bij Forza Michel van Gend is beste bowler in Goes Alan Grozdanic blinkt uit bij Hoek met drie assists tegen Geinoord Kaderteam verspeelt kans op de titel S PZC Maandag 23 februari 2009 33 Mannenploeg wordt karig beloond tegen reserves Volley Zuid. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - In de strijd om lijfs behoud hebben de volleybalsters van Forza in de regiodivisie uitste kende zaken gedaan. De Zeeuwse debutant versloeg in een recht streeks duel concurrent Volley Zuid met 3-1. De mannen van Fpr- za werden in de thuiswedstrijd met de reserves van Volley Zuid met slechts één punt (1-3) karig be deeld. Forza-Volley Zuid 3-1 (25-20, 25-13, 15-25, 25-14): Met nog zes wedstrijden voor de boeg werkten de vrouwen van Forza zich door de 3-1-overwinning op naar de achtste plaats in de regiodivisie. Be langrijker was dat het gaatje met het op de tiende plaats geklasseer de Volley Zuid door het resultaat van de onderlinge confrontatie groeide tot vijf punten. Aan dit duel was een koude oor log voorafgegaan. Forza had de te genstander gevraagd de wedstrijd op een andere dag te spelen, om dat de Zeeuwen vier speelsters zou den moeten missen. Volley Zuid wilde daar niet aan meewerken. „We hebben zelfs voorgesteld om de wedstrijd in hun zaal te komen spelen, maar ook dat wilden ze niet", vertelde Louise Vleugel. Na overleg besloot een aantal speel sters van Forza een dag later op va kantie te gaan en pas na het spe len van de wedstrijd te vertrekken. Met een tot in de tenen geladen team begon Forza sterk. Het tac tisch concept van trainer Gerard Westerveld pakte bovendien goed uit. Forza bestookte de tegenstan der met een lastige service, waar door de angel uit de middenaanval van Volley Zuid werd gehaald. „We waren zó getergd" zei Louise Vleugel. „We hebben super ge speeld." Forza won de eerste set met 25-20 en degradeerde in de tweede en vierde set de tegenstander tot een figurant. Concentratieverlies leid de ertoe dat de derde set werd ver loren. In de vierde set maakte Mil- ja Zwart het verschil. Zij serveerde van 14-13 naar 21-13, waarna in de slotfase de winst bekeken spelend werd veilig gesteld. Forza-Volley Zuid 2 1-3 (19-25, 24-26, 23-25, 25-17): Hoewel Forza verloor van één van de belangrijk ste titelkandidaten kon de ploeg 'We hebben zelfs voorgesteld om de wedstrijd in hun zaal te komen spelen' met opgeheven hoofd de zaal verla ten. Forza maakte het ook in de verloren tweede en derde set de bezoekers knap lastig. De thuis ploeg mocht zich in de slotfases van beide sets met recht beklagen over een aantal ongelukkige beslis singen van de scheidsrechter, die een paar touchéballen van Volley Zuid over het hoofd zag. Een col lectief sterk Forza toonde echter veerkracht en kreeg in de vierde set loon naar werken. Vrouwen thuis het sterkst, mannen buitenshuis De vrouwenploeg van Forza voelt zich thuis op eigen veld. De winst op Volley Zuid was zaterdag alweer de zesde thuisoverwinning van het sei zoen. Alleen de top twee versloeg Forza in eigen huis. v Op vreemde bodem vergaat het de vrouwen van regiodivisionist Forza stukken minder. Alleen tegen numm'er laatst DVO stapte Forza buitens huis als winnaar van het veld. De mannenploeg, uitkomend in de eerste klasse, heeft juist op vreemde bodem de overhand. Drie overwinningen kwamen buiten het eiland tot stand, slechts twee in de eigen sporthal. Het 3-1-verlies van zaterdag tegen titelkandidaat Volley Zuid 2 was al weer de vijfde 3-1-thuisnederlaag van dit seizoen. Net als de vrouwen staan de mannen achtste in de competitie. BRIELLE - Het kaderteam van 's Lands Welvaren verloor op bezoek bij Honky Tonk in Brielle met 5-3 en heeft daarmee de laatste titel- kansen verspeeld. Wat rest is de strijd om een plaats in de play offs. Het was een ongelukkige neder laag die de kadristen uit Kwaden- damme leden. Jaap Hameling moest nog vier puntjes, maar speelde een balletje te zacht waar door er restez dedans werd gean nonceerd en hij kon gaan zitten. Zijn tegenstander maakte de partij uit. Tegelijkertijd verloor Jan Goud zwaard en was puntverlies een feit. De thuisspelers strooiden extra zout in de wond in de partij tussen Danny Walhout en Mi chael Vuurens. Die eindigde gelijk, zodat een knappe winstpartij van Peter de Bree tegen Mathijs Bakker (300-12 in zes beurten) niets meer opleverde voor het team. Belgische bowlster blijft Corina Tange voor bij vrouwen. door Roeland van Vliet GOES - Michel van Gend uit Schie dam heeft gisteren in Goes met groot verschil het Single Handicap Toernooi 2009 gewonnen. Na ver rekening van zijn handicap kwam hij op een score van 2002 uit. Na acht games - vijf in de voorrondes, drie in de finale - had hij liefst 155 punten meer dan al zijn concur renten. De marge tussen de nummers twee en drie, Sander Thieme en Tim Klaversma, was daarentegen bijzonder klein: slechts drie pins. De twee ploeggenoten van Van Gend kwamen uit op 1847 en 1844. Opmerkelijk was dat Thieme