Hotel de Vlaamse Reus van Zjeeraar Twintigste editie van Roger Spuessens Koersbaltoernooi Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn ft Trouwpakken! OTTJf. STEÜTEL Z PZC Dinsdag 24 februari 2009 25 Eigentijdse productie van blijspelschrijver Johan Dobbelaar. door Marjon Sarneel TERNEUZEN - Alles wijst erop dat net buiten de Westerscheldetun- nel een bekende Nederlandse poli tica is ontvoerd! Met dit gegeven houdt Decatoneel uit Terneuzen het publiek in de maand maart in haar ban. Het blijspel 'Hotel de Vlaamse Reus' is wederom een ei gen en een eigentijdse productie. Het stuk heeft evenals vorig jaar (Eer en Geweten) een politiek tint je en probeert zo dicht mogelijk op de actualiteit te zitten. Plaats van handeling is een klein Terneu- zens hotelletje, waar hotelier Zjee raar de kamermeid Fopke koeio neert. Zjeeraar wordt gespeeld door Bart Antheunis, die het stuk samen met schrijver Johan Dobbe laar en Corrie van Ee regisseert. Antheunis is fervent speler die ge regeld in België optreedt bij aller lei amateurgroepen. Speelster Dia na Dourleijn is dan ook heel blij 'Dit jaar is het stuk wat minder door de spelers geschreven' dat Antheunis haar en haar tegen speelster Hermien de Pooter bui ten de repetities om nog coacht. Dourleijn, die de verdwenen politi ca speelt, werd vorig jaar bij Deca toneel in het diepe gegooid en zij bleek een natuurtalent. Dat neemt niet weg dat ze nog het een en an der heeft te leren en daarbij helpt Bart. Samen nemen ze de mis-en- scène door en ze oefenen ook mo toriek en mimiek in combinatie met de tekst. Dit jaar is het stuk wat minder door de spelers geschreven, omdat Dobbelaar de grote verhaallijn al in zijn hoofd had. „Maar de spe lers dragen wel hun steentje bij," vertelt Dourleijn. „Wij doen sug gesties om het karakter van ons personage te verfijnen. Bovendien dragen we actuele zaken aan. Die onderzoeken we dan al improvise rend tijdens de repetities." Lachen, gieren, brullen. Dat is wat Decatoneel het publiek wil geven. Johan Dobbelaar heeft de rollen ge schreven met zijn spelers in ge dachten. Toch had Dourleijn be hoorlijk moeite met de opvliegend heid van de politica. Tijdens de re petities verontschuldigde ze zich regelmatig bij haar tegenspelers, omdat ze zó tegen hen stond te gil len. „Onzin", zeiden die dan. „Het is je rol!" Inmiddels durft Diana Dourleijn op het toneel vol overgave tekeer te gaan en ze begint het steeds leu ker te vinden. 'Hotel de Vlaamse Reus', door Johan Dobbelaar, regie Dobbelaar, Bart Antheunis en Corrie van Ee. Spel: to neelgroep Decatoneel. Te zien op 7 maart in Hof ter Nesse in Ossenisse, 14 maart in De Halle in Axel en 21 maart in zaal De Kring in Zelzate. Aanvang steeds om 20.00 uur. Kaar ten via decatoneel(ê>gmail.com of 's avonds 06-48360300. Beter kpn II li Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, 0113-270025, www.steutelgoes.nl Wedstrijden ook dit jaar in de sporthal in Axel. door Eugène Verstraeten AXEL - Voor de twintigste editie van het Roger Spuessens Koersbal toernooi hebben dit jaar 36 teams ingeschreven. Die binden de strijd tegen elkaar aan op de koersbal- mat op donderdag 19 maart. Het toernooi wordt ook dit jaar weer gehouden in sporthal 't Spor- tuus in Axel. Het evenement wordt al twintig jaar georgani seerd door Ingrid en Staf Martens, ter nagedachtenis Roger Spues sens. Al die jaren verzamelden de koersballers zich jaarlijks in Sas van Gent. Door problemen met de accommo datie dreigde het toernooi vorig jaar ter ziele te gaan en van de acti viteitenkalender te verdwijnen. Uitbater Peter van Acker van de Axelse sporthal bood echter aan om het toernooi in Axel te hou den, waarmee het evenement ge red was. Ook dit jaar heeft hij de accommodatie weer ter beschik king gesteld. Het gaat niet alleen om de wisselbeker, maar het toer nooi is ook een dag om de sociale contacten aan te halen, onder het genot van een drankje en een hap je. „Wij hopen dan ook als organi satie dat alle mensen die de koers- balsport bedrijven dit nog lang kunnen blijven uitoefenen", zeg gen Ingrid en Staf Martens. Het toernooi begint 19 maart om 10.00 uur. Ieder team speelt zes wedstrij den. Om 15.50 uur is de finale, met meteen daarna de prijsuitreiking. Vorig jaar ging het koersbalteam van Zuiddorpe met de wisselbeker naar huis. Voor de twintigste editie van het Roger Spuessens koersbal toernooi op 19 maart in het Sportuus in Axel hebben zich 36 teams ingeschreven. Decatoneel uit Terneuzen brengt in Fopke koeioneert. maart het blijspel 'Hotel de Vlaamse Reus'. Een stuk met een politiek tintje, waarin hotelier Zjeeraar kamermeid foto Peter Nicolai Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57