'Vrijaf voor alle mantelzorgers' ING fors onderuit op beurs PZC W SZOSHi HM H Frituurpan veroorzaakt brand in jongerenopvang Viissingen Illegale hennepkwekerijen bezorgen Delta steeds meer werk VIDEO Feyenoord in Middelburg www.pzc.nl/video Moeilijke winter voor de roerdomp Robert Gesink boekt progressie Nuon in zee met Zweedse j|nergiereus DINSDAG 24 februari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 47 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Buren en vrienden nemen belangeloos vakantiedagen op. door Jacqueline Steenwijk en Eveline Domevscek DEN HAAG - Mantelzorgers die voor buren of vrienden zorgen, moeten in aanmerking komen voor zorg verlof Dat vindt Mezzo, de belan genbehartiger van mantelzorgers. Naar schatting nemen zeshonderd duizend mantelzorgers vakantieda gen op om iemand te verzorgen, zegt Mezzo-directeur Arie Ouwer- MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta is dit jaar al tien keer in actie geko men bij een politie-inval in een pand, waar het stroomverbruik op vallend hoog was. Niet altijd valt dit hoge verbruik te koppelen aan een illegale hennepkwekerij, zegt Delta-woordvoerder Peter Cou- kerk. Hij reageert op een onder zoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) dat vandaag wordt gepresenteerd. Daaruit blijkt dat één op de drie mantelzor gers vrije dagen opneemt om zorg te bieden. Momenteel komen alleen mantel zorgers die een direct familielid bij staan voor zorgverlof in aanmer king. Zij kunnen bijvoorbeeld twee weken per jaar verlof opne men tegen betaling van minimaal 70 procent van het salaris. Wie bu ren of vrienden verzorgt, heeft dit recht niet. Volgens Ouwerkerk wenberg. „Maar in de meeste situa ties is het toch raak." Per jaar sluit Delta op tachtig locaties de stroom- aanvoer af wegens onveilige situa- tie$en strafbare praktijken. pagina 3: commentaar V—pagina 2 en 3: leeg pand is niet altijd leeg moet het verlof voor alle mantel zorgers gelden. „Nederland telt steeds meer alleenstaanden die af hankelijk zijn van derden." De PvdA en Christenunie vinden het idee sympathiek, maar ze twij felen aan de haalbaarheid. Agnes Wolbert (PvdA): „Het is een nij pend probleem, maar ik betwijfel of we werkgevers de rekening moe- Mezzo, de belangenorganisatie voor mantelzorgers, vindt dat mensen die buren of vrienden verzorgen recht moeten krijgen op zorgverlof. Ook mantelzorger voor buren verdient zorgverlof reageer op www.pzc.nl UW reacties: 534 Energie wordt nooit meer goedkoper een*WÊKÊÊKÊÊËÊIÊM 77% oneens) 23% ten laten betalen." De SP vindt het logisch dat alle mantelzorgers on der de verlofregeling vallen en be pleit een 'mantelzorgregeling' in cao's. De WD wil mantelzorg niet formaliseren. „Een kenmerk van de samenleving is dat je naar el kaar omkijkt. Het is normaal dat je er voor elkaar bent", zegt WD-Ka- merlid Anouchka van Miltenburg. De belangen van de Zeeuwse man telzorgers worden behartigd door Het Klaverblad. Directeur Ad van der Kreeke kent het onderzoek nog niet en reageert daarom voor zichtig: „Mooi als het kan, maar is EN Zeeland: 2, 3, 21 tot en met 29; Binnenland: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 9; Achtergrond: 12; Menin gen: 13; Beurs: 14; Economie: 15; Buitengebied: 16 en 17; Cultuur: 30; Sport: 31, 32 en 33; Televisie: 34 en 35 het haalbaar? Stel dat je als mantel zorger een buurman links en een buurvrouw rechts onder je hoede hebt en ook nog twee overburen. Dan kun je twee jaar zorg verle nen en word je dan doorbetaald?" Hij vindt wel dat de hulpverleners ontlast moeten worden. „Mantel zorg kan heel zwaar zijn. Vandaar dat er regelingen zijn om er af en toe uit te breken. Dat moet ook, anders is de verzorger de volgende die mantelzorg nodig heeft." pagina 5: mantelzorger vraagt geen vrij Bankverzekeraar ziet aandeel eindigen op laagste niveau ooit. AMSTERDAM - ING kreeg gisteren op de Amsterdamse beurs op nieuw een dreun. De bankverzeke raar wist de klappen die het vrij dag kreeg aanvankelijk goed te ver werken, maar zakte later diep weg. Het aandeel ING moest 11,5 pro cent prijsgeven. Vrijdag verloor ING al ruim 12 pro cent na geruchten dat de bank niet zou voldoen aan de renteverplich- tingên op bepaalde obligatielenin gen. ING slaagde er het afgelopen weekeinde in die geruchten te ont zenuwen, maar kon het herwon nen vertrouwen gisteren niet vast houden. Het aandeel sloot op 3,58 euro, het laagste peil ooit. Een half jaar geleden was het nog 20 euro waard. Analisten weten gisteren de koers val aan nervositeit bij beleggers over de toekomst van de bankver zekeraar. Volgens de website van het concern was ING 15 miljard eu ro waard, gisteren slonk dat be drag tot 7 miljard. pagina 6: ING blijft kwetsbaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688»555530 VLISSINGEN - In Foyer de Jeunesse, een begeleid- in de keuken op de eerste verdieping vlam vatte, ven mensen zijn behandeld omdat ze rook had- wonenproject voor jongeren in de Vlissingse De brandweer kon voorkomen dat het vuur naar den ingeademd. foto Lex de Meester Nieuwstraat, heeft gistermiddag een grote brand andere verdiepingen oversloeg. De zestien aanwe- gewoed. De brand ontstond toen een frituurpan zige mensen konden het pand snel verlaten. Ze- katern Zeeland: 'het alarm gaat vaker af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1