Zeeland PZC Verkoop huurhuizen loopt prima SCHOUWEN-DUIVELAND 30 21 22 en 23 Telefoontje Voorbodes van de lente Film over de passie van graffitispuiters Lekker spelen in de opengebroken Hoofdpoortstraat Dinsdag 24 februari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuwland raakt alleen al in januari elf woningen kwijt. door Martijn de Koning en Harmen van der Werf ZIERIKZEE - Zeeuwland gaat in te gen de trend. De Schouwen-Duive- landse woningcorporatie verkoopt tijdens de crisis méér in plaats van minder huizen. Dat zegt directeur Antoine de Ceuster. „We hebben alleen al in januari elf woningen verkocht", vertelt hij. „Onze doelstelling voor dit jaar staat op dertig. We zijn dus nu al een heel eind op weg." Volgens De Ceuster is dat te dan ken aan het feit dat Zeeuwland vooral wat oudere, dus goedkope re eengezinswoningen van de hand doet. Daar heeft de corpora tie momenteel een overschot aan. Veel kopers zijn starters, en juist voor die groep is nu een huis ko pen niet ongunstig. Ze hoeven geen ander huis kwijt en de rente ligt momenteel niet zo hoog. Daar komt bij dat een aantal ko pers via Zeeuwland gebruik maakt van de koopgarantregeling. Die is ingesteld om te stimuleren dat be woners van een huurwoning tot koop overgaan. Met de regeling krijgt een koper tot 25 procent kor ting op de woning. Eventuele waardeverandering wordt bij ver koop verdeeld tussen verkoper en corporatie. „Daardoor gaat er bij een huis van 150.000 euro gemid deld zo'n 25.000 euro van de koop- ra^ Woningcorporatie Zeeuwland verkocht vorige maand elf huurwoningen. Dat is een enor- me stijging in vergelijking met de periode daarvoor. prijs af Dat is juist in deze tijd heel aantrekkelijk", stelt De Ceus ter. Vorig jaar verkocht Zeeuwland 32 huizen, waarvan de helft met koopgarant. Overigens zorgt de crisis er (nog) niet voor dat de interesse in huur huizen op Schouwen-Duiveland toeneemt, zegt De Ceuster. Dat gaat wel op voor een aantal andere corporaties in Zeeland. Bij R&B Wonen, actief in Reimerswaal en Borsele, is het gemiddelde aantal reacties op advertenties voor huur huizen bijna verdubbeld, vertelt Erik Dutour. Verder gaat het aan bod van lege woningen daar juist omlaag, omdat mensen langer in hun huurwoning blijven zitten. Daardoor worden huurders min der kieskeurig: ze-accepteren eer der een woning in een klein dorp. Ook Ko Droogendijk van Castria op Tholen geeft aan een dergelijke trend te herkennen. Die corporatie denkt zelfs dat de huidige situatie een negatief gevolg heeft voor de verkoop van huurwoningen. „Wel licht moeten we die verkooppro gramma's de komende tijd op een lager pitje zetten", suggereert Droogendijk. Politie in beroep tegen lyme-uitspraak middelburg - Het Zeeuwse politie korps tekent hoger beroep aan te gen de uitspraak van de Middel burgse rechtbank in de zaak tegen een politieman uit Geersdijk. De man liep de ziekte van Lyme op door zijn werkzaamheden bij de veldpolitie. De rechtbank volgde de man in zijn redenering dat er sprake is van een beroepsziekte en dat hij onterecht gekort is op zijn salaris. Twee gewonden bij ongeval Kamperland kamperland - Bij een motoronge val op de Vredenhofweg ter hoog te van het Kamperlandse recreatie park De Banjaard zijn zondagmid dag twee gewonden gevallen. De bestuurder (44) uit Noord-Be veland nam de bocht waarschijn lijk te wijd en gleed uit. Hij reed niet hard. Met hem kwam zijn pas- sagiere (41) uit Vlissingen ten val. Beide slachtoffers zijn naar het zie kenhuis gebracht. Redders halen duikers van Oosterschelde serooskerke (s) - Een motorboot met duikers kwam zondagmiddag in de problemen op de Ooster schelde. De vijf meter lange rubbe ren boot Thet's Life uit België kreeg rond 15.30 uur motorpech ter hoogte van Zierikzee. De KNRM-redders van de post Noordland kwamen met de Har der te hulp. De drie duikers wer den met hun boot afgezet op hun startplaats bij De Schelphoek. ZEEUWSE Met alle familie ver weg in Bra bant loopt de telefoonrekening van het Middelburgse stel soms flink op. Even een belletje loopt al rap op tot een gesprek van drie kwar tier of meer. D'r zijn van die perio des dat 320 kilometer op en neer rij den lucratiever is dan telefonisch bijpraten. Alleen moeten ze dan niet meer dezelfde fout maken als Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl laatst. Toen kwamen ze op de te rugweg ter hoogte van Oisterwijk tot de ontdekking dat ze hun mo biele telefoon waren vergeten. En twee weken later vielen niet één maar twee boetes voor te hard rij den op de mat: geflitst toen ze het mobieltje snel even gingen halen. Dit was verreweg hun duurste tele foontje ooit. zierikzee - Na maandenlang tegen bruin ge- gevoel van naderend voorjaar op: de bloem- bladerte te hebben aangekeken, roepen ze - pjes die her en der uit de zwarte aarde om- regenachtige dag of niet - onherroepelijk het hoog schieten. Zo ook de krokusjes hier bij het gemeente huis in Zierikzee. Van onstuimig bloeien is nog geen sprake. Maar de witbespikkelde en anderszins gekleurde tuinen geven goede hoop dat de lente echt op komst is. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41