PZC Beroepszeilvaart verenigt zich Infinite Mind wint in de Stulp SCHOUWEN-DUIVELAND 13 14 en 15 ■W W, DORST i-£*£~ü'ANJOU~LE 17 Zonnige strao trekt veel bekijks Meer Politieke partijen zijn op zoek naar jong talent l.O yan Steeds minder kinderen op Zeeuwse basisscholen Maandag 23 februari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.ni Ligplaatsen verdwijnen door privatisering en achterstallig onderhoud. door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Dertien schippers van charterzeilschepen hebben de be langenorganisatie 'Zeilschepen in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wa teren' opgericht. Doel is om sa men te strijden tegen de privatise ring van havens en te pleiten voor betere openbare voorzieningen bij lig- en afmeerplaatsen. „Doordat watersportverenigingen en commerciële jachthavenbedrij- ven steeds vaker de kans krijgen om havens te kopen, verdwijnen voor ons steeds meer geschikte lig plaatsen", stelt schipper Peter Ver boom uit Bruinisse. Hij is één van de initiatiefnemers van de belangengroep. „Onze sche pen zijn tot wel dertig meter lang, en daar zijn ligplaatsen van water sportverenigingen vaak niet op be rekend." Langs de Oosterschelde zijn bijna geen ligplaatsen meer, zegt Ver boom, en ook in de rest van de provincie is het beeld somber. Hij heeft voorbeelden genoeg. „Afme ren bij Neeltje Jans is voor ons niet meer mogelijk sinds ze vorig jaar een steiger hebben wegge haald. Er is achterstallig onder houd in Bruinisse en de privatise ring van de haven van Scharendij- ke zal voor ons niet gunstig zijn." Hij noemt ook Kamperland en Wolphaartsdijk. „Het wordt voor Door privatisering van havens en gebrek aan voorzieningen krijgen beroepszeilvaarders het steeds moeilijker. Ze hebben daarom een belangengroep opgericht. ons heel lastig om leuke meerdaag se tochten aan te bieden. Het is va ren en dan weer terug." Dat terwijl de provincie juist wil inzetten op aantrekkelijker water sport in Zeeland. Al maanden wordt er gesproken over het ver sterken van de infrastructuur en een betere promotie van de Zeeuwse watersport. Ook de gemeente Schouwen-Dui- veland is bezig met een watersport- visie. Daarvoor doet het Bredase projectbureau Vrolijks, gespeciali seerd in ontwikkelingen in recrea tie, eerst onderzoek naar kansen voor watersport in de gemeente. Onder meer de verhouding tussen land- en waterrecreatie wordt beke ken. De chartervaart krijgt specifie ke aandacht. Met name het aantal aanlegplaatsen wordt onder de loep genomen. In maart gaat de bruine vloot pra ten met wethouder Verseput van recreatie. „We hopen dat we nog wat invloed kunnen uitoefenen op de visie van de gemeente", zegt Verboom. „Nu laten gemeenten een openbare taak liggen. De priva tisering van havens moet stop pen." BURGH-HAAMSTEDE - Een aangename tempera tuur en op het juiste moment een zonnetje maakten de Strao van Burgh-Haamstede afge lopen zaterdag aangenaam. Rond 12.30 uur vertrokken 99 paarden naar het strand voor de traditionele wassing van de paardenbenen. Daar sloten nog enkele ruiters aan bij de stoet. Het geplons door het water trok heel veel kij kers. Voor het eerst werd een stop gemaakt bij paviljoens bij de trap in Westenschouwen. Daar rustten de kletsnatte paarden en de rui ters even uit. De tocht ging daarna verder naar Burghsluis om daarna onder begeleiding van de muziek van De Witte van Haemstede terug te keren in het dorp. foto Dirk-Jan Gjeltema z'e 00'< vide0 °P www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Melita Lanting RENESSE - De Zeeuws/Brabantse band Infinite Mind heeft de derde voorronde van RegioRuis gewon nen. De band kwam vrijdagavond in De Stulp in Renesse als beste uit de bus. De viermansformatie Infinite Mind debuteerde met een eigen in vulling van progressieve rock. Uit gesponnen nummers, opmerkelij ke zangpartijen en een eigenzin nige presentatie kon de jury beko ren. De bandleden van Infinite Mind komen uit Tholen en Ber gen op Zoom. De publieksprijs ging naar een debuterende band uit Bruinisse. Deze band is nog zo nieuw dat de naam pas bij het optreden in Ren esse bekend werd: The Chimney. De band heeft nog geen bassist, maar ook zonder dit instrument was het optreden imponerend. The Chimney speelt een mix van britrock en jaren tachtig rock. Een mix die ook bij Side Walk Stone te horen is, een andere Bruse band. De overige twee deelnemers (Capi tal Sentimental en Scarabee) wa ren volgens de jury ook zeker 'fina le-waardig' maar haalden het uit eindelijk niet. RegioRuis is een talentenstrijd op Schouwen-Duiveland voor begin nende bands. Het echtpaar uit Zeeland wilde tij dens zijn vakantie in Israël een boottochtje maken op het Meer van Tiberias. „Wat kost zo'n tripje?", vroegen zij aan de kapitein. „Dat kost tweedui zend piasters", antwoordde de ge zagvoerder. Het paar was niet blij met dit antwoord. „Schandalig, dat is pure afzetterij!", riepen de Tip? redactie@pzc.nl twee in koor. „Ja, maar", voerde de kapitein ter verdediging aan, „dit is het meer dat Jezus te voet is over gestoken....!" Het maakte kennelijk niet heel veel indruk op de Zeeuw en, want de mannelijke helft van het echtpaar gaf de kapitein bits ten antwoord: „Geen wonder dat hij te voet ging als je met zulke ta rieven geconfronteerd wordt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45