enige nadeel van het aquaduct i voor jeugd van foyer Schouwse kust wil titel Museumhaventje is nog maar een idee PZC RBlhezorgers.nl B PZC Woensdag 25 februari 2009 1 9 L'Escaut biedt vrije stüdentenflats aan als tijdelijke huisvesting. door Marina Kalle' VLISSINGEN - Na een nacht gesla pen te hebben bij vrienden en fa milie kunnen de 22 jongeren van Foyer de Jeunesse in Vlissingen weer een woning betrekken. Woningcorporatie l'Escaut heeft gisteren voor nieuwe ruimte ge zorgd. De jongeren verblijven tijde lijk in enkele leegstaande studen tenappartementen in de Hercules Segherslaan en de Vincent van Goghlaan. Die appartementen zijn gemeubileerd, dus konden de tijde lijk dakloze jongeren er meteen in trekken. De jongeren van de Foyer worden begeleid in het zelfstandig wonen. In het pand van Foyer de Jeunesse in de Walstraat in Vlissingen woedde maandag een grote brand, die was'veroorzaakt door een fri tuurpan. Het pand moet grondig worden opgeknapt en dat kan volgens eige naar l'Escaut enkele maanden gaan duren. „De schade aan het ge bouw is aanzienlijk", zegt Brigitte Cleutjens van Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), de stichting die de jongeren begeleidt in het zelfstandig wonen. „Met na me op de eerste verdieping is de schade heel groot. Zo kan er op de vloeren niet meer door veel men sen tegelijk worden gelopen. Op de tweede verdieping is er vooral sprake van roetschade. Gelukkig kunnen de jongeren zo lang de ver bouwing duurt in die flats verblij ven." Tijdens de brand moesten de be woners het pand haastig verlaten. „Een paar mensen kwam naar bui ten in badslippers of een T-shirt. De eerste nood was dan ook dat zij voor de komende tijd weer van warme kleding werden voorzien. Dat is intussen gelukt. Het is af wachten wat voor spullen er ver der onbeschadigd uit het pand ko men", vertelt Cleutjens. De jongeren zijn erg blij dat ze zo snel ergens terecht konden, zegt Cleutjens. „Na een nacht ergens anders hebben ze nu weer een ei gen plekje. Dat is nou precies de bedoeling van ons project." Het pand van Foyer de Jeunesse is onbewoonbaar door een grote brand, die er maandag woedde. De brand is veroorzaakt door een overhitte frituurpan. Fietsbrug over Houtkade A. Joachimikade stukje verlegd Stadshay^/pinnenstad WijkGoese Schans v' Fiets- en voetgangersbrug - Verkeersplein op Ringbaan West met nieuwe aansluiting richting Molenplein Wijk Goese Schans Bebouwing op aquaduct GérectitsDfwwöfjfdersKanïoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op 26 februari 2009 om 10.00 uur zullen op het adres Havenplein 25 te ZIERIK- ZEE ten laste van Hotel Grand-Café 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oosterhoff enige meubilaire en andere goederen in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging 1A uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Jop Hansweert blijft zonder licht en warmte HANSWEERT - De jongerenontmoe- tingsplek in Hansweert krijgt geen verlichting en verwarming. Het college van B en W van Reimers- waal heeft vandaag de aanleg van die voorzieningen definitief afge wezen. Een jop is een openbare ruimte, wat het moeilijk maakt be zoekers verantwoordelijk te stel len. En het wordt prijzig, als ande re jop's ook zulke voorzieningen willen. Volgens jop-bezoekers in Hansweert is er echter een toezeg ging. De gemeenteraad praat er dinsdagavond over. