel kritiek was, de pas- De proef met landbouwpasseer- stroken op doorgaande wegen langs Poortvliet en 's-Gravenpol- der lijkt te slagen, maar er kan nog een tandje bij. maar eens in de twee jaar. Eigen lijk gaat het dus om zes procent per jaar. Het lijkt op papier dus wel een harde boodschap, maar het valt wel mee. De tarieven zijn zelfs nog te laag om alle kosten te dekken." Zeeuwse Eilanden heeft besloten de tarieven voor de wette lijke taken als de zorg voor water keringen en schoon oppervlakte water niet te verhogen of dit zo min mogelijk te doen. Die mati ging gaat echter niet op voor de parkeertarieven, erkent Brouwer. „Parkeerterreinen behoren niet tot Parkeertarieven op terreinen van het waterschap langs de kust en het Veerse Meer gaan 12 pro cent omhoog. Dan nog dekken ze de onderhoudskosten niet. seerstroken blijken ook redelijk te werken. Circa 85 procent van de trekkers maakt er gebruik van en zeventig procent daarvan doet dat goed. Oftewel, alle automobilisten krijgen de kans te passeren. De provincie is blij met dit resul taat, maar denkt dat het nog beter kan met duidelijkere aanwijzings borden - die vandaag dus worden geplaatst - en door een stopverbod voor niet-landbouwverkeer op de passeerstroken in te stellen. Een definitieve evaluatie volgt nog, in clusief een onderzoek naar hoe de automobilisten en dorpsbewoners de maatregel waarderen. De dorps raad 's-Gravenpolder geeft dinsdag alvast een voorzetje op de jaarver gadering met een forumdiscussie in dorpshuis Ons Dorpsleven. De aanvang is om 19.00' uur. onze wettelijke taken. Daarom vin den we dat parkeerders moeten be talen voor de kosten die wij ma ken. En nogmaals, die tarieven zijn niet eens kostendekkend. Wij vinden ze al laag." Brouwer wijst er op dat de op brengsten worden gebruikt om de parkeerterreinen langs de kust en het Veerse Meer goed te onderhou den, afvalvoorzieningen te verbete ren en beplanting te verfraaien. „We hebben hier prachtige stran den. Bij zo'n mooi product moe ten we ook goede faciliteiten aan bieden. Die mogen wat kosten. Hetzelfde zie je in grote steden als Amsterdam en Rotterdam en bij een strand als Scheveningen. Daar betaal je meer voor een parkeer plaats." Gastouders nodig om kinderen uit tehuizen vakantie te bezorgen. KERKWERVE - Europa Kinderhulp zoekt weer gastouders bij wie kin deren uit tehuizen vakantie mo gen vieren. Iedereen kan zich aan melden. „Je hoeft niet zelf een ge zin te hebben", zegt woordvoerder Margo Lemsom uit Kerkwerve. „Als je maar tijd hebt om leuke dingen te doen met de kinderen." En daarmee bedoelt ze niet dat gastouders de jeugd van hot naar Parkeertarieven Het nieuwe uurtarief wordt 0,80 euro, het dagtarief 4,50 euro. Een abonnement gaat 67,50 euro kosten. Het seizoen voor betaald par keren duurt van 1 april tot en met 31 oktober. Betalen is verplicht op de wa terschapsterreinen bij Bigge- kerke, Koudekerke, Oostkapel-' Ie, Vrouwenpolder, langs de Veerse Dam en de Banjaard. Parkeerterreinen behoren niet tot de wettelijke taken van Zeeuwse Eilanden. Parkeerders moeten betalen om onder houd te kunnen bekostigen. her moeten slepen. „Een keertje pannenkoeken bakken of fietsen vinden ze vaak al geweldig." De kinderen, tussen de vijf en twaalf jaar, komen in de zomervakantie bijna drie weken op bezoek. Europa Kinderhulp heeft inmid dels zo'n vijftienhonderd Zeeuw en bereid gevonden gastouder te zijn, net zo veel als vorig jaar. „We denken dat we profiteren van de kredietcrisis. Mensen gaan minder lang op vakantie en houden tijd over." Meer informatie bij de fami lie Hillebrand: 0117-340144 of via www.europakinderhulp.nl. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft ruimschoots haar bijdra ge geleverd aan de oorspronkelijke taakstelling van de provincie voor het realiseren van 250 megawatt windenergievermogen. „Wij gaan er vanuit, dat andere gemeenten aan de beurt zijn om de doelstel ling - zoals verwoord in de Strate gienota energie en Klimaat 2008-20123 - tó halen", antwoor den burgemeester en wethouders op vragen van gemeenteraadslid Cees Freeke. In die nota wordt ge mikt op een verdubbeling van 250 naar 500 megawatt. Freeke zegt daarover bezorgd te zijn, omdat de nieuwe wet Ruimtelijke Ordening Zeeland het gemakkelijker maakt met een inpassingsplan gemeen ten te dwingen. WILHELMINADORP - In een wijde boog trekt de meters voor Wilhelminadorp slaat het autover- de randweg met vrijliggend fietspad klaar zijn. randweg Wilhelminadorp al zijn spoor door de ak- keer vanaf de Langeweg straks rechtsaf richting Wilhelminadorp kan dan voor het eerst sinds kers van de Wilhelminapolder. Enkele honderden het Goese havenkanaal.' Al voor de zomer moet tientallen jaren rustig slapen. foto Aerolin Photo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37