Zeeland is niet vereist Middelburgse kraai naast dominomus -C^L-OK Verbouwingsopruiming 'Het is boeiend maar soms heel frustrerend' SPECIAALZAAK Slaaphuisjes bij Vrouwenpolder Simon heeft slips, slips en nog eens slips! Dames rio, mini, midi en maxi slips Nu 1,95 Restanten kinderondergoed Nu 1,95 Restanten heren ondergoed Nu 1,95 Dames kant slips en strings van 3,95 tot 12,95 Slips Nu 3,95 of 3 voor 10,- Strings Nu 2,95 of 3 voor 5,- B.H's restantenkorting tot meer als 70% B.H's Nu 6,95 of 2 voor 10,- Jongens en meisjes pyama's Nu 4,95 Dames nachthemden en pyama's Nu 4,95 Heren Merk Boxershorts Ten Cate, BonGiorno, Fila 2 stuks voor 15,- KLOKSTRAAT 21, GOES www.speciaalzaaksimon.nl PZC Maandag 23 februari 2009 I 1 5 'De gemiddelde CDA'er is bovenmatig in leeftijd' Hans van Veldhuizen, voorzitter CDA. maal geen problemen mee te heb ben getuige het jonge raadslid Wim Dorst. De Christenunie lokt bovendien nieuwe jongeren via de website en dat is gelukt. „We heb ben een paar nieuwe jonge men sen in de steunfractie gekregen." Dat is goed nieuws volgens fractie voorzitter De Pagter, want ze heeft besloten om aan het einde van de rit te stoppen. „Tijd om de bakens weer te verzetten." Bij de lokale partij Alert! is vol gend jaar ook al een vacature. „Wij heBben geen speciale regels maar ik vind twee periodes voldoende en dat zouden ze meer moeten zeggen", zegt fractievoorzitter Joost van Felius. Hij stapt dus op. Dat betekent dat ook Alert! op zoek moet naar een nieuw raads lid. „Daar start binnenkort een commissie mee." Bij Leefbaar Schouwen-Duiveland is het allemaal nog niet zo ver, zegt Jacqueline van Burg. „Onze partijstructuur is anders dan bij de gevestigde orde." Van Burg ver wacht dat LSD voldoende mensen op de lijst kan krijgen. Hoe de fractie van de WD er na de verkiezingen uitziet, is nog on gewis. In deze fractie zitten wel een paar oudgedienden maar de lo kale afdeling hanteert geen maxi male termijn voor de politici. Om lege stoelen te voorkomen wordt wel alvast gezocht naar vers bloed. „Wij vinden dat we moeten verjongen", zegt voorzitter George Velthuijsen. „Alles gaat tegenwoor dig veel sneller en de jeugd kan daar beter mee omgaan." Kandidaten kunnen niet verwach ten dat ze gelijk aan de raadstafel mogen aanschuiven. Ze moeten eerst vier jaar warmdraaien in de coulissen. Of ze zich bij GroenLinks een pe riode warmdraaien kunnen per mitteren is de vraag. „Wij hebben schreeuwend behoefte aan nieuwe mensen", verzucht Theo de Gel der, huidig fractievoorzitter. „En als er een goede vervanger is, geeft ik graag het stokje over." Veel partijen hebben moeite met het vinden van nieuw talent. Is een raadslidmaat schap nog wel aantrekkelijk ge noeg? „Nou, het kost wel heel veel tijd", zegt Joost van Felius van Alert!. „Het is loeizwaar", constateert Theo de Gelder van GroenLinks. „Zeker voor een eenmansfractie en voor mensen die volledig wer ken. Je moet eigenlijk wel een beet je gek zijn. Drie avonden per week weg plus een deel van het week end en dan al die stukken lezen." Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duiveland heeft daar een oplossing voor gevonden. „In het begin las ik alle stukken en mails maar dat doe ik niet meer. Maar ja, bij ons is het gemakkelij ker, want wij kunnen de boel ver delen. Maar fulltime werken naast het raadslidmaatschap? „Nee dat is eigenlijk niet te doen." Vogel opgenomen in Natuurhistorisch Museum in Rotterdam. MIDDELBURG - De Middelburgse tamme kraai krijgt een Teven na de dood'. Het dier dat enkele we ken geleden vooral in en om de Scholeksterstraat en in de wijk Kla- renbeek mensen lastig viel, wordt door het Natuurhistorisch Mu seum in Rotterdam opgenomen in de collectie 'vogels met een ver haal'. De kraai komt daar te staan naast bijvoorbeeld de dominomus. Dat bewuste vogeltje werd op 14 no vember 2005 doodgeschoten in Expo Thools echtpaar in excursieschuur WESTENSCHOUWEN - Schilderijen van het Thoolse paar Eef en Jaap de Jonge hangen tot juni in de ex cursieschuur van Staatsbosbeheer in Westenschouwen. Beide vrije rij dskunstenaars zijn zeer begaan met de Zeeuwse natuur. Jaap de Jonge