Truckroll kan dit jaar doorgaan 'Die lipkes zain al gelift, nu die borsjes' Gevraagd Zeeuwse Schilderijen Telefoontje 22 Dinsdag 24 februari 2009 PZC In ieder geval onthef fing Rijtijdenwet voor nationale chauffeurs. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Truckroll voor ge handicapten kan dit jaar jaar weer doorgaan in Zeeuws-Vlaanderen. Vrachtwagenchauffeurs die in Ne derland werken en zich vrijwillig inzetten voor de Truckroll mogen meedoen zonder dat ze zich aan de rusttijden moeten houden die de Rijtijdenwet voorschrijft. Die uitzondering op de wet is mi nister van Verkeer en Waterstaat Camiel Eurlings overeengekomen met de Europees commissaris van Transport Antonio Tjani. De uit zondering geldt voorlopig alleen voor chauffeurs die in Nederland rijden. In principe is er overeen stemming om ook chauffeurs die internationaal rijden vrijstelling te geven. Het is echter nog wachten op een officiële bevestiging daar van uit Brussel. De Truckroll in Zeeuws-Vlaande ren en andere soortgelijke evene menten in het land dreigden in de knel te komen door een nieuwe rust- en rijdtijdenverordening. Die verordening schrijft voor dat chauf feurs die in het weekeinde rijden later in de week 45 uur achter el kaar moeten rusten. Dat is voor veel bedrijven niet in te plannen. Een petitie op het internet waarin de minister werd opgeroepen in Europeees verband te zoeken naar een uitzonderingspositie voor truckruns werd meer dan 23.000 keer ondertekend. Jaarlijks werken 10.000 Nederland se vrachtwagenchauffeurs, waar van 2.000 internationale, vrijwillig mee aan een van de vele toertoch ten voor gehandicapten. Mensen met een beperking krijgen dan de kans om in colonne mee te rijden met een vrachtwagen. De belang stelling daarvoor is groot, zowel onder chauffeurs als onder hun passagiers. De vrijstelling geldt nu voor 85 procent van de deelnemen de chauffeurs. De Overkoepelende Stichting Chauffeursactiviteiten (OSC) heeft er goede hoop op dat voor de start van het nieuwe sei zoen in april alle truckers onthef fing kunnen krijgen. Fiets gestolen, medicijnen ook weg AXEL - Een vrouw die stond te pin nen in Axel, is gistermiddag be roofd van haar fiets. Ze had haar rijwiel even opzij gezet en zag een onbekende erop wegfietsen. In de fietstas zaten medicijnen tegen maagklachten, Omeprazol. Dit middel kan bij verkeerd gebruik ontstekingen geven aan de nieren of lever. De politie verzoekt vin ders om het medicijn -af te geven bij apotheek of politiebureau. Weer vogelbeurs in Meulengat Sluiskil SLUISKIL - De Sluiskilse Vogelvrien- denhouden zondag 1 maart van 10.00 tot 12.30 uur een vogelbeurs in welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Op de beurs is er gele genheid om vogels te kopen, verko pen of te ruilen met ander vogel kwekers uit de regio. Er is ook een vogelopkoper aanwezig die vogels koopt en verkoopt en een stand met vogebenodigheden en zaden. De toegang is gratis. ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. OM.8 - 650 680 www.zeeuwsveilingmuis.nl Vernielingen in Axel axel - Vandalen hebben in de nacht van zondag op maandag di verse auto's en woningen in Axel beschadigd. Bij woningen in de Walstraat, het Bosplein en de Te Waterstraat werden ruiten inge gooid. Een auto in de Oosterstraat- was op z'n kant gezet. Van de da ders ontbreekt tot nu toe elk spoor. De politie zoekt getuigen. ZEEUWSE 233 Tip? redactie@pzc.nl Met alle familie ver weg in Bra bant loopt de telefoonrekening van het Middelburgse stel soms fink op. Even een belletje