Steekpartij raakt carnaval Rijsbergen Bedreiger Weesp betuigt in brief spijt KRA5.NL Nijmegen herdenkt bombardement PZC Maandag 23 februari 2009 5 Kantoorinrichting van hoek tot hoek whckmAI® NIJMEGEN - In Nijmegen is gistermiddag onder grote belangstelling het bombardement op de stad van 1944 herdacht. Kinderen overhandigden kaarten met een persoonlijke vraag aan belang stellenden. Het was gisteren precies 65 jaar gele den dat geallieerde vliegtuigen hun bommen bo ven Nijmegen afwierpen, met honderden burger slachtoffers als gevolg. De herdenking begon in de St. Stevenskerk, waar meer dan duizend be langstellenden een oecumenische bijeenkomst bijwoonden. Na afloop trok het gezelschap naar het monument De Schommel. Het bombardement van Nijmegen is de geschie denis ingegaan als een vergissingsbombarde ment. foto Koen van Weel/ANP Politie houdt vier Roemenen aan na massale confrontatie. RIJSBERGEN - Bij een steekpartij in Rijsbergen zijn in de nacht van za terdag op zondag vijf gewonden gevallen. De slachtoffers liggen alle maal in het ziekenhuis. Eén slacht offer ligt op de intensive care. Vol gens de politie verkeert geen van hen in levensgevaar. Een groepje Rijsbergse jongens van rond de 20 jaar kreeg het aan de stok met een stel Roemenen. Wat de aanleiding was voor de 'ruzie is onduidelijk. De Roemenen zouden in een auto voorbij hebben gereden en vervol gens zijn gestopt. Ondanks de carnavalsdrukte zijn slechts weinigen getuige geweest van het treffen. De politie wist vrij snel vier Roemenen, in leeftijd va riërend van 21 tot 30 jaar, aan te houden. Rechercheurs waren gis termiddag druk bezig met het ho ren van de slachtoffers en enkele getuigen. Het bestuur van de car navalsvereniging De Aopelaanders besloot in overleg met de bouw clubs de optocht van toch door te laten gaan. De slachtoffers zouden lid zijn van een van de bouwclubs in het dorp. In het verleden is het vaker in het Brabantse dorp tot botsingen gekomen tussen Oost-Europese arbeiders en Rijs- bergenaren. Sinds juni 2007, toen een massale vechtpartij plaatsvond waarbij Po len betrokken waren, was het rus tig, aldus bewoners. Edwin Mat- hijssen van carnavalsvereniging De Aopelaanders zegt dat iedereen enorm is geschrokken. „Het is triest dat het net met carnaval ge beurt. Maar het feest gaat door." Meivin: Het was gewoon een grap die uit de hand is gelopen. HILVERSUM - „Ik hoop dat jullie ge loven dat het me spijt. Het zal nooit meer gebeuren." Dat schreef Meivin, een van de twee jongens (13 en 14 jaar) die verantwoorde lijk was voor de bedreigingen van scholen in Weesp, in een brief aan de inwoners van deze plaats. Hij ging zaterdag bij het Jeugdjournaal voor het eerst in op zijn daden die Weesp op zijn kop hebben gezet. „Ik hoop dat ik weer normaal door Weesp kan lopen en dat ze me niet meer als een crimineel be schouwen", zei hij tegen het Jeugd journaal. „Het was erg dom van me. Het was gewoon een grap die uit de hand is gelopen." Het dreigtelefoontje dat Meivin en de andere jongen pleegden, werd door de politie en gemeente zeer serieus genomen. Ze noemden zichzelf 'de seriemoordenaars van Weesp'. De jongens meldden dat 'de school er aan zou gaan'. Daar mee veroorzaakten ze grote maat schappelijke onrust. De twee jongens hebben uiteinde lijk bijna een week vastgezeten op het politiebureau en in een jeugd gevangenis. Sinds vorige week dinsdag zijn ze thuis en hebben ze huisarrest in afwachting