Dimi de Jong kan record verbeteren Contador winnaar in Algarve Landertinger wint WK biatlon Johnny Walker Classic krijgt heel jonge winnaar PZC Maandag 23 februari 2009 29 Hoogerland doet vergeefse gooi naar etappezege. PORTIMAO - De Spaanse wielren ner Alberto Contador heeft de Ronde van de Algarve aan zijn ere lijst toegevoegd. De leidende positie van de Asta- na-renner kwam in de vijfde en laatste etappe niet meer in gevaar. De Duitser Heinrich Haussier won de laatste rit in de massasprint, voor de Belgen Greg van Avermaet (tweede) en Wouter Weylandt (derde). Contador zegevierde zaterdag in de individuele tijdrit en nam daar mee de leiding in het algemeen klassement. Daarin eindigde Hans Dekkers uit IJzendijke en Johnny Hoogerland Yerseke ver in de ach terhoede. Gisteren verdedigde Contador met succes zijn voorsprong van ruim een minuut op de Fransman Syl- vain Chavanel. Johnny Hooger land liet zich in de slotetappe lang durig zien. De renner van Vacanso- leil ontsnapte met nog vier ren ners, nam een voorsprong van bijna zes minuten, greep flink wat punten voor de bergtrui, kwam na een beklimming van een berg van tweede categorie alleen aan kop, maar moest zich met de finish in zicht toch in laten lopen. De Franse wielrenner Thomas Voeckler schreef de Ronde van de Haut Var op zijn naam. De renner van Bouygues Telecom zegevierde gisteren in de tweede rit, van Draguignan naar Callian, en won daarmee ook het eindklassement. De eerste rit zaterdag was gewon nen door de Spanjaard Luis Leon Sanchez. Pieter Weening werd zaterdag der de in de zevende etappe van de Ronde van Californië. De Raboren- ner reed in de slotfase van rit over 143 kilometer van Santa Clarita naar Pasadena samen met de Itali aan Rinaldo Nocentini en de Nieuw-Zeelander Hayden Roul- ston weg uit een kopgroep van tien. Nocentini klopte zijn tweede medevluchters in de sprint. De Amerikaanse titelverdediger Le vi Leipheimer behield de leiding in het algemeen klassement. Jonge snowboarder moet alleen nog vormbehoud tonen. RIJSWIJK - Alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Snow boarder Dimi de long was na een korte nachtrust zaterdag nauwe lijks onder de indruk van zijn no minatie voor de Winterspelen van Vancouver, volgend jaar februari. „Ik heb nooit gedroomd van deel nemen aan de Olympische Spelen, maar het is wel vet cool om er straks bij te zijn", klonk het.nuch- ter uit de mond van de pas 14-jari- ge Nederlander, die in het ge schoonde klassement van de we reldbekerwedstrijd halfpipe in het Canadese Stoneham als achtste eindigde. Die achtste plaats is pre cies de eis die sportkoepel NOCNSF stelt. Volgend seizoen moet de dan 15-jarige Hagenaar nog vormbehoud tonen door een keer bij de beste twintig te eindi gen. De halfpipe bestaat uit 'tricks' en hoge sprongen in een soort hal ve ijsbuis. Een jury beoordeelt de capriolen, met namen als frontsi- de 1080 en backside 900. Mocht snowboarder Dimi de Jong zich kwalificeren voor Vancouver dan wordt hij de jongste Neder landse mannelijke deelnemer in de historie van de Winterspelen. De )ong, geboren op 1 september 1994. is op de dag van de opening in Canada (12 februari 2010) 15 jaar en 165 dagen oud. Alleen kunstrijd sters Sjouke Dijkstra en Joan Haan appel waren jonger toen ze debu teerden op de Winterspelen. Dijkstra was in 1956 bij de ope ning in Cortina d'Ampezzo 13 jaar en 363 dagen. Haanappel op dezelf de Spelen 15 jaar en 74 dagen. Over Zomer- en Winterspelen ge zien is er maar één man jonger ge weest dan De Jong. Dat was zeiler Frans Hin, die in 1920 veertien jaar was toen hij meedeed in Antwer pen. PYEONCCHANC - De Oostenrijker Dominik Landertinger heeft bij de wereldkampioenschappen biatlon in het Zuid-Koreaanse Pyeong- chang verrassend goud gewonnen op het onderdeel 15 kilometer met massastart. Hij eindigde voor zijn landgenoot Christoph Sumann. Het brons was voor de Rus Ivan Tsjeresov. De veelvoudig wereldkampioen Ole Einar Björndalen uit Noorwe gen bleef met een vierde plaats bui ten de medailles. Bij de estafette voor vrouwen vero verde Rusland de titel. De ploeg bleef tijdens de 4x6 kilometer Duitsland voor. Frankrijk eindigde als derde. Bij de mannen eindigde Noorwegen als eerste, voor Oos tenrijk en Duitsland. Top 10 jongste Nederlandse sporters op Winterspelen 1. Sjoukje Dijkstra (kunstrijden) 1956 - 13 jaar 363 dagen 2. Joan Haanappel (kunstrijden) 1956 - 15 jaar 74 dagen 3. Dianne de Leeuw (kunstrijden) 1972 - 16 jaar 77 dagen 4. Ellen Wiegers (shorttrack) 1998 - 17 jaar 282 dagen 5. Ria Visser (schaatsen) 1980 - 18 jaar 208 dagen 6. Lidy Stoppelman (kunstrijden) 1952 - 18 jaar 227 dagen 7. Elly van den Brom (schaatsen) 1968 - 18 jaar 233 dagen 8. Joëlle van Koetsveld-van Ankeren (shorttrack) 1992 - 18 jaar 251 d. 9. Aad de Koning (schaatsen) 1948 - 19 jaar 36 dagen 10. Melanie Maureen de Lange (tweeling/shorttrack) 1998 - 19 jaar 106 dagen. PERTH - De hoofdprijs van de Johnnie Walker Classic hoeft dit jaar niet te worden.uitgereikt. Het golftoernooi in het Australische Perth werd gewonnen door Nieuw-Zeelandse amateur Danny Lee. Amateurs mogen meedoen, maar kunnen geen aanspraak maken op grote geldprijzen. Met zijn achttien jaar is Lee de jongste winnaar ooit op de Europese Tour. Hij pakte de winst mede dankzij een slotronde van 67 slagen. „Ik heb het gevoel dat ik droom", zei Lee na de prijsuitrijking in car navaleske sferen. „Ik heb wel toernooien bij de amateurs gewon nen, maar dit is toch wel een heel ander gevoel." De Nederlander Robert-Jan Derksen eindigde ge deeld veertiende. Een ietwat tegenvallend resul taat na zijn eerste plaats na de eerste ronde. foto Tony McDonough/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59