PZC Terneuzen verliest grip op Koegors ■/e ZEEUWS-VLAANDEREN 30 21 25 Hossen en springen op limonadebal Terneuzen kan korting op uitkering Gemeentefonds aan mhtm wmA Dinsdag 24 februari 2009 Film over de passie van graffitispuiters Decatoneel vermaakt het publiek met politiek getint blijspel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Speculanten drijven grondprijzen op met honderden procenten. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen maakt zich grote zorgen om de grondprijzen in de Koegorspol- der. De voorbije drie jaar zijn de prijzen voor grond - mede door het optreden van projectontwikke laars - explosief gestegen. De ge meente Terneuzen kocht kort voor de jaarswisseling 2500 vier kante meter grond aan de polder- rand op voor bijna 100.000 euro. Dat is 300 procent meer per vier kante meter dan de gronden die de gemeente drie jaar terug van molenparkontwikkelaar Win- Wind mocht verwerven. „De prij zen schieten echt de hemel in en voor ons als gemeente is die ont wikkeling toch wat zorgwekkend. We kunnen er echter weinig aan doen", zegt wethouder Adhémar van Waes (Economie). Dat laatste is overigens niet geheel juist. De gemeente kan wel wat doen aan speculatie met gronden die voor gemeentelijke ontwikke lingen geruikt kunnen worden. Zo kunnen gemeenten de Wet Voor keursrecht Gemeenten van toepas sing doen gelden voor een gebied. Geldt die wet, dan moeten grond eigenaren die hun bezit willen ver kopen de grond altijd eerst te koop aanbieden bij de gemeente. Terneuzen paste recentelijk die re gelgeving toe in de Sasse Ghellink- 1^ Grondprijzen in de Koegorspol- der schieten de hemel in, maar de gemeente Terneuzen beschikt niet over wapens om daar iets aan te kunnen doen. polder (waar een nieuwe fabriek van Nedalco voorzien was), de Kop van de Noordstraat in Terneu zen (die volledige gerenoveerd zou worden) en bij Othene Zuid (bouw nieuwe woonwijk). Alleen voor laatstgenoemd gebied geldt de wet nog. De rest is inmiddels opgeheven. Van Waes: „De WVG kan alleen ingesteld worden als de gemeente een bestemmingsplan voor een ge bied in voorbereiding heeft. Dat plan moet dan wel binnen twee jaar klaar zijn. Zo lang mag de WVG slechts worden toegepast. Overigens bij toepassing van die re gelgeving dient alleen de grond bij verkoop eerst worden aangeboden aan de gemeente. De Wet regu leert geen prijzen." Volgens Van Waes heeft de ge meente wel overwogen om de wet toe te passen in de Koegorspolder, maar dan zou er zicht moeten zijn op een nieuw bestemmingsplan en dat is er - vooralsnog - niet. Een speciale werkgroep buigt zich momenteel over wat de gemeente Terneuzen in de hele zuidelijke ste delijke randzone zou kunen ont wikkelen. HULST - Het carnavalfeest in Zeeuws-Vlaande- Prinsen met in hun kielzog raden van elf en er speciale activiteiten. In Aardenburg was er was gisteravond afgeladen met carnavalsvier- ren ging gisteren in alle hevigheid verder, dweilorkesten lieten zich zien op de vele druk- de traditionele Blaoskapellekesaovond en in ders uit de hele streek, foto Camile Schelstraete Vooral voor kinderen was er veel te doen, zo- bezochte limonadebals, songfestivals en ande- Nieuw-Namen trok een uitbundige optocht als een kinderdisco in Vogelwaarde (foto), re jeugdactiviteiten. Ook voor ouderen waren door het dorp. De feesttent in Vogelwaarde Ató pagina 22 en 23: meer carnaval Lezing over 'Samen leven in één wereld' TERNEUZEN - Theoloog dr. Abdeli- lah Ljamai uit Tilburg houdt don derdag 26 februari een lezing over 'Samen leven in één wereld' in de Goede Herderwerk in Terneuzen. Hij doet dat op uitnodiging van de Stichting Kerk en Vluchteling Zeeuws-vlaanderen. De lezing be^ gint omi9.30 uur. Ljamai zal we gen wijzen hoe allochtonen en au tochtonen beter met elkaar kun nen samenleven. Auto op zijn kant gezet door vandalen in Axel AXEL - In de nacht van zondag op maandag is aan de Oosterstraat in Axel een personenauto op zijn kant gezet door vandalen. Onbe kenden duwden het voertuig om, waardoor het met zijn dak terecht kwam tegen de rechterzijde van een daarnaast geparkeerde auto. Beide voertuigen hebben volgens de politie vermoedelijk schade op gelopen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Oud-verzetsman Simpelaar overleden OOSTBURC - Afgelopen week is de Oostburgse oud-verzetsman Pieter Simpelaar overleden. -Hij werd 87 jaar. Simpelaar was in de oorlog be kend onder de schuilnaam 'Zeeuw se Piet'. Hij was betrokken bij ac ties in Vught, Hoedekenskerke en Kloosterzande. Na de oorlog was Simpelaar betrokken bij verenigin gen in Oostburg. Voor zijn verdien sten werd hij geridderd en kreeg hij het Verzetsherdenkingskruis. Terneuzen rekent op bijna een miljoen euro minder van het Rijk. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen rekent er op dat het Rijk het komnd jaar de gemeente een klein miljoen euro minder te verteren zal geven. Wethouder Co van Schaik (financiën) maakt dat op uit de laatste circulaires over de uitekring uit het Gemeentefonds. Volgens Van Schaik kan de ge meente de korting wel aan door de schuiven in de begroting en zonder fundamentele kortingen door te voeren op subsidies. „We zijn financieel redelijk gezond en kunnen een eenmalige korting wel aan, maar het is maar de vraag of het daarbij blijven zal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53