als nummer acht de finale was in gegaan. Bij de vrouwen greep de Belgische Bernice Ilegems, lid van bowling vereniging Goes, de hoofdprijs van 150 euro. Met een pinfall van 1792 bleef ze clubgenote Corina Tange, afkomstig uit Heinkenszand, 27 punten voor. De derde plaats was voor Rita de Gier met 1630 omge gooide 'kegels'. In het scratchtoernooi, waarbij niet met handicaps gerekend werd, ging de eindzege naar Arjan de Vries, die op een pinfall van 1842 uitkwam. Chico Roca-Marti- nez, de man van Bernice Ilegems en eveneens speler van BV Goes, eindigde als tweede met 1805. Na de voorrondes stond hij nog eer ste. lordy Sluyter finishte als derde met 1730 punten. Jeugdinternatio- nal Bernadette Schijf, die bij aan vang van de finale nog de num mer drie was, viel net naast het po dium. Met een pinfall van 1691 werd ze vierde. Corina Tange uit Heinkenszand eindigde gisteren als tweede bij de vrouwen in het Single Handicap Toernooi in Goes. foto Willem Mieras Hoofdklasser klimt door ruime 5-1-zege naar tweede plaats. door Frits Bakker NIEUWEGEIN - Het excuus naar de trainer toe straalde vooral veel on begrip uit. Voor de dug-out maak te Alan Grozdanic een gebaar van: wat kan ik eraan doen dat hij te gen me is. Hij doelde op de scheidsrechter, die hem net een ge le kaart (én een schorsing) had be zorgd in de wedstrijd waarin de kleine Bosniër zijn club met drie assists op weg hielp naar een over winning in de uitwedstrijd tegen Geinoord: 1-5. Met de bal aan de voet gekleefd is Grozdanic een speler met een bril jante techniek. Hij behoorde vorig jaar met Mahieu en Imagbudu tot de gouden aankopen, maar er is ook één klein minpuntje. Grozda nic grossiert in onnodige kaarten. Voor zijn vierde gele kaart, in Nieuwegein, staat één wedstrijd schorsing. Drie van de vier kaarten die hij kreeg, zijn voor praten te gen de scheidsrechter. Zijn trainer sprak hem daar tijdens de wed strijd streng op aan. „Hij moet slimmer zijn, want zo benadeelt hij de club." Grozdanic had er een plausibele verklaring voor. „Ik riep iets in mijn eigen taal, zoals ik dat wel va ker doe. De arbiter kon nooit we ten wat ik riep, maar toch trok hij er een gele kaart voor. Daar heb ik tegen geprotesteerd, omdat het een onterechte kaart was." Het was, zei Gaby Demanet, maar een klein smetje op een wedstrijd waarin Hoek liet zien dat het een tegenstander van dit kaliber lang zaam aan het ontgroeien is. Na de rust was het klasseverschil zo groot, dat de 5-1-score een magere afspiegeling was. Ferry Alfons: „Ik miste zelf een kans op twee meter van de goal en ook andere kansen hadden erin gemoeten." De spits en aanvoerder was één van de spe lers die veelvuldig gebruik maak ten van de ruimte om door de ver dediging van de thuiclub te snij den. „We spelen al een paar we Een speler van Geinoord hangt aan zijn shirt, maar Ferry Alfons is niet van de bal te krijgen. De aanvoerder scoorde één keer. „Maar ik miste zelf nog een kans op twee meter van de goal en ook andere kansen hadden erin ge moeten." foto Clovis Flos ken zoals vorig jaar, in de begintijd onder Paul Telussa", zei Alfons. „Dat heeft te maken met vertrou wen. Na de winst op GVW en Spakenburg vinden we elkaar blin delings. Alleen tegen Ajax thuis ging het mis, omdat we te gemak zuchtig waren." Gaby Demanet vond dat aan de 5-1 van zaterdag niet te veel waar de moet worden gehecht. „Het is zo'n zwakke ploeg, daar móet je wel met groot verschil van win nen", zei hij na afloop, toen er in de wandelgangen werd gespecu leerd over een periodetitel. „Daar maak ik me eerlijk gezegd niet druk over, want de top vijf speelt toch in de beker", zei Demanet. Hoek had zijn mooiste moment in Nieuwegein halverwege de eerste helft. Tim Mechelink, ook één van de betere spelers, was bij de op bouw betrokken, Stijn Mahieu gaf de diepe bal, Ferry Alfons speelde met een hakje de op links sprinten de Grozdanic vrij, die gaf de voor zet vanaf de achterlijn en Arnold Nguekam kopte van dichtbij in. De treffer was van zo'n onberispe lijke schoonheid, dat de verdedi gers van Geinoord er alleen naar konden kijken. Hoek klom met de overwinning in de inhaalwedstrijd naar de twee de plaats achter IJsselmeervogels. Het moet komende zaterdag, uit te gen Sparta Nijkerk, Grozdanic mis sen. De man van de gouden voor zetten tegen Geinoord is ge schorst. Karakteristiek Geinoord-Hoek 1-5 (1-2). 20. Arnold Nguekam 0-1, 24. Ous- sama Belkaraouia 1-1, 40. Stijn Mahieu 1-2, 51. Ferry Alfons 1-3, 58. Stijn Mahieu 1-4, 90. Arnold Nguekam 1-5. Scheids rechter: R. van de Wielen (Vee- nendaal). Gele kaart: Alan Groz danic (Hoek), Oussama Belka raouia, Bram Verbruggen (bei de Geinoord). Aantal toeschou wers: 400. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koone; Björn Langeveld (76. Jeroen van de Broeke), Thomas Ragut, Alan Grozdanic (76. Re- gilio Pinas), Stijn Mahieu (70. Kenneth Ókorley); Ferry Alf ons, Arnold Nguekam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51