Gezocht: politiek talent (m/v) ervaring Oproep foto's strao's levert veel materiaal op Marguerite Duras herleeft in Zierikzee zeggen Joost van Felius, fractievoorzitter van Alert! 1 4 Maandag 23 februari 2009 PZC 'Wij hebben geen speciale regels, maar ik vind twee periodes voldoende en dat zouden ze meer moeten Wie zitten na de volgende verkiezingen op deze stoelen? foto Dirk-Jan Gjeltema Over ruim een jaar zijn er weer verkiezingen voor de gemeenteraad. Hét moment voor ambitieus politiek talent om zich aan te sluiten bij een partij. door Melita Lanting Gezocht: aanstormend politiek talent dat be schikt over voldoende vrije tijd. Leeftijd of er varing zijn niet belangrijk, maar jong zijn is wel een pre. Wie zin heeft in een carrière in de politiek moet nu zijn of haar slag slaan. Dit is het moment waarop partijen zoeken naar nieuwe be stuurders. „Jazeker", zegt secretaris Rina van der Welle van de PvdA. „Wij zijn naarstig op zoek. Wij zoeken vooral jong talent." Of er bij de Partij van de Arbeid va catures komen op het pluche is op dit moment nog niet bekend. Dat hangt van de raadsleden en de uit eindelijke samenstelling van de lijst af. Want als raadslid kun je dan zelf wel willendoorgaan, uit eindelijk beslissen de leden wie de volgende vier jaar de partij mogen vertegenwoordigen. De Partij van de Arbeid kent geen regels als het gaat om maximale zit tingsduur van een raadslid. „Maar daarover wordt wel gediscussieerd binnen de partij." Dat ligt anders bij het CDA. Die partij staat voor raadsleden maxi maal drie termijnen toe. Dat bete kent dat Nico de Danschutter plaats moet maken, want hij is be zig met zijn derde termijn in de ge meentepolitiek. Dus zoekt ook het CDA nieuw ta lent, verklaart voorzitter Hans van Veldhuizen. Deze partij heeft zelfs al geadverteerd in de krant. „Maar dat heeft helaas geen reacties opge leverd. We zullen het over een an dere boeg moeten gooien." Ook hij zou graag wat jongeren binnen de gelederen willen hebben. „De gemiddelde CDA'er is bovenmatig in leeftijd." De Christenunie lijkt daar hele- Unieke filmbeelden tijdens expositie over strao's in Burgh. BURGH-HAAMSTEDE - „Ik heb veel reacties gekregen." Bas Bijkerk van de Burghse Schoole is content met de respons op zijn oproep om (oude) foto's, films en verhalen over de strao's op Schouwen-Dui- veland. Hij zoekt materiaal voor de zomerexpositie in museum de Burghse Schoole in Burgh over de strao-feesten. „Er zijn hele leuke foto's binnenge komen. Foto's die niet bekend wa ren. En we hebben een film van een paar minuten." De film is een 35 mm film van de familie Citters. Het is één minuut beeldmateriaal uit 1935. De film is vrijdagavond op een drukbezochte bijeenkomst in de Bewaerschoole voorver- toond en is later dit jaar tijdens de expositieperiode te zien in het mu seum. „De strao's waren toen simpeler. Dat zie je goed. Iedereen reed con sequent zonder zadel." Bijkerk heeft ook een bijzonder verhaal ge kregen over de strao in de periode rond 1900. Het is een herinnering van W.G. Boot. „Helemaal in het Zeeuws geschreven", zegt Bijkerk. O foto's en verhalen zijn ook te zien op www.pzc.nl Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! Alles op maat: net als uw offerte! door Ali Pankow zierikzee - In de Rode Kamer in Zierikzee herleeft zaterdag 7 maart voor even schrijfster en cineaste Marguerite Duras (1914-1996). Dat gebeurt in een toneelvoorstelling door de Rotterdamse theatergroep De Onderneming. Duras studeerde aan de Sorbonne, wiskunde, rechten en politieke we tenschappen, nam in de Tweede Wereldoorlog deel aan het verzet en werd na de oorlog journaliste. Zij is wereldberoemd geworden met haar boek Hiroshima mon amour (1959), dat door Alain Res- nais voor de film werd aangepast. Daarna volgden romans, verhalen, novellen en scenario's die de on rust van de moderne mens tot on derwerp hebben. De Onderne ming haalt Duras uit het hierna maals voor een interview. Daarbij zijn ook haar 40 jaar jongere min naar Yann Andrea Steiner en haar biografe Laure Adler aanwezig. Het vraaggesprek is als door Duras persoonlijkheid soms hilarisch en ook controversieel. In de biografie staan feiten die minder vleiend zijn voor Duras. Aan het einde van het gesprek biedt de theater groep de schrijfster de lezing van haar toneelstuk Agatha aan. Dit wordt als leesvoorstelling gespeeld door Toes Smit en Henk Derksen. Zaterdag 7 maart, Zierikzee, De Ro de Kamer, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46