Parkeren langs kust duurder 29 17 18 en 19 De Langeleenweg wordt weer een Walchers weggetje Spelregels Ocean's Edge naar voorronden Scheidpop Woensdag 25 februari 2009 Honderd jaar l'Escaut is een eeuw lang Vlissingse huizenbouw Tip? walcheren@pzc.nl Waterschap verhoogt tarieven met twaalf procent in twee jaar. door Maurits Sep MIDDELBURG - Parkeren op terrei nen van Waterschap Zeeuwse Ei landen wordt fiks duurder. De ta rieven stijgen met twaalf procent. Parkeren wordt duurder omdat de kosten voor beheer en onderhoud hoger worden. De stijging lijkt bo vendien groter dan hij in werkelijk heid is, merkt dagelijks bestuurder Wilma Brouwer op. „Wij verho- gen de parkeertarieven namelijk niet elk jaar maar eens in de twee jaar. Eigenlijk gaat het dus om zes procent per jaar. Het lijkt op pa pier dus wel een harde boodschap, maar het valt wel mee. De tarie ven zijn zelfs nog te laag om alle kosten te dekken." Zeeuwse Eilanden heeft besloten de tarieven voor de wettelijke ta ken als de zorg voor waterkerin gen en schoon oppervlaktewater niet te verhogen of dit zo min mo gelijk te doen. Die matiging gaat echter niet op voor de parkeertarie ven, erkent Brouwer. „Parkeerter reinen behoren niet tot onze wet telijke taken. Daarom vinden we dat parkeerders moeten betalen voor de kosten die wij maken. En nogmaals, die tarieven zijn niet eens kostendekkend. Wij vinden ze al laag." Parkeertarieven op terreinen van het waterschap langs de kust en het Veerse Meer gaan 12 pro cent omhoog. Dan nog dekken ze de onderhoudskosten niet. Brouwer wijst er op dat de op brengsten worden gebruikt om de parkeerterreinen langs de kust en het Veerse Meer goed te onderhou den, afvalvoorzieningen te verbete ren en beplanting te verfraaien. „We hebben hier prachtige stran den. Bij zo'n mooi product moe ten we ook goede faciliteiten aan bieden. Die mogen wat kosten. Hetzelfde zie je in grote steden als Amsterdam en Rotterdam en bij een strand als Scheveningen. Daar betaal je meer voor een parkeer plaats." Parkeertarieven Het nieuwe uurtarief wordt 0,80 euro, het dagtarief 4,50 euro. Een abonnement gaat 67,50 euro kosten. Het seizoen voor betaald par keren duurt van 1 april tot en met 31 oktober. Betalen is verplicht op de wa terschapsterreinen bij Bigge- kerke, Koudekerke, Oostkapel- le, Vrouwenpolder, langs de Veerse Dam en de Banjaard. VLISSINGEN - De sociale werkvoorziening Lété nieuw ingericht, krijgt de Langeleenweg uit- De weg loopt door de woonwijk Bossenburgh. Daar ligt nu vaak gedumpt huisvuil en andere is al begonnen met het opknappen van het eindelijk het oorspronkelijke karakter terug Die moet er ook flink door opknappen. Boven- rommel in. Op 21 maart is er ook nog een groen langs de Langeleenweg in Vlissingen. van een Walchers weggetje, verwacht de ge- dien worden binnenkort de sloten langs de wijkopruimdag in Bosschenburgh. Als de struiken zijn gerooid en de bermen op- meente Vlissingen. Langeleenweg geschoond. foto Lex de Meester Jodengang niet voor zoekende parkeerders MIDDELBURG - Het parkeerterrein- tje in de Middelburgse lodengang wordt deels exclusief voor bewo ners met een vergunning en deels een blauwe zone. De gemeente doet dat na overleg met de bewo ners. Mede door de opening van een woonservicezone in de buurt (Olmenlaan) is er meer verkeer in het smalle straatje op zoek naar parkeerplekken. De gemeente wil dat tegengaan. Nieuwhouwscholen in Middelburg gaan open MIDDELBURG - De nieuwbouw voor Het Springtij (speciaal basis onderwijs) en de Klimopschool (voortgezet onderwijs voor moei lijk lerende kinderen) aan de Gre- velingenstraat in Middelburg is klaar. Aan het nieuwe gebouw is, inclusief plannen maken en bou wen, vier jaar gewerkt. De ope ning is op woensdag 4 maart. Be langstellenden zijn vanaf 10.00 uur welkom op de open dag. Gaaischieten Domburg in Middelburg belicht MIDDELBURG - De Heemkundige Kring Walcheren eert vanavond het gaaischieten in Domburg als 'eeuwenoud, springlevend cultu reel erfgoed'. Met beeldmateriaal en oude documenten belicht Mar tin Maas dit spel dat alleen in Domburg en Westkapelle wordt beoefend, en dat omgeven is met tal van rituelen. De bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek is open baar. Aanvang 20.00 uur. Eindelijk mochten ze weer eens de wei in, de bikkels van 't Vuufde van Terneuzense Boys. Het barre weer had vier opeenvolgende zater dagen verpest. Dus sloften de he ren telkens met moeder de vrouw door de winkelstraten, omdat het potje ballen alwéér was afgelast. Behalve de robuuste verdediger. Hij vertelde voor de wedstrijd te- Tip? redactie@pzc.nl gen Graauw 4 dat hij een paar za terdagen had gestudeerd. „Opfris- cursusje over de spelregels, heren. Jullie kunnen mij niets meer wijs maken." Ook de grensrechter niet, bleek later, 't Vuufde ging met 8-2 onderuitmaar eigenlijk won het met 0-2. Alle acht tegentreffers wa ren namelijk zonder twijfel 'buiten spel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19