Robert Gesink blijft Armstrong voor 32 en 33 JT £jkj 31 32 Dinsdag 24 februari 2009 Turner Jeffrey Telussa voelt zich goed in Heerenveen Fitte Istvan Bakx hoopt op nog enkele lekkere wedstrijden Tip? sport@pzc.nl Raborenner wint zij'n derde witte trui in Ronde van Californië. door Roy Hammink SAN Dl EGO - Het was even schrik ken voor Robert Gesink in de eer ste dagen van de Ronde van Cali fornië. „Je gaat naar de 'Sunshine State' en denkt: 'Ha, lekker zon'. Maar het regende aan één stuk. Het kwam echt met bakken uit de hemel", zegt de Achterhoekse wiel renner. In het tweede deel van de koers paste het weer beter bij het beeld dat van Californië bestaat. Gesink: „Steeds boven de twintig graden, we zijn zelfs een beetje verbrand. We stonden hier net in te checken in San Diego. Dat kan buiten, er ligt zelfs vloerbedekking, het. re gent er zeker nooit. Het was zo warm dat er iemand voorstelde om toch maar binnen in te checken." Voor Gesink kent de Ronde van Californië weinig verrassingen meer. De 22-jarige coureur is bezig aan zijn derde profjaar en reed ook in de voorgaande twee jaren in februari in de buurt van Los An geles en San Francisco. En voor de derde keer in successie neemt hij de witte trui mee naar huis, de be kroning voor de beste jongere in de koers. Rabo-kopman Gesink legde beslag op de achtste plaats in het eind klassement, op bijna twee minu ten afstand van winnaar Levi Leip- heimer. Die voltooide eveneens zijn trilogie: hij won de wedstrijd ook in 2007 en 2008. „Het was een goede ronde, zeker voor de ploeg", zegt Gesink over zijn eerste wed strijd van het seizoen. „We heb ben superaanvallend gereden en waren mee in elke ontsnapping die er toe deed. Voor wat betreft mezelf: ik heb een goede tijdrit ge reden en ben in het klassement vrij goed geëindigd. De tijdrit is in de Ronde van Cali fornië erg belangrijk en als je ziet welke tijdrijders pur sang hier aan de start verschenen: ik denk dat het startveld alleen in de Tour en op het WK sterker is. Daarnaast moet ik deze ronde anders bekij ken dan een koers waar je hele maal naartoe leeft." Leipheimer reed weg in de derde etappe, waar in flink geklommen moest wor den. Klimmer Gesink had de dag vooraf stiekem aangemerkt als Robert Gesink geeft het uiterste in de tijdrit van de Ronde van Californië. foto Michael A. Mariant/AP kansje op een etappezege, maar moest passen toen de geroutineer de Amerikaan wegreed. „Dat baart me geen zorgen. Leip heimer was goed in orde, hij heeft zijn hele seizoen afgestemd op de Ronde van Californië en de Tour. Bergop waren er geen vijf beter dan ik, ik maakte het tempo in het peloton. Als topsporter had je het liefst natuurlijk ergens een fantas tisch resultaat neergezet, maar soms moet je ook afgeremd wor den. Het seizoen is nog lang, er ko men nog kansen genoeg", aldus Gesink, die medio april wil vlam men in de 'bergklassiekers' (Am- stel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik) en in juli debuteert in de Tour de France. Gesink zag in de lange tijdrit dat hij ten opzichte van vorig jaar wat progressie heeft geboekt. Het par cours over 24 kilometer was een exacte kopie van het parcours een jaar eerder. De geboren Varssevel- der leverde nu minder in op win naar Leipheimer dan in 2008. Ge- Robert Gesink boekt progressie ten opzichte van vorig jaar. Vooral over zijn tijdrit in de Ronde van Californië is hij uitermate tevreden. sink: „Maar het is beter om alleen naar mijn