effeweg.nl supervoordelige busreizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 PZC Dinsdag 24 februari 2009 13 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Bomen De gemeente Goes speelt weer eens vuil spel bij het ontwikkelen van de wijk Goese Schans. Eerst proberen ze snel de AKF loods te slopen terwijl er kerkui len in wonen en nu worden op ge niepige wijze snel de bomen van het parkje aldaar gekapt. Er is net een nieuw kapbeleid ingevoerd en nu weten we precies waarvoor dit is gedaan. Vroeger vonden we Goes een warme gemeente maar nadat in 2006 op achterbakse ma nier het welbekende biddagak koord is gesloten, waardoor de grootste partij de Partij van de Ar beid buiten spel werd gezet, is dat warme gevoel behoorlijk afge koeld. Met alle middelen wordt de natuur geweld aangedaan en wor den de regels naar eigen believen aangepast zodat ze die onmiddel lijk voor eigen gewin kunnen ge bruiken. Als ik dit bericht in de krant lees dan zie ik de toekomst voor het groen in de gemeente Goes zwaar in. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge. Rookverbod 4 Beetje zielig mensen die buiten staan de paffen voor een café. Het heeft toch iets junkerigs. Ik vind het heerlijk dat er in de horeca niet meer gerookt mag worden. Geen stinkende kleren en haren meer. Maar waarom doen wij het hier niet zoals op de Canarische Ei landen? Gewoon een sticker op het raam dat er gerookt mag wor den. Iedereen weet dan waar hij of zij aan toe is. Spanje is toch ook lid van de EU, als het daar mag kan het hier ook. En dan hoop ik dat we van het gezeur af zijn. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Crisis De crisis is vergelijkbaar met die van 1929, toen deden zich dezelfde fenomenen voor als vandaag. Ook toen zijn de staten tussenbeide ge komen en werden de banken gena tionaliseerd. Dezelfde mechanis men van overproductie. De beurs waarde van de bedrijven vertoon de dezelfde bewegingen als nu. Ook toen reageerden de regerin gen op dezelfde manier als die van vandaag, door het grootkapitaal in bescherming te nemen en het volk te doen opdraaien (o.a. hoge werk loosheid, daling van de lonen). De huidige crisis brengt het volk aan zet om zo snel mogelijk een oplos sing te vinden. Het kapitalisme kan en zal de crisis inperken door een algemene oorlog en de passivi teit van het volk geeft ruimte voor de oplossing van oorlog als red middel om de crisis te bedwingen. De grote crisis van het kapitalisme in 1873 lag aan de basis van WO I. De crisis van 1929 leverde WO II. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Internaat Waarschijnlijk ben ik de enige, die met vreugde het artikel over de Vliethoeve heeft gelezen. Dat de jongeren uit Zeeland die door om standigheden van buitenaf ander gedrag zijn gaan vertonen gelukkig niet meer naar de gevangenis hoe ven. Zo ver weg van hun ouders geplaatst worden zodat hun ge drag alleen nog maar erger wordt. Nu kunnen ze gelukkig dicht bij huis, voor ouders acceptabele reis tijd om hun kinders te bezoeken verblijven. Zodat ze hopelijk hun behandeling zo spoedig mogelijk kunnen krijgen en zij weer 'nor maal' aan de maatschappij kun nen deelnemen. Spreek niet altijd over pro bleemjongeren, het zijn geen cri minelen, het zijn jongeren die in deze complexe maatschappij niet mee kunnen komen door hun om standigheden thuis, ook door vol wassenen die denken dat ze alles met kinderen mogen doen, de ho ge eisen die wij als burgers aan hen stellen. Dus laat jullie hart spreken en verwelkom dit initia tief want het is heel hard nodig. Berry de Jong - Bertina Voorzitter Cliëntenraad AZZ Johnsonlaan 68, Goes Hospice De fracties van de PvdA, Groen links en D66 hebben zich bij stem ming over de komst van een hospi ce in de buurt van het Tiendeplein in Goes hun - vaak met veel tam-tam uitgedragen - standpunt er vooral te zijn voor de zwakste in de samenleving op een bescha mende wijze verloochend. Zijn mensen in hun laatste levensfase voor hen dan zo niet kwetsbaar om volmondig in te kunnen stem men met de komst van deze nood zakelijk zorgverlening? Nee dat konden ze niet omdat daar - om de finaciering van het hospice rond te krijgen - tevens kantoor panden gebouwd moesten wor den. En waarom vinden ze dat? Om planologische motieven die kennelijk voor hen zwaarder we gen dan hulp aan mensen die op een menswaardige manier willen sterven. Politieke partijen die dat bemoeilijken moeten toch eens goed nagaan wat er bij hen schort aan het verschil tussen prediken en doen. Tevens zou ik die bewo ners van de nabij gelegen apparte menten willen vragen ook eens na te gaan of het werkelijk zo is dat hun woongenot door de komst van het hospice echt aangetast wordt? Ik heb het bange.vermoe den dat zij meer materiële motie ven hebben om tegen de komst van deze zorgvoorziening op die plaats te zijn. G.Roodhart 's Gravenpolderseweg 9-318, Goes. Ziekenhuizen 12 De PZC meldt (21 februari) dat de Raad van Toezicht de heer Vier hout benoemt tot directeur in Vlis- singen. Naast diverse Zorg-be- stuursfuncties die raken aan de voorgenomen fusie van de zieken huizen, is hij de (mede)ontwerper van de nu voorliggende plannen. Kan P.Vierhout voldoende afstand van zijn eigen plannen nemen om deze opnieuw en kritisch te bekij ken? Is hij inmiddels door de vele protesten en de demonstratie over tuigd dat er dringend duidelijk heid moet komen? Heeft; de R.v.T zich ingegraven? Niet de fusie, maar de locatie en daarmee het op heffen van Ziekenhuis Walcheren ontneemt veel mensen een ver trouwde zekerheid. Natuurlijk zijn specialisten, doktoren en zieken huispersoneel de mensen die moe ten weten waar ze nu aan toe zijn, maar de vele ongeruste burgers moeten ook eens goed voorgelicht worden. De benoeming zonder verdere duidelijkheid wakkert het wantrouwen en de onrust alleen maar aan, alleen de voortgang van de fusie lijkt nu hoofdzaak. P.L.Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Hoogtepunten: stadsrondrit Berlijn, Brandenburger Tor, Checkpoint Charlie, rondrit Frankfurt a/d Oder, bezoek Polen, scheepslift Niederfïnow, klooster Neuzelle, boottocht Spreewald. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, vervoer per Tourist Class touringcar EffeWeg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) /JÊ Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15, entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. ■Vkeurmerk W TOURINGCAR w bedrijf NU EXTRA VOORDELIG I.V.M. DE LAGE KOERS VAN DE ENGELSE POND Hoogtepunten: The Londen Eye, Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, St. Paul's Cathedral, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Downingstreet, Tower of Londen, Windsor Castle, Harrods, Covent Garden. 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais-Dover v.v., vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Rimini, Venetië, San Marino, stadswandeling Rome en Florence o.l.v. een gids, Forum Romanum, Colosseum, Engelenburcht, Sint-Pieter, Sixtijnse Kapel, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, stadswandeling Rome en Florence o.l.v. een Nederlands sprekende gids, vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13