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Schouwse kust krijgt Vanaf volgend jaar mogelijk de chique titel Quality Coast. De gemeente Schouwen-Duive- land gaat zich inzetten om dat pre dikaat te bemachtigen. Daarmee wil ze laten zien dat Schou- wen-Duiveland staat voor 'mens en natuurvriendelijk.toerisme'. Quality Coast is een initiatief van de EUCC, die gefinancierd wordt met Europees geld. Een gemeente, plaats of regio in Europa kan zich daar aanmelden. Momenteel mo gen elf kustgebieden zich 'Quality Coast' noemen. Die liggen onder meer in Spanje, Finland en Ier land. Noordwijk is de enige Neder landse plaats op de lijst. Om het predikaat te krijgen, wordt gelet op de samenhang tussen toe risme, natuur en duurzaamheid. Volgens recreatiewethouder Ad Verseput hoeft: daar nauwelijks nieuw beleid voor worden verzon nen. Het initiatief kost de gemeen te Schouwen-Duiveland eenmalig 5500 euro en daarna duizend euro per jaar. vergelijking met de huidige situa tie. In de haalbaarheidstudie is er niet voor gekozen fietsers door de tunnel te sturen vanwege de moge lijke pittige hellingbanen. Veiliger worden ook de kruisingen met Houtkade/ Ringbaan-Oost/ Albert Joachimikade en de aanslui ting van de Westhavendijk op Ringbaan-West. Gekozen is voor grote, ovalen verkeerspleinen zo dat auto's voldoende ruimte heb ben om zich op te stellen. Vanwe ge de lengte van de hellingbaan verschijnt er meer westwaarts een nieuw kruispunt op Ring baan-West, ter hoogte van het Mo lenplein. Volgens wethouder Diele- man is dat een hele verbetering ten opzichte van nu. Noord-zuid-verbindingen blijven intact. Verkeer vanuit Wilhelmina- dorp kan de binnenstad ook straks goed bereiken en dat geldt ook voor verkeer vanuit het Goese Meer. Ringbaan- West en -Oost blijven wel voorrangswegen. Dat voorkomt rare hellingproeven van bestuurders die onder het aqua duct doorrijden. Nog een plus van het plan is dat de Goese Schans een stedebouwkundig ver lengstuk van de binnenstad kan worden. De intentie van het wo ningbouwplan is een moderne wa terstad naar oud-Hollands model te maken. Door het het aquaduct te bebouwen met een parkeergara ge (470 plaatsen, deels voor bewo ners), woningen en winkels (in elk geval een supermarkt) ontstaat een vloeiender overgang van oude naar nieuwe 'binnenstad'. Over de bouwfase is ook nage dacht. Het aquaduct wordt naast, ofwel net ten zuiden, van de Ring- brug gebouwd. De brug kan dus tijdens de bouw blijven liggen, zo dat het wegverkeer geen hinder ondervindt. door Frank Balkenende Het is nog toekomstmuziek, maar in het ontwerp voor het aquaduct zit een stukje uitbreiding van het intieme jachthaventje De Werf Er is een noordelijke poot bijgete kend, pal tegen het aquaduct aan. „Daar is nog niks over afgespro ken", zeggen wethouder Rinus Dielemen en projectleider Hans Veerman. Maar, bekennen beide heren, het zou wel mooi zijn als dat pootje erbij komt en het om ringende gebied wordt ingeplant. „Dan ontstaat een mooie wandel route van en naar de binnenstad." De jachthaven zelf zit niet direct te springen om extra ligplaatsen. „We hebben eigenlijk geen behoef te aan groei", zegt secretaris Gert Voeten. Toch heeft hij wel een aar dige bestemming voor het extra 'pootje', mocht dat er ooit komen. „Het zou dienst kunnen doen als een haventje voor kleine histori sche vaartuigen. Dan moet je den ken aan een Zeeuwse schouw als De Betje. Die ligt hier al." Op een steenworp afstand wordt momenteel de laatste Zeeuwse mosselschouw De Nieuwe Zorg ge restaureerd. Die kan er straks ook best bij, zegt Voeten. „Let wel, er is niks besloten. We zijn erover in ge sprek met de gemeente. Het plan voor het aquaduct is positief Ik denk dat we minder geluid van het verkeer horen." Molenplein Tunnel onder aquaduct Nieuwe poot1 de jachthaven Sportpunt Zeeland Nieuw verkeers plein tussen Houtkade, Ringbaan Oosten A. Joachimikade of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35