wilde verhuizen, en waarom Provincie Stelt eisen Politie onderzoekt lichte toename aan mosselinstallaties I* inbraken in centrum Vlissingen iMm PZC kww.bezorgers.nl W pzc Woensdag 25 februari 2009 1 9 GerechtsDfurvvaortfersKantoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op 26 februari 2009 om 10.00 uur zullen op het adres Havenplein 25 te ZIERIK- ZEE ten laste van Hotel Grand-Café 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oosterhoff enige meubilaire en andefe goederen in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging Va uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes door Harmen van der Werf middelburg - Mosselkwekers mo gen dit jaar in de Oosterschelde 164 hectare gebruiken om met spe ciale drijvende installaties mossel zaad in te vangen. Dit heeft het da gelijks provinciebestuur gisteren vastgesteld in een advies aan het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Gedeputeerde Staten stellen daar aan wel een aantal voorwaarden. Zo moet rekening worden gehou den met de belangen van andere gebruikers van de Oosterschelde, zoals duikers en watersporters. Ook mag de weidsheid van de Oos terschelde niet al te erg worden aangetast door de komst van mos- selzaadinvanginstallaties, kortweg mzi's genctemd. In principe juicht het dagelijks pro vinciebestuur de komst van de in stallaties van harte toe, omdat de mosselsector door de inzet van mzi's minder afhankelijk wordt van de bij natuurorganisaties om streden visserij op mosselzaad in de Waddenzee. De sector bouwt met mosselzaad- vanginstallaties aan haar toekomst. De d^jvende installaties komen dit jaar alleen boven mosselkweek- percelen in de Oosterschelde. Voor de periode 2010-2014 staat een be leid in de steigers waarbij ook daar buiten zulke installaties mogen ko men. door Marina Kalle vlissingen - In de binnenstad van Vlissingen wordt de laatste tijd wat vaker ingebroken. Dat consta teert de politie na bestudering van de inbraakcijfers. „Of deze inbraken een verband hebben met elkaar is nog niet dui delijk. Ook zijn er nog geen ver dachten aangehouden", zegt woordvoerster Mirja Vis. Of er op heel Walcheren meer wordt ingebroken, is niet duide lijk. De politie vindt het nog te vroeg om er zeker van te zijn dat de laatste tijd meer wordt ingebro ken dan in voorgaande jaren. „Het analyseren van die inbraakcijfers kost veel tijd", verklaart Vis. De analyse van de gegevens van 2008 wordt rond april verwacht. Voor heel Zeeland is het beeld al wel veel duidelijker. Het aantal in braken is flink toegenomen ten op zichte van vorig jaar. In 2007 wa ren dit er nog 874 en vorig jaar 1014. „Dit komt vooral door veelvuldige inbraken in Zeeuws-Vlaanderen", zegt Vis. „Daar was een echte in- braakgolf en die is nog steeds aan de gang." In Zeeuws-Vlaanderen zijn sinds eind november meer dan honderd woninginbraken gepleegd. De meeste inbraken vonden plaats in de namiddag en de dieven hadden het vooral gemunt op sieraden en geld. De politie heeft nog geen da ders of verdachten in de kraag kun nen vatten, en is nog druk doende met onderzoek. Kwijtscheldingsactie minima Vlissingen vlissingen - Mensen met een inko men rond het sociaal minimum kunnen in Vlissingen hulp krijgen bij het vragen om kwijtschelding van gemeentelijke belastingen en waterschapsheffingen. Er zijn vier zittingen: In bibliotheek 't Spui op dinsdag 3 maart van 11 tot 16 uur; in het In- en Uitloophuis aan de Vincent van Goghlaan 241a op maandag 9 maart, woensdag 11 maart en vrijdag 13 maart, steeds van 10 tot 16 uur. De hulp komt van het Platform voor Uitkerings gerechtigden en Ouderen (Pugo) Definitief ontwerp voor geluidsscherm is af middelburg - Het defintieve ont werp voor een geluidsscherm bij de nieuwe Rijksweg N57 langs de Oostperkweg is klaar. De gemeen te Middelburg laat het zien op een informatieavond, dinsdag 10 maart mssen 17.00 en 18.00 uur in het stadskantoor. Het ontwerp voor het geluidsscherm is gemaakt door het ingenieursbureau Metz, in sa menwerking met de gemeente. Bij het ontwerp is rekening gehouden met de wensen die omwonenden op een bijeenkomst met de ge meente in januari hebben geuit. Gaaischieten Domburg belicht als erfgoed middelburg - De Heemkundige Kring Walcheren eert vanavond (woensdag) de traditie van het gaaischieten in Domburg als 'een eeuwenoud, maar springlevend stukje cultureel erfgoed'. Aan de hand van dvd's, oude foto's en do cumenten belicht Martin Maas dit specifiek Walchers gebruik dat al leen in Domburg en Westkapelle wordt beoefend, en dat omgeven is met tal van rituelen. De bijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek is openbaar. Aanvang 20.00 uur. De Rooie Buurt, de wijk waar de saamhorigheid vanzelf kwam. foto Ruben Oreel WGGeNeR NieuwsMedia Of bel 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21