Alan Grozdanic blinkt uit met Springruiters nemen te veel risico's in de beslissende ronde op jumping Heinkenszand 32 Maandag 23 februari 2009 PZC W De Meij begint aan zesde seizoen bij Atlas RITTHEM - Hans de Meij uit Oost-Souburg blijft ook volgend seizoen hoofdtrainer bij korfbalver eniging Atlas. Voor De Meij wordt dat het zesde seizoen bij de vereni ging uit Ritthem. Atlas behaalde vorige week in de zaal de titel in de vierde klasse. Of Atlas promo veert, is afhankelijk van de wed strijd die de ploeg aan het eind van het zaalseizoen speelt. Seolto stijgt naar derde plaats VUSSINGEN - De korfballers van Seolto hebben zaterdag met groot verschil van Good Luck gewon nen: 7-14. De Vlissingse ploeg klom door die overtuigende zege naar de derde plaats in de derde klasse A. Voor rust (7-6) liep het nog niet op rolle tjes bij Seolto, maar in de tweede helft incasseerde het team geen en kele tegentreffer meer. Anniek Reij- nierse tekende voor vier treffers. Vrouwen Oostkapelle onderuit in Utrecht WILNIS - De voetbalsters van Oost kapelle gingen zaterdag met 4-2 on deruit bij £SW. Oostkapelle be gon nog goed aan de wedstrijd en opende via Marieke Kwast de sco re. Voor rust boog CSW de achter stand om in een voorsprong, waar bij de 2-1 ruim in blessuretijd viel. Na rust kwamen de bezoeksters via opnieuw Kwast langszij, maar binnen een kwartier zette CSW de 4-2-eindstand op het bord. Tympaan kampioen in zaalvoetbalcompetitie MIDDELBURG - Tympaan is kam pioen geworden in de eerste klasse van de Walcherse zaalvoetbalcom petitie. De Middelburgse ploeg won met 7-5 van Milano. In dezelf de klasse verloor VZV/Hydrofa met 9-3 bij Garderen/Dekker. Het treffen tussen Domburg ZV en WZP in de tweede klasse eindigde in 12-2. Met een nog groter ver schil won Westkapelle bij EPZ (6-19) in de vierde klasse. Van Coethem verliest slechts één keer KWADENDAMME - Eddie Van Goethem heeft uitstekend gepres teerd tijdens de nationale voor- wedstrijden driebanden groot tweede klasse. De Hulstenaar ver loor slechts een partij, eindigde met 0.711 gemiddeld en scoorde een hoogste partij van 1.667. Goed voor promotie. Theo Platjouw plaatste zich met tien punten uit zes wedstrijden voor het NK. Dallinga moeiteloos door voorwedstrijden SLUISKIL - Berry Dallinga is ongesla gen gebleven tijdens de nationale voorwedstrijden driebanden klein extra klasse. In 't Meulengat in Sluiskil behaal de Dallinga in zes wedstrijden een totaal van twaalf punten en een moyenne van 1.17. Daarmee is hij zo goed als verzekerd van een plaats op het NK. Patrick Vasseur werd tweede met negen punten. Rianne van de Welle rijdt beheerst naar de overwinning. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Rianne van de Welle schreef met Thirza zaterdag in Heinkenszand verrassend de in handicap verreden klasse M/Z van de jumping van PSV Allround op haar naam. Sandy den Exter stuur de in de klasse L Capitalice VM naar het oranje erelint. In de klasse M/Z speelde de tijd de ruiters parten. De race tegen de klok eiste dan ook behoorlijk zijn tol. Eerste starter en favoriet Nadi- ne Timmerman ging met Jump and Go furieus van start. De rege rend Zeeuws kampioene kwam met de ruin echter niet goed uit voor de sprong over de dubbele hindernis. De lumpilot-zoon wei gerde en kieperde zijn berijdster uit het zadel. Michelle Evertse bleef vervolgens met Voila netjes van het hout, maar de amazone uit Nieuw- en Sint loosland kreeg met de Jackson-dochter een tijd- fout aan haar broek, wat haar uit eindelijk een tweede plaats ople verde. Als er een pechprijs beschikbaar zou zijn, moest die toegekend wor den aan Annelore Willeboer met Goodwill's Calypso. De Fuego du Prelet-zoon startte voortreffelijk maar verstapte zich in de beslissen de ronde. Door kreupelheid van de ruin moest de amazone uit 's-Heer Arendskerke haar jacht op de overwinning staken. De Brabander Ad van Beek zette met Troy de snelste tijd neer, maar in de haast trok de Jumbo-Jet-na- zaat een paal naar beneden. De voorlaatste starter, Rianne van de Welle, bleef met de merrie Thirza keurig van het hout en finishte net binnen de tijd. Die prestatie was goed voor de zege. Laatste starter Bert Verseput reed met Unique Dancer een foutloos basisparkoers, een uitstekend de buut op Z-niveau. In de beslissen de ronde ging de combinatie als een raket uit de startblokken, maar voor de sprong van de dub bel stak ook de merrie de hoeven in het zand en werd de ruiter uit Zonnemaire, net als Nadine Tim merman, gelanceerd. In de klasse L plaatsten zich maar liefst veertien combinaties voor de barrage. De meeste van hen ble ken echter in het basisparkoers al hun kruit te hebben verschoten. Willeke lanse, als twaalfde gestart Tijdsdruk is de grootste moeilijk- heid in de klasse M/Z. Sommige ruiters en amazones krijgen een tijdfout aan hun broek. Andere worden uit het zadel geslingerd. in de beslissende ronde, wist met de Ferro-dochter Statistique als eerste de nul op de lei te houden. De tijd van drieëndertig seconden rond bleek echter niet voldoende voor de overwinning. Laatste starter Sandy den Exter bleef met haar nieuwste aanwinst Capitalice VM netjes van het hout en was ruim twee seconden snel ler. Willeke lanse was desondanks best tevreden. „Statistique is een heel moeilijk paard om te rijden. Mijn vader heeft haar eerst gere den maar dat klikte totaal niet. Ik doe nu met haar zowel het sprin gen als dressuur. Maar voor mij heeft het ook even geduurd voor ik de juiste knoppen had gevon den. Ze is erg dominant en erg ge voelig in de mond. Dus daarom moet ik erg voorzichtig zijn wan neer ik haar corrigeer. Maar het gaat steeds beter." Een speler van Geinoord hangt aan zijn shirt, maar Ferry Alfons is niet van de bal te krijgen. De aanvoerder scoorde één keer. „Maar ik miste zelf nog een kans op twee meter van de goal en ook andere kansen hadden erin gemoeten." foto Clovis Flos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62