'Theater eist meer visueel spektakel' durea Kinderhulp op zoek naar gastouders Berkhout schoenmodes z PZC Donderdag 26 februari 2009 19 Hoe hoger de kwaliteit van het spel, hoe meer plezier de Vogels van uiteenlopende muzikale pluimage vinden muzikanten van Boo's Jazzoo's hebben bij het muziek maken. elkaar in spebplezier en enthousiasmerende sfeer. een of meer bandjes en/of andere hobby's die aandacht en tijd vra gen. Maar de uitlaatklep Boo's Jaz zoo's kunnen de meeste leden niet missen, stellen bandleider en naamgever Willem Minneboo (Boo's) en trompettist Edwald Se- gers. Als ervaren muzikanten en zangers willen de bandleden nog steeds beter worden. Ze zwepen el kaar op tijdens repetities en vooral tijdens de optredens. De makke lijkste oplossing is voor hen zelden de mooiste; een in gewikkelde, maar melodisch fraaie, swingende eigen bewerking van een jazz-, funk-, soul- of (vooruit dan) bluesnum mer geeft veel meer voldoening. Het spèlplezier ligt niet alleen in het repertoire en de moeilijkheids graad, maar vooral ook in de sfeer. Het samen spelen, samen oefenen en (vooral) samen optreden is voor de meeste groepsleden de 'grootste kick'. Minneboo en Se- gers kunnen niet precies verwoor den waarin het speciale gevoel hem nou zit. Minneboo: „Mensen zeiden me in 2001 dat de band geen lang leven beschoren zou zijn. Zo'n grote groep mensen, met verschillende achtergronden zou nooit bij elkaar te houden zijn." Maar acht jaar later blijkt die verscheidenheid juist een grote kracht van de groep te zijn. Alle muzikanten vinden het geweldig om deel uit te maken van een vo lière met vogels van de meest ver schillende pluimage. In het theater luisteren mensen echt. Ze bier halen en kletsen niet door de muziei Minneboo en Segers zijn beiden op jonge leeftijd begonnen met een studie op trompet. Segers be kwaamde zich in dienst ook op bu gel en flügelhorn. Minneboo liet de trompet na zijn studie schieten. Eerst leerde hij zichzelf gitaar spe len en later kreeg hij, wederom als autodidact, ook het bespelen van een altsaxofoon onder de knie. Se gers begon bij fanfare Sint Cecilia in zijn toenmalige woonplaats Phi lippine en speelde - voor en na zijn dienstcarrière - bij De Veree- nigde Vrienden in Sas van Gent. Minneboo zat in tal van bandjes, maar is nog bekend van zijn bijdra gen aan Defense d'Afficher en San- tusa. Ook de meeste andere leden van de band hebben hun sporen op muzikaal gebied ruimschoots ver diend. Maar de waardering voor eikaars kwaliteiten liggen toch vooral in ieders bijdrage aan het 'totale' bandge luid. Ze slaan el kaar niet op de borst, ze blijven hobbyisten. Maar dat het geluid van Boo's Jazzoo's gehoord mag wor den, durven Minneboo en Segers (gesteund door talloze reacties van toehoorders) intussen wel te bewe ren. Het is weer een extra reden om het theater in te gaan. De band staat eens op een podium dat zo groot is dat ze niet bang hoeft te zijn er af te kukelen. En de toehoorders kletsen niet tussen de nummers door, lopen niet weg om een blaadje bier te halen, maar luisteren puur naar de muziek. laan geen heen. De bandleden van Boo's Jaz zoo's vinden muziek ma ken vooral leuk. Maar de muzikanten voelen zich ook ver bonden met de cultuur en de streek waar ze vandaan komen. Zo geven ze, is hun vaste overtuiging, Amerikaans en Engels repertoire van artiesten als James Brown, To wer of Power of Brand New Heavies in hun bewerkingen een Zeeuwse klankkleur. De band is onlangs opgegaan in een stichting. Om de leden fiscale problemen en onnodig verwar rend papierwerk te besparen, be vestigen voorzitter Willem Minne boo en penningmeester Edwald Segers. De nieuwe status bena drukt nog meer dat de band wor telt in de streek, vinden de be- foto Camile Schelstraete stuurders. Op de aankondigings- Een immer groeiend publiek waardeert de funk, jazz en soul van Boo's Jazzoo's. Zaterdag 28 februari is de theaterpremière in het Oostburgse Ledeltheater. door René Hoonhorst Het plezier in muziek ma ken bindt de twaalf le den van Boo's Jazzoo's. De lol wordt groter als de spelkwaliteit toeneemt. Het spe len van 'simpele covers' is hen in tussen te min. Ze putten daarom het liefst uit onbekendere num mers van grote artiesten. Die num mers moeten zich bovendien als het even kan, lenen voor een uit voering waarbij (bijna) iedereen van de band aan bod komt. Een professionele carrière als ar tiest streeft het dozijn muzikan ten, allen tussen de dertig en de zestig, niet (meer) na. Ze hebben allemaal al een beroep, een gezin, flyer voor hét theateroptreden 'Connected' in het Ledel in Oost burg is een knotwilg in vier kleu ren te zien. Minneboo: „Die knot wilg staat natuurlijk symbool voor onze verbinding met Zeeuws- Vlaanderen; de kleuren geven aan dat we diverse stemmingen en ge voelens van een klankkleur voor zien op het theaterpodium." De bandleider moet, vindt-ie, thea terbezoekers wat meer uitleggen. De presentatie van de band moet ook theatraler en uitbundiger dan in een muziektent of café. Een stemmige film ondersteunt het op treden visueel. De bandleden heb ben geen huizenhoge pretenties, stellen Segers en Minneboo. „Maar", voegen ze er lachend aan toe „een optreden in het BIM-huis zou natuurlijk leuk zijn." Repetitie met zangeres Turid Joensen (I) en Nettie de Jonge. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Europa Kinderhulp zoekt gastouders bij wie kinderen uit tehuizen vakantie mogen vie ren. Iedereen kan zich aanmelden. De kinderen, tussen de vijf en twaalf jaar, komen in de zomerva kantie bijna drie weken op be zoek. Europa Kinderhulp heeft in middels al zo'n vijftienhonderd Zeeuwen bereid gevonden gastou der te zijn, net zo veel als vorig jaar. Zeeuwse woordvoerder Mar- go Lemsom: „We denken dat we profiteren van de kredietcrisis. Mensen gaan minder lang op va kantie en houden tijd over." Meer informatie bij de familie Hille- I brand: 0117-340144 of via www.eu- ropakinderhulp.nl. Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62 Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier comfortable shoes Voor deskundig advies naar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30