eigen prestaties te kij ken dan te vergelijken met Leiphei mer. Ik was 45 seconden sneller dan vorig jaar, mooi dus." Het was goed voor een dertiende plaats. Ge sink eindigde daarmee één plaats en één tel voor Lance Armstrong. De Nederlander reed voor het eerst in zijn leven in een koers met de Amerikaanse wielerlegen de, die zevenmaal de Tour de Fran ce won en in 2009 terugkeerde in het peloton. „Er was een gigantische gekte om Armstrong", had Gesink geconsta teerd. „Hij kreeg erg veel aandacht en dat is goed voor het wielren nen. Ik reed wel eens achter hem in het peloton. Dan hoorde je van af de kant iedereen 'Lance, Lance, Lance' roepen. Ik had Armstrong net iets beter verwacht, zeker in de tijdrit dacht ik dat hij zou uitha len. In de slotetappe werd hij er op de zwaarste beklimming ook af gereden. Nee, hij reed niet met de rem erop. Hij werd er echt niet voor zijn plezier van af gereden. Hij gaf maximaal, dat zie je ook aan de manier waarop iemand op de fiets zit. Maar ik denk dat hij voor de Tour heus wel weer goed in orde zal zijn." Jaspers ontbreekt op WK driebanden teams VIERSEN - Dick Jaspers ontbreekt voor het eerst in elf jaar op het WK driebanden voor landen teams in het Duitse Viersen. De aanvoerder van de wereldranglijst kreeg geen uitnodiging van de Ne derlandse biljartbond. „De uitslag van de Masters in 2007 was bepa lend voor de samenstelling van het team. Ik was toen derde", ver klaarde een teleurgestelde Jaspers. De bond vaardigt nu Jean-Paul de Bruijn en Jean van Erp af Schaker Kiril Ceorgiev breekt simultaanrecord SOFIA - De schaker Kiril Georgiev (43) heeft in Sofia het wereldre cord simultaanspelen verbeterd. De Bulgaarse grootmeester schaak te tegen 360 tegenstanders. Hij ver loor zes keer en moest zeventig keer een remise toestaan. Zijn sco re was daardoor 88 procent. Het vorige record was in handen van Susan Polgar, die in 2005 in Palm Beach Garden in Florida 326 tegenstanders trof. Zij verloor drie keer en speelde veertien remises. Honda ziet nog geen koper voor F1-team tokio - Volgens fabrieksdirecteur Takeo Fukui ziet Honda momen teel nog geen serieuze kandidaat voor het kopen van zijn formule i-team. De Japanners zetten het Formule i-team december vorig jaar de etalage, nadat het bedrijf flink te lijden had gehad onder de wereldwijde financiële crisis. Afge lopen zaterdag vertelde de Britse zakenman Richard Branson dat hij geïnteresseerd was in een mogelij ke overname van het Honda-team. Crisis De Graafschap nog niet afgewend doetinchem - Het is nog onduide lijk of Henk van Stee trainer blijft bij degradatiekandidaat De Graaf schap. De oefenmeester had giste ren tot tweemaal toe een gesprek over zijn positie met de directeu ren Leen Looyen en Henk Bloe- mers en voorzitter Sietze Veen, maar een oplossing voor de proble men werd nog niet gevonden. Van Stee stelde na de 2-0-nederlaag te gen Feyenoord, afgelopen zondag, dat hij de steun mist van Looyen. André Ooijer dicht bij terugkeer naar PSV eindhoven - André Ooijer keert ko mend voetbalseizoen vermoede lijk terug bij PSV. De verdediger van Blackburn Rovers is in onder handeling met de clubleiding van de Eindhovenaren. „De kans is re delijk groot dat het binnenkort rondkomt", zegt technisch mana ger Adrie van Kraaij. Ooijer (34) kwam eerder van 1997 tot 2006 voor PSV uit. De interna tional is nu bezig aan zijn derde seizoen bij Blackburn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61