Zeeland Hoog spel over bomenkap BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 zeeuwseEEEEJjBBM Spelregels Woensdag 25 februari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Ocean's Edge naar voorronden Scheidpop Kosten kunnen een struikelblok vormen voor bouw aquaduct Piet de Visser eist herplanting van bomen bij Goese Schans. door Harmen van der Werf GOES - Het gevecht over het kap pen van enkele honderden bomen voor de eerste fase van nieuw bouwwijk Goese Schans is gister middag voor de bestuursrechter in Middelburg hoog opgelopen. Piet de Visser, bewoner en ontwikke laar van de nabijgelegen wijk Goe se Meer, eiste in kort geding stop zetting van alle werkzaamheden, herplanting van bomen en stor ting door de gemeente Goes van een half miljoen euro in het Natio naal Groenfonds. De Visser had de bestuursrechter vorige week vrijdag ingeschakeld, de dag waarop ontwikkelingsmaat schappij Goese Schans CV onver wacht met het kappen van bomen begon iri een recreatiegebied tus sen het Goese Meer en het bedrijfs terrein van de voormalige Appara ten- en Ketelfabriek (AKF). De eer ste bebouwing van Goese Schans is daar gepland. Bewoners van het Goese Meer die zich fel tegen de bomenkap hadden verzet, voelden zich door de snelle actie overrom peld. Zij meenden dat nog een kap- vergunning nodig was, waartegen ze ook bezwaar hadden ingediend. In Goes is echter sinds kort alleen nog een kapvergunning voor waar devolle bomen nodig. in Goese Schans is voor het eerst gebruikgemaakt van de nieuwe re gelgeving. „Doelbewust", betoogde advocaat Hans Hoegen Dijkhof na mens De Visser. Hij verweet Goes 'cowboyachtige praktijken'. Raads man André van Langen van de ge meente Goes gaf aan dat er 'recht matig' is gehandeld. Van een 'com plot', zoals Hoegen Dijkhof stelde, was absoluut geen sprake, verklaar de Van Langen. Tijdens de zitting bleek dat de ge meente Goes wel steken heeft la- Advocaat Hans Hoegen Dijkhof beticht Goes van 'cowboypraktij ken' bij bomenkap bij bet Goese Meer. Gemeente blijft erbij zorg vuldig te hebben gehandeld. ten vallen. Zo zijn bewoners van het Goese Meer op het verkeerde been gezet over afschaffing van de kapvergunning. Die maatregel zou niet gelden voor het recreatiepark bij hun wijk, viel op te maken uit informatie die ze eind 2008 kregen van de griffier van de Goese raad. Die informatie klopte, maar het college van B en W heeft later - 27 januari 2009 - het park weer bui ten de kapvergunningplicht gela ten. „Omdat een vergissing was ge maakt", zei advocaat Van Langen namens Goes. „Alleen waardevolle bomen moesten uitgezonderd wor den en dat is 27 januari gebeurd." Goese Meer-bewoners zijn niet in gelicht over dit besluit. Uitspraak morgen 10.00 uur. Crisisberaad voortgang van Gentse Feesten GENT - De organisatoren van de Gentse Feesten en het stadsbe stuur van Gent komen deze of vol gende week bijeen voor crisisbe raad. De aanleiding is het afhaken van een aantal grote sponsors voor de honderdzesenzestigste editie van het cultureel volksfeest, deze zomer. Volgens organisatoren van verschillende pleinfestivals tijdens de Feesten wordt de komende edi tie een 'crisisuitgave'. Vandalen leven zich uit op geparkeerde auto OUD-VOSSEMEER - Vandalen heb ben in de nacht van maandag op dinsdag een auto bekrast, die stond geparkeerd aan Onder de Molen in Oud-Vossemeer. De auto werd zowel aan de linker als aan de rechterzijde bekrast met een scherp voorwerp. Ook werd de achterruit van de wagen ver nield. Het totale schadebedrag is niet be kend. Twee fietsen gestolen uit berging in Goes GOES - Uit een berging bij een wo ning aan de Breitnerstraat in Goes zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee fietsen gestolen. De twee tweewielers, een dames- en een herenfiets, zijn van het merk Sparta en stonden afgesloten in de berging. De waarde van de fietsen is niet bekend. Drie bands maken lawaai in Trinnety KAPELLE - Jongerencentrum Trin nety in Kapelle houdt zaterdaga vond het minifestival 'Lawaai'. Vanaf acht uur treden drie bands op in het centrum aan de Vroon landweg. De groepen Capital Senti mental, Gofish! en Zink brengen nummers, die zijn te kwalificeren als alternatieve rock en grunge. De entree bedraagt 3,50 euro. Het con cert duurt tot 23.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Eindelijk mochten ze weer eens de wei in, de bikkels van 't Vuuf- de van Terneuzense Boys. Het barre weer had vier opeenvolgen de zaterdagen verpest. Dus slof ten de heren telkens met moeder de vrouw door de winkelstraten, omdat het potje ballen alwéér was afgelast. Behalve de robuus te verdediger. Hij vertelde voor de wedstrijd tegen Graauw 4 dat hij een paar zaterdagen had ge studeerd. „Opfriscursusje over de spelregels, heren, lullie kunnen mij niets meer wijs maken." Ook de grensrechter niet, bleek later, 't Vuufde ging met 8-2 onderuit maar eigenlijk won het met 0-2. Alle acht tegentreffers waren na melijk zonder twijfel 'buitenspel'. Het recreatiegebied tussen het Goese Meer (r) en het voormalige bedrijfsterrein van de inmiddels gesloopte Apparaten- en Ketelfabriek (AKF) in het oude Goese haven- en industriegebied waar afgelopen vrijdag enkele honderden bomen zijn gekapt. Tegen de bomenkap diende gistermiddag voor de bestuursrechter in Middelburg een kort geding om het verder bouwrijp maken van het toekomstige woongebied tegen te gaan. foto Aerolin Photo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33