van de rechtszaak. Meivin zei dat hij veel positieve reacties op zijn brief heeft gehad, waarin hij zijn excuses heeft ge maakt. Daar is hij blij mee. Extra slaapmiddelen ingeslagen in.december HILVERSUM - In december van het afgelopen jaar hebben de apothe ken in Nederland 3,5 miljoen slaap middelen meer verkocht dan in diezelfde maand in 2007, een toe name van 10 procent. Dat blijkt uit cijfers van de Stich ting Farmaceutische Kengetallen, zo meldde RTL Nieuws zaterdag. De pillen worden sinds 1 januari niet meer vergoed door de zorgver zekering. Vlinders laten zich veel minder zien WAGENINCEN - Vorig jaar was een rampjaar voor vlinders. Dat blijkt uit tellingen van het Landelijk Meetnet Dagvlinders, aldus De Vlinderstichting. De stichting spreekt zelfs van het slechtste jaar sinds de start van de tellingen in 1990. Niet alleen zeldzame vlin ders hebben het moeilijk, ook veel gangbare soorten werden minder vaak gezien, aldus de stichting. Overvallers in Almere binden personeel vast ALMERE - Twee gemaskerde man nen hebben zaterdagochtend vroeg een supermarkt in Almere Haven overvallen. Zij bonden per soneelsleden vast en dreigden met een vuurwapen. De voortvluchti ge daders gingen er met een onbe kend geldbedrag vandoor. De vluchtauto werd later teruggevon den. Almere wordt al maanden ge teisterd door een golf van gewa pende overvallen. Man neergestoken na ruzie in verkeer AMSTERDAM - Een 26-jarige man is zaterdagavond zwaargewond ge raakt na een steekpartij bij een benzinestation in Amsterdam. De politie heeft het sterke vermoeden dat een ruzie in het verkeer de aan leiding was voor het steekincident, vertelde een politiewoordvoerster gisteren. De politie heeft kort na het incident een 45-jarige verdach te aangehouden. Inclusief tbiit dineri Zie www.kras.nl/50180 BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cPm 9 A Jongens mishandelen tramconducteur ROTTERDAM - Vier jongens zijn vrij dagavond in Rotterdam aangehou den wegens mishandeling van een conducteur. De jongens, tussen de veertien en zeventien jaar, verniel den een achterdeur van een tram. Toen de conducteur de jongens daarop aansprak, begonnen zij hem te slaan, aldus de politie. De conducteur verloor door de mis handeling een gedeelte van een tand. Dirk van den Broek wint Hoofddoekprijs AMSTERDAM - Het bedrijf Dirk van den Broek heeft zaterdag in Am sterdam de eerste Hoofddoekprijs gekregen. De supermarktketen kreeg de prijs omdat het bedrijf zich het afgelopen jaar verdienste lijk heeft gemaakt voor de maat schappelijke acceptatie van de hoofddoek op de werkvloer. De prijs werd uitgereikt tijdens een conferentie.over dit onderwerp. waarom zou je verder zoeken Aankomstdata: zo. van 1/3 t/m 28/6 Luxe genieten in gezellig Scheveningen? Boek dan deze zondagspecial bij KRAS.NL! Een 2-daags verblijf in het luxe 5-sterren Steigenberger Kurhaus Hotel boekt u al vanaf slechts 99 p.p.! Bovendien is hierbij uw ontbijt, een 3-gangendiner en 1 entreekaartje p.p. voor het Holland Casino inbegrepen! Vanuit het hotel loopt u zo de boulevard en het strand op! Bezoek in Scheveningen zeker Sealife, waar u o.a. haaien, zeepaardjes en vele soorten vissen Idint bekijken! Lekker ontspannen kunt u in Kuur Thermen Vitalizee (bereikbaar via het hotel) met o.a. sauna's, een zwembad en een stoombad. Maar ook een bezoek aan Madurodam in Den Haag is een aanrader! Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5