schrijft ook gedichten. De expositieschuur is tijdens vakanties alle middagen open van 13.30-16.30 uur. Daarbuiten alleen in het weekend. Bisschop geeft lezing in Heinkenszand HEINKENSZAND - Bisschop Hans van den Hende houdt donderdag in het dekenaal centrum aan de Kerkdreef in Heinkenszand een le zing met als thema 'Op weg met het Woord in het hart.' In zijn voordracht gaat de bisschop onder meer in op de. pelgrimstocht van het Volk van God in de Bijbel en bedevaarten naar Lourdes. De aan vang is om 19.30 uur. Brandje in schuur bij Moriaanshoofd MORIAANSHOOFD - In een schuur bij een woning aan de N59 bij Mo riaanshoofd heeft zaterdagmiddag een brandje gewoed. De brand is waarschijnlijk ontstaan door smeu lende deeltjes in een overal die eer der die dag was gebruikt bij het verbranden van snoeihout. De brandweer kwam met twee auto's aangereden maar toen was de brand al geblust door de bewoner. Meisje gewond bij aanrijding in Bruinisse BRUINISSE - Een 15-jarig meisje is zaterdagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de Havenkade in Bruinisse. Zij fietste op de kade en werd over het hoofd gezien door een 22-jarige automobilist die uit de Deestraat kwam. Het meisje is met verwondingen aan de schouder en het scheenbeen naar het ziekenhuis gebracht. De automobilist is bekeurd. Beginnend bestuurder vlucht na stopteken ZIERIKZEE - Een 24-jarige automo bilist uit Zierikzee die pas zijn rij bewijs had, is zaterdag rond 01.00 uur een alcoholcontrole ontvlucht. De politie zette in de Breedstraat de achtervolging in. Op de Hoofd poortstraat stapte de man uit zijn auto en rende weg. Agenten kon den hem toch in de kraag vatten. De man bleek vijf keer te veel te hebben gedronken. Dierenvriendjespad in de boswachterij WESTENSCHOUWEN - Dierenvriend- jes tot acht jaar zijn zaterdag vanaf 13.30 uur welkom bij de excursie- schuur van Staatsbosbeheer. Dan begint het dierenvriendjespad, een excursie onder leiding van een gids. De kinderen gaan op zoek naar vreemde planten en dieren in de boswachterij. Deelnemers moe ten zich vooraf aanmelden bij de VW in Haamstede. Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! WARMTE LOODGIETERSWERKEN njNETO-VNI O Alles op maat: net als uw offerte! VROUWENPOLDER - Op het strand bij Vrouwenpolder komen 25 strandhuisjes. Twee worden rol stoeltoegankelijk. De initiatiefne mers Arjan Jeras, (an de Visser en Hubert Watel willen met het nieu we product toeristen en recrean ten naar Zeeland lokken en hou den. De huisjes moeten op 1 mei klaar zijn en dan kan er ook in ge slapen worden. Ook in Vlissingen en Domburg staan slaaphuisjes. Schouwen-Duiveland staat slapen op het strand niet toe. Van Burg werkt niet naast het poli tieke werk. „Dat heb ik bewust ge daan om meer tijd te hebben. Maar nu ben ik wel weer toe aan een parttime baan." Ze noemt het raadswerk boeiend en soms heel frustrerend. „Maar ik vind het nog steeds leuk om te doen." Een raadslid hoeft al het werk niet helemaal voor niets te doen. Aller eerst is er de maandelijkse vergoe ding van 850 euro per maand. Daar komt dan nog het presentie geld voor vergaderingen bij (70 eu ro per keer) en een onkostenver goeding van maximaal 100 euro per maand. Al jaren woedt in bestuurlijk Ne derland de discussie om de vergoe dingen voor raadsleden omhoog te brengen zodat het ambt aantrek kelijker wordt voor een grotere groep mensen. Er ligt inmiddels een wetsvoorstel maar, dat is nog niet in behandeling genomen. het Frisian Expo Centre in Leeuwarden toen daar de voorbe reidingen bezig waren voor Domi no Day 2005. Dat musje vloog toen 23.000 van de 3,5 miljoen op gestelde dominosteentjes omver waarna het diertje met behulp van een windbuks werd geveld om te voorkomen dat er nog meer blok jes zouden vallen. De Middelburgse kraai werd 7 fe bruari van dit jaar naar opvangcen trum De Mikke bracht. Het dier bleek echter zo gedragsgestoord dat het na overleg met de Algeme ne Inspectiedienst werd gedood. Het ging orn een tamme kraai die niet meer voor zichzelf kon zorgen en agressief was gewordep. Vanaf heden maandagmiddag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47