Groter waterskicentrum Acht maanden cel voor bedreiging A58 in mei weekend afgesloten door werkzaamheden aan de N57 Feestelijke opening Vero Moda en Jack Jones winkel Middelburg Redders halen duikers van Oosterschelde Politie in beroep tegen lyme-uitspraak Auto's doelwit van inbrekers en vandalen 22 I Dinsdag 24 februari 2009 PZC 'Vroeger zat het hier vol met algen, nu kun je zeesterren, kreeften en krabben zien' MIDDELBURG - De A58 is in mei een weekend afgesloten. Van vrij dag 8 mei 19.00 uur tot maandag 11 mei 7.00 uur is tussen Heinkens- zand (afslag 36) en Middelburg (af slag 39) geen verkeer mogelijk. De komt door werkzaamheden aan de N57 door Rijkswaterstaat. Op Walcheren wordt de N57 ver nieuwd. Het werk bij Middelburg is in volle gang. De weg wordt op nieuw ingericht om de veiligheid te vergroten. Naast de werkzaamheden aan ver schillende wegen wordt er in de eerste helft van 2009 ook een nieuw spoorwegviaduct gebouwd. Hierdoor rijden er gedurende twee weekenden geen treinen tus sen Vlissingen en Goes. Het gaat om de weekenden van 14 en 15 maart en 4 en 5 april. De werkzaamheden aan de N57 gaan zeker nog door tot het einde van 2010. Meer informatie staat op de website van Rijkswaterstaat. Q www.rijkswaterstaat.nl door Ad Roos MIDDELBURG - Een 2i-jarige Oost-Souburger is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk. Ook moet de Oost-Souburger een schadevergoe ding van 1373 euro betalen. De Souburger is volgens het Open baar Ministerie één van de twee mannen die op 3 september van het vorige jaar op de weg tussen Middelburg en Groot Abeele een andere Souburger bedreigde met een pistool en hem verwondde met een mes. Volgens de Souburger was zijn slachtoffer 'een ware plaaggeest' en wilde hij niet bang of laf over- door Marina Kalle MIDDELBURG - Op het moment is de verbouwing nog druk aan de gang maar donderdag is toch echt de feestelijke opening. Aan de Markt 55 in Middelburg komt een Vero Moda en lack 8c Jones win kel. De opening staat gepland om 10.00 uur. Om Middelburgers kennis te laten maken met de merken, is er een ac tie die dag. De eerste vijftig dames en de eerste vijftig heren die de winkels bezoeken, ontvangen een gratis jeans. Daarnaast zijn er aller lei aanbiedingen met kortingen tot vijftig procent. De kledingzaken zijn gevestigd in het pand waar eerst café Nationaal heeft gezeten. Het gebouw is van binnen en van buiten compleet ge renoveerd. Zo is de opgedeelde komen. Vandaar dat hij op hem was afgestapt, hem bedreigde en met een mes had gestoken. Hij ont kende iets gedaan te hebben met een vuurwapen. Tegen de Soubur ger was een gevangenisstraf van een jaar geëist. De tweede verdachte, een 19-jarige Souburger, zal zich later nog moe ten verantwoorden voor de recht bank. Zijn zaak werd twee weken gele den aangehouden. Tijdens de behandeling van de zaak zei het slachtoffer - die als ge tuige was opgeroepen - het slacht offer niet eens te kennen. Boven dien bestempelde de advocaat van de 19-jarige Souburger het politie onderzoek als 'broddelwerk'. Dennie Sturm en Nicky Jonker hopen dat de uitbreiding uiteindelijk veertig duizend bezoekers per jaar oplevert. foto Willem Mieras ruimte binnen opengebroken om er één grote winkelruimte van te maken. De winkel komt aan de schaduw zijde van de Markt. De gemeente wil de horecazaken aan die kant vervangen door winkels. Horeca moet zich concentreren aan de an dere (zon)zijde van de Markt. On langs is in het vroegere Chinees-in- dische restaurant ook een kleding zaak (The Sting) geopend. Vero Moda is een modelabel voor eigenzinnige vrouwen. Jack 8c Jo nes is een jeanslabel voor de mode bewuste man. De merken maken deel uit van het Deense bedrijf Be stseller waar onder andere ook het merk ONLY onder valt. 8www.veromoda.com www.jackjones.com Waterskicentrum Het waterskicentrum De Schotsman in Kamperland is ei gendom van Evert-Jan van Nu- nen en Diana Dunlop. Dennie Sturm en Nicky Jonker pachten het pand aan het Veerse Meer. Het centrum in Kamperland be staat sinds 1999. Van Nunen en Dunlop exploiteren nog vijf waterskibanen in Nederland en Duitsland. Sturm en Jonker zijn in overleg met Waterschap Zeeuwse Eilan den om voor het verbouwde centrum speeltoestellen te mogen plaatsen. Het nieuwe onderkomen krijgt ook een aantal openbare toilet ten, omdat die in het gebied bij De Schotsman schaars zijn. Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland staan posi tief tegenover het plan om het waterskicentrum flink uit te breiden. De verbouwing van de winkels is nog niet klaar. foto Lex de Meester SEROOSKERKE (S) - Een motorboot met duikers kwam zondagmiddag in de problemen op de Ooster schelde. De vijf meter lange rubbe ren boot Thet's Life uit België kreeg rond 15.30 uur motorpech ter hoogte van Zierikzee. De KNRM-redders van de post Noordland kwamen met de Har der te hulp. De drie duikers wer den met hun boot afgezet op hun startplaats bij De Schelphoek. Ze waren op de Oosterschelde om mooie duikstekken te zoeken voor als het weer wat warmer is. MIDDELBURG - Het Zeeuwse politie korps legt zich niet neer bij de uit spraak van de Middelburgse recht bank in de zaak tegen een politie man uit Geersdijk. Hij heeft de Ziekte van Lyme. Volgens de recht bank kreeg hij die ziekte door zijn werkzaamheden bij de veldpolitie en is sprake van een beroepsziekte. De rechtbank bepaalde dat hij on terecht is gekort op zijn salaris. Hij kreeg recent een brief van de Cen trale Raad van Beroep dat er door de korpsleiding hoger beroep is in gesteld tegen die uitspraak. MIDDELBURG - In Middelburg is zondagnacht ingebroken in twee auto's. In beide gevallen bestond de buit uit navigatie-apparatuur. De wagens stonden geparkeerd op de Bodenplaats en het Walplein. De inbraken vonden plaats tussen zondag 18.00 en maandag 07.46 uur. Afgelopen weekeinde zijn op diver se plaatsen in Middelburg ook au to's vernield. In drie gevallen zijn de buitenspiegels kapotgemaakt. In Vlissingen zijn van een auto twee banden lek gestoken. Impressie van het toekomstige waterskicentrum. «i: Links de huidige bebouwing, rechts de uitbreiding. Pachters Nicky Jonkc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24