Feyenoord gaat uit z!n dak pri 26 en 27 25 30 en 31 m nUPT Gehandicapt AZ bouwt bij Heracles verder aan recordserie Maandag 23 februari 2009 Goede sollicitatie Carlo van Minde naar plek op EK Tip? sport@pzc.nl Enorme opluchting na moeizame overwinning bij De Graafschap. door Barry van der Hooft DOETINCHEM - Het gevoelige lobje van Jon Dahl Tomasson, ver in de blessuretijd, paste gistermiddag ei genlijk helemaal niet op de Vijver berg. Want De Graafschap-Feye- noord was een draak van een wed strijd, die na rust uit het niets werd opengebroken en pas in de slotseconden werd beslist. Feye noord won met 2-0 en begroette daarmee pas de tweede uitzege van dit seizoen. Bij de Rotterdam mers zorgde de benauwde over winning voor opluchting. Terwijl de spelers één voor één uit bundig hun shirt naaf de eigen supporters wierpen, riep de aan hang van De Graafschap om het vertrek van Henk van Stee. „Ik kan die druk wel aan", zei de trainer van de nummer voorlaatst even la ter. „Of ik aan opstappen denk? Absoluut niet! Ik zal nooit weglo pen voor mijn verantwoordelijk heid." Zijn collega naast hem zat er heel wat rustiger bij. Leon Vlem- mings boekte pas zijn tweede over winning met Feyenoord, maar nam daarmee wel wat meer af stand van de gevarenzone. Het gat met nummer zestien Roda JC is nu negen punten. Ondanks de terugkeer van Giovan ni van Bronckhorst, Kevin Hof land en Jon Dahl Tomasson was de balans ver te zoeken. Achterin stond een ervaren blok, met Kevin Hofland als uitblinker. Aan de an dere kant werden de routiniers Feyenoord wint voor de tweede keer dit seizoen een uitwed strijd. De ploeg verslaat De Graaf schap met 2-0 en neemt afstand van de onderste plaatsen. Roy Makaay en Tomasson nauwe lijks in stelling gebracht. Volgens Vlemmings had dat met het oner varen middenveld (Diego Bises- war, Leroy Fer, Karim El Ahmadi en Georginio Wijnaldum) te ma ken. „Ze moeten rustiger aan de bal zijn. En de momenten herken nen wanneer ze vrijheid hebben. Slimmer worden dus." Feyenoord brak de wedstrijd tien minuten na rust open. El Ahmadi kreeg de bal mee van Tomasson, Makaay trok het gat, waarna de Marokkaanse middenvelder één van zijn zeldzame goals binnen schoot (0-1). Van Stee reageerde en gooide er twee spitsen bij. De thuisploeg werd daar bijna voor be loond. Henk Timmer redde met de voet op een hard schot van Jason Oost. Met Andwele Slory voor Makaay deed Vlemmings in de slotfase een tegenzet. Pas in blessuretijd werd die beloond. De razendsnelle Slory mocht alleen op doelman Heijblok afgaan, zag Tomasson meekomen, maar slaag de er toch nog in een slechte breedtepass af te leveren. De Deen bedacht echter een mooie oplos sing, aan het eind van een duel waarin ander moois nauwelijks te ontdekken was geweest. <;0*T«S Karim Ahmadi (tweede van rechts) heeft de openingstreffer gemaakt voor Feijenoord en wordt bejubeld door zijn ploeggenoten. foto Vincent Jannink Nederland wil massaal naar WK voetbal 2010 JOHANNESBURG - De wereldvoetbal bond Fifa heeft vanuit 128 landen aanvragen gekregen voor toegangs bewijzen voor het WK voetbal van 2010 in Zuid-Afrika. Nederland behoort qua aantallen aanvragen tot de top veertien. Voetbalfans hebben tot 31 maart de tijd om op de website www.fi- fa.com kaarten te bestellen. Neder land heeft zich nog geplaatst voor het WK. Fan FC Twente zes maanden Franse cel in MARSEILLE - De rechtbank in Mar seille heeft een supporter van FC Twente veroordeeld tot twaalf maanden celstraf, waarvan zes voorwaardelijk. De dronken voet balfan verwondde donderdag voor aanvang van het Uefacup-duel tus sen Twente en Olympique Marseil le een politieagent met een fles. De rechtbank ontzegde de 34-jari- ge man ook twee jaar lang de toe gang tot Frankrijk. Co Adriaanse sluit PSV niet uit SALZBURG - Co Adriaanse sluit niet uit dat hij volgend seizoen trainer is van PSV, mocht de club uit Eind hoven hem willen hebben. „Het lijkt mij een aantrekkelijke club", verklaarde de voormalig coach van Ajax. „Ik kan niet zeg gen dat die niet bij mij zou pas sen." Adriaanse verklaarde dat de afgelopen periode zich zeker tien clubs uit Nederland bij hem had den gemeld. Chardon tweede in wereldbekerfinale GOTEBORG - IJsbrand Chardon is als tweede geëindigd bij de finale van de wereldbeker in Göteborg. De menner uit Den Hoorn, die af gelopen zomer in Beesd wereld kampioen werd, moest bij de in- doorwedstrijd de Australiër Boyd Exell voor zich dulden. Koos de Ronde uit Zwartewaal werd derde. Chardon: „De eerste omloop ging geweldig, in de tweede maakte ik een pechfoutje." Robredo wint in Buenos Aires BUENOS AIRES - Tommy Robredo heeft het tennistoernooi in Bue nos Aires gewonnen. In de spannende finale van het ATP-evenement versloeg de als derde geplaatste Spanjaard de on geplaatste Argentijn )uan Monaco: 7-5 2-6 7-6 (5). Voor Robredo was het zijn tweede toernooizege van het jaar. Eerder was hij ook de sterkste in Costa do Sauipe in Brazilië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55