Zeeland PZCI21 Raad hecht aan aquaduct en afslag A58 Johannis de Rijke is zijn voeten kwijt BEVELANDEN-THOLEN 22 Zendmast op Boenze Boogerd Telefoontje Film over de passie van graffitispuiters De RWS probeert woningmarkt een duwtje te geven Dinsdag 24 februari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Meeste fracties zijn voor aanpak files, ook al is financiering probleem. door Frank Balkenende GOES - De bouw van een aquaduct als vervanger van de Ringbrug, en een aansluiting op de A58 aan de zuidkant van Goes zijn dure infra structurele projecten die de ge meente koste wat kost moet uit voeren, waarbij het meegenomen is als het Rijk of andere partijen meefinancieren. Dat vinden WD, SGP/ChristenUnie en PvdA in Goes, Het college van B en W legt de ge meenteraad volgende maand een lijst voor met ambitieuze projec ten, waarvan een deel mogelijk ver sneld kan worden uitgevoerd. Goes heeft vorige week twaalf pro jecten (bij elkaar 51 miljoen euro) bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingediend om ver sneld aan te pakken: van aqua duct, aansluiting A58 tot de aanleg van nieuwe rotondes en verbete ring van bestaande verkeers pleinen. Het doel daarvan is de economie een duwtje in de rug te geven en banen te behouden. De vraag is of al die projecten te WH Ook al is het geld er (nog) niet, toch moet Goes zorgen dat de nieuwe A58-afslag in Zuid en een aquaduct in Noord er ko men. Dat vinden veel fracties. betalen zijn. Goes moet afwachten hoe de rijksbijdrage uit het Ge meentefonds dit jaar uitvalt en dat kan minder zijn dan voorgaande jaren. Verder zijn de reservepotten met 12 miljoen euro geslonken door het Landsbanki-debacle. Tot slot is voor een aantal projecten nog geen geld opzij gezet. Bijvoor beeld het aquaduct, dat een netto investering vergt van zo'n 10 mil joen euro. De raad staat straks voor lastige keuzes, want geld voor al die projecten heeft de gemeente niet. PvdA-fractievoorzitter Henk Hoogerland mort dan ook dat het college 'wel heel veel van stal haalt zonder duidelijke financierings- voorstellen'. Niettemin vinden WD, SGP/CU en PvdA dat aquaduct en aanslui ting A58, inclusief zuidelijke invals weg die aansluit op de Van Her- tumweg, er hoe dan ook moeten komen. „Als je iets aan de files in de stad wilt doen, moet je deze projecten uitvoeren", zegt André van der Reest van SGP/CU. „Bo vendien lost de aansluiting A58 ook de verkeersproblemen in de Buys Ballotstraat op en wordt het ziekenhuis beter bereikbaar." De WD is bereid een tweede par keergarage (op de Oostwal) te schrappen, als er gekeken wordt naar goedkopere, bovengrondse al ternatieven. GroenLinks laat nog niks los, maar zal vooral projecten steunen die werk opleveren, zegt fractievoorzitter Carel Bruring. College van Kapelle staat bouw in Wemeldinge toe. WEMELDINGE - Sportpark Boenze Boogerd aan de Chezeeweg in We meldinge wordt uitgerust met een bijna veertig meter hoge zend mast. Telecombedrijf KPN heeft de mast nodig om voldoende bereik in de regio te hebben voor mobiele tele fonie. De gemee'nte Kapelle ver wacht dat de zendmast er binnen een half jaar staat. Uit een studie van KPN blijkt dat een plek op het complex van de voetbalclub de bes te optie is. Bezwaarmakers kunnen zich de komende zes weken wenden tot de rechtbank in Middelburg. Bur gemeester en wethouders van Ka pelle verlenen vrijstelling van het bestemmingsplan om de bouw van de mast mogelijk te maken. Beeld wateringenieur in Colijnsplaat loopt averij op bij dijkverzwaring. door Raymond de Frel COLIJNSPLAAT - Een ding is zeker: Johannis de Rijke is niet zelf weg gelopen uit de jachthaven van Co lijnsplaat. Zijn rechteronderbeen en linkervoet staan namelijk nog op zijn sokkel. Maar waar is de rest van zijn standbeeld gebleven? „Misschien is-ie wel in Japan", refe reert een winkelier in de haven met een knipoog naar de verdien sten van de in 1842 in Colijnsplaat geboren wateringenieur. Daar leg de hij dammen en dijken aan. Directeur Rien Oosdijk had De Rij ke al lang in zijn verzorgingscen trum Cleijenborch verwacht. „Een hele tijd terug is ons gevraagd of we in onze tuin een plekje hadden voor een tijdelijke cliënt. Dat was in orde, maar daarna heb ik nooit meer iets gehoord. Vorige week zag ik opeens dat lohannis was ver dwenen." Klopt, zegt Anneke McGovern van het projectbureau Zeeweringen. „In overleg met de Stichting Johannis de Rijke heb ben we het beeld vanwege de dijk verzwaring verwijderd. Dat ging helaas met schade gepaard. Dat spijt ons, we zorgen ervoor dat hij weer de oude wordt." Na de oplap- beurt mag De Rijke alsnog een tijd je uitrusten in Cleijenborch. Het standbeeld van Johannis de Rijke is tijdens het verwijderen zwaar beschadigd. foto Willem Mieras Twee gewonden bij Kort geding over kap Geld gestolen bij ongeval Kamperland bomen in Goese Diep inbraak Wemeldinge KAMPERLAND - Bij een motoronge val op de Vredenhofweg ter hoog- te van het Kamperlandse recreatie park Noordzee Résidence De Ban- jaard zijn zondagmiddag twee ge wonden gevallen. De berijder (44) uit Noord-Beveland nam de bocht waarschijnlijk te wijd en gleed uit. Hij reed niet hard. Met hem kwam zijn passagiere (41) uit Vlissingen ten val. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht. GOES - Voor de rechtbank in Mid delburg dient vandaag een kort ge ding tegen de gemeente Goes van wege het kappen van bomen in het park Goese Diep. Piet de Vis ser, ontwikkelaar van Het Goese Meer, eist dat Goes stopt met werk zaamheden voor de bouw van wo ningen in het Goese Diep, zolang de bezwaarprocedure tegen dit pro ject loopt. De bomen zijn afgelo pen vrijdag al onverwacht gekapt. WEMELDINGE - Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Oranje boomstraat in Wemeldinge zijn in de nacht van zondag op maandag enkele honderden euro's weggeno men. De dader(s) verschafte(n) zich toe gang tot het pand door de deur te forceren. Dat moet tussen zondag 17 uur en maandagmorgen 7 uur zijn gebeurd. De braakschade is niet bekend. ZEEUWSE ALMANAK Met alle familie ver weg in Bra bant loopt de telefoonrekening van het Middelburgse stel soms flink op. Even een belletje loopt al snel op tot een gesprek van drie kwar tier of meer. D'r zijn van die perio des dat 320 kilometer op en neer rij den lucratiever is dan telefonisch bijpraten. Alleen moeten ze dan niet meer dezelfde fout maken als Tip? redactie@pzc.nl laatst. Toen kwamen ze op de te rugweg ter hoogte van Oisterwijk tot de ontdekking dat ze hun mo biele telefoon waren vergeten. En twee weken later vielen niet één maar twee boetes voor te hard rij den op de mat: gefitst toen ze het mobieltje gingen halen. Dit was verreweg hun duurste telefoontje ooit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65