rekstok als nooit tevoren moet Liverpool weer redden Alleen Jan Huygens doet het nog beter dan Arnold Nguekam Mendes da Silva weken out bij AZ mm.wêmsësm z PZC Dinsdag 24 februari 2009 33 nieuwe trainer. „Het komt bij die vluchtelementen aan op centime ters. Soms grijp je nét mis. Dat kan gebeuren. Kijk maar naar Ep- ke op de Spelen. Die greep in de fi- 'lk heb nu niet alleen een band met een trainer, maar ook met een heel team' nale op dezelfde manier naast de rekstok." Telussa wil graag naar het EK. Vol gens Speerstra komt dat toernooi nog te vroeg voor hem. „Het mooie van Jeffrey is, dat hij een moeilijk programma wil volgen om tot groot succes te komen", zei de Fries. „Maar het is voor de jon gens achter Epke Zonderland, Jef frey Wammes en Yuri van Gelder Turner Jeffrey Telussa gedijt goed in Heerenveen. geen probleem om het EK te mis sen. Als die thuis blijven, kunnen ze extra blokken trainen. Voor hen is het EK wel mooi, maar eigenlijk wordt hun trainingsopbouw er door onderbroken." Waar Telussa precies toe in staat is, weet Speerstra nog niet. „Vraag het me komende zomer maar, na het NK", zei hij. „Ik heb namelijk een heel seizoen nodig om hem te kunnen beoordelen. In één jaar krijg je namelijk altijd te maken met traingsperioden, belangrijke toernooien, een blessure en een rentree. Ik weet nu nog niet hoe hij op alles reageert." Op zondag 8 maart is de tweede EK-kwalicatiewedstrijd in Hellen- doorn. Telussa wil op vloer en sprong proberen alsnog de limiet te halen. „Ik zou het prachtig vin den om dit jaar al zo veel mogelijk internationale toernooien te draaien. Ik wil ervaring opdoen en leren om te gaan met wedstrijd- druk." Indrukwekkende entree van Kameroense spits bij HSV Hoek. door Rudy Boogert middelburg - De Kameroenese spits Arnold Nguekam maakt een spetterende entree bij Hoek. In zijn eerste drie wedstrijden heeft hij al vier keer gescoord voor de za terdag-hoofdklasser. De van Een dracht Aalst overgekomen aanval ler scoorde tegen Spakenburg de winnende, tegen Ajax de gelijkma ker en zaterdag tegen Geinoord (5-1-zege) maakte hij de eerste en de laatste goal van Hoek. Een droomstart kun je het wel noe men. Maar er is een spits die het nóg be ter deed in het shirt van Hoek. Twee seizoenen geleden opende Jan Huygens op fenomenale wijze. De Belg, nu in dienst als herstel trainer bij profclub FC Dender, scoorde in elk van zijn eerste vijf wedstrijden van de competitie. Na die vijf duels stond hij al op acht doelpunten. Dat moyenne kon hij natuurlijk onmogelijk vasthouden, maar het is een mooi doel voor Ar nold Nguekam. De Afrikaan is in elk geval de ne gende speler in de afgelopen tien jaar die scoort bij zijn debuut voor Hoek in de hoofdklasse. Een aan tal illustere namen gingen hem voor: David Destorme, Arjan Hu- man en Ronald van Sliedregt. Maar ook een aantal relatief onbe kende namen zoals Mustapha Hauari en Erwin van Wingen. De komende maanden zullen uitwij zen onder welke noemer Arnold Nguekam over een aantal jaren ge schaard zal worden. www.pzc.nl/blog De Kameroense spits Arnold Nguekam scoort namens Hoek in zijn eerste drie competitiewed strijden in de hoofdklasse. Alleen Jan Huygens doet het beter. alkmaar - Wat AZ-trainer Louis van Gaal al vreesde, is uitgekomen. Middenvelder David Mendes da Silva heeft een scheurtje in zijn hamstring overgehouden aan de gewonnen competitiewedstrijd za terdag tegen Heracles Almelo. Dat bleek gisteren na een MRI-scan in het ziekenhuis. De international staat naar verwachting vier tot zes weken aan de kant. Mendes da Silva viel na een half uur spelen uit. Hij ontbrak dit sei zoen pas in één competitieduel van de koploper van de eredivisie. Van Gaal kan voorlopig ook niet beschikken over de verdedigers Sé- bastien Pocognoli, Niklas Moisan- der en Héctor Moreno en aanval ler [eremain Lens. UIT BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - New York Knicks 111-100, Indiana Pacers - Chicago Bulls 98-91, Phoenix Suns - Boston Celtics 108-128, Houston Rockets - Charlotte Bobcats 99-78, Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 120-117, Orlando Magic - Miami Heat 122-99, Portland Trailblazers - LA Clippers 116-87, Minnesota Timberwolves - LA Lakers 108-111Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 99-78. TENNIS Dubai. Mannen. Eerste