Zcclsnd Kom kijken, maar blijf achter het hek Goese corporatie RWS onderzoekt aankoop en verkoop woningen i Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Trouwpakken! STEÜTEL PZC Dinsdag 24 februari 2009 25 Waterschap wijst op gevaren van werk aan duinen bij Dishoek. door Maurits Sep DISHOEK - Kom vooral kijken, maar kom zeker niet op het ter rein! Dringender kan de oproep van het waterschap Zeeuwse Eilan den en aannemer De Feijter niet zijn. Ze "houden soms hun hart vast als ze zien dat mensen de af zettingen negeren. Het gebied is nu, behalve voor de werkers, voor iedereen verboden terrein; daarom is het ook afgezet, benadrukt het waterschap. „Er rij den vrachtwagens en kranen, en niet de meest kleine. Die draaien ook. Dat maakt het best riskant", waarschuwt André Marinisse van het waterschap. Er staan schrikhek- ken met borden, maar die worden helaas genegeerd, constateert hij. „Er wordt nu ook stortsteen ge lost. Dat zijn heel grote keien. Ie moet er niet aan denken wat er 'Er staan schrikhekken met borden, maar die worden helaas genegeerd' kan gebeuren. Het is er glibberig, dus je hebt zo een probleem." Ronddraaiende kranen, vallende bomen en drijfzand (nadat het zanddepot is aangelegd) zijn ande re gevaren. Hoe gevaarlijk drijf zand kan zijn, bleek anderhalve week geleden nog toen spelende kinderen in drijfzand wegzakten op de bouwplaats van de N57 bij Middelburg. En bij Westduin zelf zakten begin februari twee kranen Waterschap Zeeuwse Eilanden waarschuwt belangstellenden voor hun eigen veiligheid buiten de hekken te blijven en niet tussen het werk voor de kustversterking door te lopen of fietsen. foto Lex de Meester weg in de modder. Het duurde een dag om ze eruit te krijgen. Riskant dus, maar natuurlijk ook boeiend en indrukwekkend, zoals aan de kust bij Nolle en Westduin dit jaar wordt gewerkt. Denk maar even terug aan het kustwerk bij Westkapelle, vorig jaar; zoiets staat het gebied tussen Vlissingen en Dishoek ook te wachten. Het tijd schema is veelzeggend: verwijde ren weg onderlangs de duinen (maart), versterken glooiingen van het kustvak en aanleg parkeerter rein Nollebos (maart/april), aanleg van het parkeerterrein bij Zwanen burg (april/mei), overslagbesten- dig maken van het kustvak en op spuiten van het kustvak met zand (april-juni) - dan de zomerpauze om toeristen niet te hinderen - aanleg fietspad onderlangs de dui nen, uitrijden van het zand, aan brengen van overgang, aanleg par keerterrein Van Woelderenlaan (september/oktober), aanleg roton des Westduin en Bachlaan (no vember), inplanten van de duinen en aanleg parkeerterrein Galgeweg (november/december). Inloopspreekuur Wie meer wil weten over het werk bij Nol Ie/Westduin kan vanaf maart naar het inloop spreekuur, woensdag en vrij dag van 13.00 tot 13.30 uur. Het spreekuur vindt plaats in een bouwkeet aan het einde van de Burgemeester Van Woel derenlaan, richting tennisveld. Tevens kunnen vragen worden gesteld bij waterschap Zeeuw se Eilanden op 0118-621000. Vanuit de bouwkeet beginnen later dit jaar ook excursies. Op de duinovergang bij hotel Westduin komt in maart of april een informatiebord. Het waterschap geeft maande lijks een nieuwsbrief uit over Zwakke Schakels. Aanmelden via communicatie@wze.nl. Vanaf maart of april gaan de duinovergangen bij de tennisvere niging in Zwanenburg en bij De Vijgheter weg. De overgang bij ho tel Westduin blijft in de zomer open en verdwijnt pas na het strandseizoen in oktober onder het zand. Daarvoor in de plaats komt iets verderop (richting Kou- dekerke) een tijdelijke overgang. In oktober is de nieuwe definitieve overgang klaar. Op het strand wordt tussen hotel Westduin en de vroegere Vijghe ter een zanddepot aangelegd. Daar worden twee buizen ingegraven: één voor de aanvoer van zand over de duinen heen, de andere voor de afvoer van overtollig water. Maar, belooft het waterschap, ie dereen kan er gewoon veilig spe len en zwemmen. Beter beeld en geluid. kpn 1& if Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluifje aan Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, 0113-270025, www.steutelgoes.nl Vereniging wil markt in de regio duwtje in de rug geven. door Frank Balkenende en Rob Paardekam GOES - De Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) gaat na of ze kan helpen de stokkende regionale woningmarkt een duwtje te geven. Een mogelijkheid is kleinere, niet al te dure woningen van particulie ren aan te kopen en te verhuren of via de koopgarantformule weer aan de man te brengen. De verko per kan zo sneller zijn huis kwijt, beschikt over kapitaal om een nieuwbouwwoning te financieren en krijgt wellicht makkelijker een hypotheek. Om de gevolgen van de kredietcri sis op te vangen, zoekt de RWS het niet in het eerder uitvoeren van onderhoud, omdat daarvoor vaste cycli bestaan. De corporatie zoekt het eerder in het nog 'na drukkelijker in de markt zetten van de koopgarantformule, waar bij starters op de woningmarkt on der voorwaarden een huis kunnen kopen met een korting van 25 pro cent. Verder onderzoekt de corpo ratie verschillende vormen van ga rantstelling bij aankopen van wo ningen die de RWS en aan haar ge lieerde projectontwikkelaar Mars- aki laten bouwen. Henk Bekker van RWS onder streept dat aannemers indirect van dergelijke 'smeermiddelen' kun nen profiteren. „Wij vinden dat de scholing van leerlingbouwvakkers niet in gevaar mag komen. Als straks de crisis voorbij is, moet er wel voldoende goed opgeleid bouwpersoneel zijn." Woningcorporatie RWS bekijkt of zij goedkope woningen van particulieren kan kopen en daar na kan verhuren of verkopen via de koopgarantregeling. Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27