Mega-order inzet van cruciale missie Roterend wijnrek LEZERSENTRA PZC Uitgegraven bunker als kunst Utrecht design 6 Maandag 23 februari 2009 PZC SCHEVENINGEN - Kinderen spelen op een bunker nen. De Franse kunstenaar Cyprien Gaillard liet keerde vorm van beeldhouwen. Over ruim een in Scheveningen. Deze bunker is sinds afgelopen het bouwwerk voor korte tijd uitgraven. Gaillard maand wordt het kunstwerk, dat de titel Dune- weekeinde een maand lang te zien. Het bouw- is gefascineerd door hedendaagse ruïnes. Hij ziet park draagt, weer onder het zand bedolven, werk ligt al decennia lang ingegraven in de dui- het uitgraven van de bunker als een soort omge- foto Robert Vos/ANP Negen doden in weekendverkeer den haag - Negen mensen zijn dit weekeinde door verkeersongeval len omgekomen. Twee van hen kwamen om het leven door een aanrijding met automobilisten die te veel gedronken hadden. Een carnavalsvierder juk Borne ver ongelukte toen hij op een spoor wegovergang werd aangereden door een sneltrein. Bij Holten werd een man aangereden die na een ongeluk op de snelweg liep te bellen. Spectaculaire groei van gebruik ov-fiets utrecht - Het gebruik van de ov-fiets is in 2008 spectaculair ge groeid. Het aantal abonnees steeg van 34.000 in 2007 naar 51.000 vo rig jaar. Het aantal ritten steeg met 46 pro cent naar 480.000. Dat lieten de NS gisteren weten. De NS hopen op een miljoen ritten in 2011.Het spoorbedrijf opende vorig jaar 42 nieuwe plekken waar de fietsen ge huurd kunnen worden. Er zijn nu bij elkaar 182 plaatsen waar je een ov-fiets kunt lenen. 'Plezierigst winkelen kan bij de ANWB' den haag - De ANWB-winkel is de plezierigste winkelketen, ge volgd door Esprit en de Bijenkorf Dat zegt onderzoeksbureau Forres ter na het testen van 57 winkelke tens, In het onderzoek werd gekeken naar de hulpvaardigheid van perso neel, of en hoe snel een klant vond wat hij zocht en hoe het con tact met het bedrijf verliep. Slechts zes bedrijven scoorden uit stekend. Wilders toont Fitna in Amerikaanse senaat washington - Geert Wilders is gis teren op uitnodiging van de Repu blikeinse senator Jon Kyl naar de Amerikaanse hoofdstad Washing ton gevlogen. Hij laat donderdag in de Ameri kaanse senaat zijn film Fitna zien. Wilders verwacht geen problemen om de Verenigde Staten binnen te komen. „Ik heb geen enkel bericht dat ik niet welkom ben." Eerder werd Wilders niet toegela ten tot Groot-Brittannië. Kamerleden willen in VS vaste prijs bedingen voor opvolger F-16. den haag - De Amerikaanse vlieg tuigfabrikant Lockheed Martin kan de borst nat maken. Deze week komt een tot de tanden ge wapende Nederlandse Kamerdele gatie op bezoek. Inzet is de beoog de aanschaf van 85 nieuwe straalja gers, de Joint Strike Fighter (JSF). De Amerikanen leken de order in de zak te hebben, want het Neder landse ministerie van Defensie ver kiest dit toestel boven de Zweedse Saab Gripen. Maar de Zweden lij ken roet in het eten te gooien. Twee weken geleden deden ze een Nederlandse Kamerdelegatie een lucratief bod. Saab wil 85 straalja gers leveren voor bijna een miljard minder dan de JSF zou moeten kosten. Inclusief dertig jaar onder houd zou dat zo'n 10 miljard euro gaan kosten. Vaste prijs, garande ren de Zweden. Daar hadden de Kamerleden wel oren na. Ook al nuanceerde het mi nisterie van Defensie daarna de toezeggingen van de Zweden. Niet alle kosten zouden zijn meegeno men, zegt Defensie. Maar de twijfel is gezaaid over de mega-order. Die twijfel werd nog extra gevoed door de opvatting van oud-Defensiemedewerker Bert Kreemers dat de huidige straaljager, de F-16, nog vele jaren meekan. Dus willen de Kamerle den nu vooral weten wat die [SF Nederland gaat kosten. „Daar heb ben we nu geen idee van", zegt Joel Voordewind, Kamerlid van de ChristenUnie.Hij vindt het slecht voor de onderhandelingspositie om nu al twee testtoestellen van de (SF te kopen, zoals het kabinet wil. De PvdA-fractie was altijd te gen de JSF, maar moest water bij de wijn doen in de coalitie met CDA en CU. Over de aankoop had de Kamer al eerder moeten beslui ten, maar de PvdA eiste, gesteund door de CU, meer tijd en een gron- 'Als je kiest voor een testtoestel heb je al een definitieve keus gemaakt' dige vergelijking tussen JSF en Saab Gripen om beter beslagen ten ijs te komen. CDA en WD lijken nog voorstan der van de [SF. SP, PW en Groen- Links zijn tegen. De PvdA twijfelt, ook nu de economische crisis de miljardenaankoop in een ander daglicht stelt. Dat lijkt het aanbod van Saab in de kaart te spelen. Maar het kan ook als drukmiddel in de richting van Lockheed Mar tin worden gebruikt. Voor de nieuwe jachtvliegtuigen wil Defensie circa 5,7 miljard euro uittrekken. Het plan is om uitein delijk 85 toestellen te kopen. Vol gend jaar besluit de Kamer over de aanschaf van de eerste 57. Het Ne derlandse bedrijfsleven is betrok ken bij de ontwikkeling van het Amerikaanse toestel. Hierin is al ruim 800 miljoen euro geïnves teerd. Ook dat speelt mee bij de aanschaf De Zweden hebben al compensatieorders voor de Neder landse industrie aangeboden. Het wordt deze week dus een cruciale missie. Komen de Amerikanen met een aantrekkelijk financieel aanbod, dan lijkt de strijd gestreden in het voordeel van de [SF. Dit roterende wijnrek is bijzonder fraai vormgegeven en daar door erg decoratief. Het rek biedt ruimte voor negen flessen en zijn organische vorm maakt het een echte blikvanger. ^ikbestelsnel op www.pzc.nl/woonwinkel Adviesprijs 39,95 1 Lezersprijs €29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON ROTEREND WIJNREK WOONWINKEL 1 Hierbij bestel ik(aantal) x het roterende wijnrek a 29,95* (26833) exclusief verzendkosten van 4,50. 1 voorletters voornaam I i naam Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girorekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de kranten op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. DESIGN 'X UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6