loopt al snel op tot een gesprek van drie kwar tier of meer. D'r zijn van die perio des dat 320 kilometer op en neer rij den lucratiever is dan telefonisch bijpraten. Alleen moeten ze dan niet meer dezelfde fout maken als laatst. Toen kwamen ze op de te rugweg ter hoogte van Oisterwijk tot de ontdekking dat ze hun mo biele telefoon waren vergeten. En twee weken later vielen niet één maar twee boetes voor te hard rij den op de mat: gefitst toen ze het mobieltje gingen halen. Dit was verreweg hun duurste telefoontje ooit. foto Camiie Schelstraete De Jokers als spoken in de optocht in Nieuw-Namen. Ward Kersbulck, al jaren één van de vaste speakers in Sas van Cent. foto Peter Nicolai „Het is crisis", sprak Kersbulck. „Ook in de raad van elf. Maar dat probleem is snel opgelost. Daar schakelen we volgend jaar gewoon het college van Burgemeester ën Wethouders voor in, zotten ge noeg die ook nog eens niks te doen hebben. En ook bij Marian ne Thieme van de Partij voor de Dieren is het crisis. Ze heeft daar om maar zelfhaat poesje kaal ge schoren." übM Zelf was Kersbulck eerder deze week nog op bezoek gegaan bij B en W. „Maar ze waren er niet, vól gens een secretaresse waren ze gaan 'swaffelen'." Wilma Gerritsen alias Willemien Positief probeerde carnavalvierend Sas van Gent in deze tijd van crisis weer op een positieve manier te la ten denken. Toch kon ze het niet nalaten de gemeente een sneer te geven. „AJs de Eneco Tour naar Zeeuws-Vlaanderen komt, moet al les wijken, obstakels kunnen in eens gemakkelijk uit de weg ge ruimd worden. Maar als de mooi ste optocht van Zeeuws-Vlaande ren gereden wordt, zijn ze nergens meer toe bereid." Net als andere jaren stond de car navalsmaandag zowel in Hulst als in Sas van Gent in het teken van leuren. I, Wendy Freijzer, Desirée de Bakker en Jeanine Verschuren deden zich zelf voor als 'medium sgaar' op de Grote Markt in Hulst. „Is it a R or a G, is it someting like Richie?" Na alle letters van het alfabet te hebben gehad, kwamen ze meest al wel achter de naam van de per soon in kwestie. Voor een goed ad vies hadden de dames speciale 'Turrut' kaarten met een bood schap. Zoals een boodschap die goed van pas kan komen tijdens de carnavalsdagen: 'Voorkom een kater, blijf dronken'. Even verderop stonden de verte genwoordigers van Marijke Helwe gen. „Die lipkes zain al gelift, nou die borsjes nog vooruit", stond er groots aangeplakt. Een naaktportret van Marijke Hel wegen toonde het uiteindelijke re sultaat. In Sas van Gent probeerde Maaike Lensen de saaie Betekoppenstad een groener karakter te geven. Tegen een kleine bijdrage of een ruildeal kon het publiek zelf een tulpenbol planten. „Want als de ge meente het niet doet..." In Hulst vinden ze dat er maar één carnavalsstad is in Zeeuws-Vlaanderen: Hulst. In Sas van Gent denken ze daar anders over, zo bleek tijdens de speakerscorner. door Paul Begijn ard Kersbulck, al ja ren één van de vas té speakers, toonde het toegestroomde volk gisteren de Zeeuws-Vlaamse vlag en gaf daarbij tekst en uitleg over de kleuren op het doék. „Die leeuw op de vlag, dat zijn wij, Sas van Gent. En dat geel, die piskleur, staat voor Hulst." j yC Ook Jan van de Broeke had geen goed woord over voor Hulst. Waar de Hulstenaren toekomst zien in plan Perkpolder trok.Van de Broe ke de vergelijking met een maan landschap. „Eén open gebied met vyat zand en stenèn, hét maanland schap is er niks bij." Een veel terugkomend thema in de speakerscorner was de crisis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54