ronde: Murray (GBr/2) - Stachovski (Oek) 6-7 (3) 6-3 5-3 opgave, Ga- basjvili (Rus) - Recouderc (Fra) 5-7 7-6 (4) 6-3. Ferrer (Spa/4) - Ljubicic (Kro) 3-6 6-2 6-1Ci- lic (Kro/5) - Tipsarevic (Ser) 2-6 7-6 (3) 6-4, Chiudinelli (Zwi) - Karlovic (Kro/7) 7-6 (4), 4-6, 7-6 (7). Oslo. ITF-jeugdtoernooi, vierde graad. Meis- jesenkelspel, kwalificatie, eerste ronde: Milou Flohil-A.L. Bjerke 6-2 6-2. Tweede ronde: R. Poikajarvi-M. Flohil 6-4 6-3. Goes. TSI-seniorendubbeltoernooi. Finales. Mannendubbelspel. HD3/4/5: J. Pijpelink/R. Struijk-D. Kramer/J. Stoel 7-5. HD6/7: P. de Jongh/F. Oostinga-K. Koopman/C. de Marco 6-5. HD8/9: F. Boogaard/S. Bos-M. van Heusden/M. Oyevaar 9-4. Vrouwendubbelspel. DD5/6: M. Braam/A. Walhout-R. Fredriks/B. van Gameren 8-2. DD7/8: W. Maas/L. Roodhart-A. Koopman/J. de Marco 5-2. Gemengddubbelspel. GD3/4/5: C. Bruijnzeel/S. van Buren-H. Rombout/R. Struijk 7-6. GD6: N. van de Zande/R. West- dorp-S. van Sabben/B. van Sabben 6-4. GD7/8: M. van Sabben/R. Feher-M. van Sabben/R. Fe- her 6-5. WIELRENNEN Escondido. Ronde van Californië. Achtste en laatste etappe: 1. Frank Schleck (Lux) 156 km in 3.48.39 (41,334 km/u), 2. Nibali (Ita), 3. Hin- capie (VSt) 0.40, 4. Sutherland (Aus), 5. Nier- mann (Dui), 6. Rubiera (Spa), 9. Leipheimer (VSt), 12. Mollema, 21. Gesink, 30. Engels, 31. Armstrong (VSt), 32. Weening, 38. Clement 8.41. Eindklassement: 1. Leipheimer 31.28.21, 2. Za- briskie (VSt) 0.36, 3. Rogérs (Aus) 0.45, 4. Voigt (Dui) 1.10, 5. Lovkvist (Zwe) 1.29, 6. Ni bali (Ita) 1.37, 7. Armstrong 1.46, 8. Gesink 1.54, 16. Mollema 5.44, 25. Weening 11.09, 42. Engels 26.48, 54. Clement 38.42. Team van In den Dwaes stapt uit de competitie terneuzen - De futsallers van In den Dwaes zijn uit de regionale competitie gestapt. Het team kampte de afgelopen tijd met per sonele problemen. Het zag onder anderen Jeroen Claessens (werk) en Jaimy de Visser (blessure) afha ken en besloot daarom niet meer deel te nemen aan de kampioens competitie van de eerste klasse. Daarin had het een plek verdiend, omdat het de reguliere competitie als vierde afsloot. De opengevallen plaats wordt nu ingenomen door Amstelhoekje/Bakker. Om de titel wordt echter niet meer gestreden, omdat InternetPlan/Tempo-Team al niet meer te achterhalen is. Podiumplaatsen voor Z-Vlaamse judoka's gilze - De Zeeuws-Vlaamse judo ka's Iris Catsburg en Tess Corne lius hebben zich via de districts kampioenschappen in Gilze ge kwalificeerd voor de NK voor aspi ranten (-17 jaar). Zij wonnen res pectievelijk goud en zilver. Catsburg won haar eerste partij van Rowana Helmendag uit Ter- neuzen die derde werd. De Oost- burgse versloeg ook Stephanie Bourgonje uit Made. Plaatsgenote Cornelius won haar eerste twee partijen in de klasse tot 44 kilo, maar verloor de finale van Merel Groene uit Goirle. Tessa Kareis en Tessa van Meerkerk behaalden brons. Van der Klooster valt weer uit op WK seoul - De Vlissingse zitskiër Kees-)an van der Klooster heeft gis teren op het wereldkampioen schap in Zuid-Korea geen resultaat kunnen neer zetten op de super combinatie, het onderdeel dat be staat uit een Super G en een sla lom. De dertigjarige Walchenaar haalde de finish niet op het eerste onderdéel, de Super G, en was daardoor meteen uitgeschakeld. Zaterdag haalde Van der Klooster ook op de reuzenslalom al de eind streep niet. Op de Winter X Ga mes, de Winterspelen voor extre me sporten, behaalde hij in janua ri nog brons op het onderdeel Mo no Skiën X. Yvonne Wisse naar EK indoor in Turijn middelburg - Yvonne Wisse is één van de vijftien Nederlandse at leten die volgende week meedoen aan het EK indoor in Turijn. De Vlissingse meerkampster ontving gisteren een uitnodiging van de Europese atletiekbond. Haar wed strijddag is op vrijdag 6 maart. Samen met Eelco Sintnicolaas, een zevenkamper, werd de Walcherse als laatste aan de Oranje-equipe toegevoegd. Voor de meerkampers gold namelijk niet een limiet, maar was een plek bij de top vijf op de geschoonde indoorranking nodig. De peildatum was gisteren. Wisse stond met 4536 punten op de derde plaats bij de vrouwen. Dirk Kuijt staat met Liverpool in de Champions League aan de vooravond van een vuurproef met Real Madrid. foto Martin Rickett/AP 'rum i wwweige Arnold Nguekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63