drie assists Dammers PWC 's-Gravenpolder gaan er vandoor met Zeeuwse titels Van Cend heerst in Goes' bowlingtoernooi Strijd om Klute Trofee nog niet voorbij Kaderteam verspeelt kans op de titel PZC Maandag 23 februari 2009 33 Hoofdklasser Hoek klimt door 5-1-zege naar tweede plaats. door Frits Bakker n1euwegein - Het excuus naar de trainer toe straalde vooral veel on begrip uit. Voor de dug-out maak te Alan Grozdanic een gebaar van: wat kan ik eraan doen dat hij te gen me is. Hij doelde op de scheidsrechter, die hem net een ge le kaart (én een schorsing) had be zorgd in de wedstrijd waarin de kleine Bosniër zijn club met drie assists op weg hielp naar een over winning in de uitwedstrijd tegen Geinoord: 1-5. Met de bal aan de voet gekleefd is Grozdanic een speler met een bril jante techniek. Hij behoorde vorig jaar met Mahieu en Imagbudu tot de gouden aankopen, maar er is ook één klein minpuntje. Grozda nic grossiert in onnodige kaarten. Voor zijn vierde gele kaart, in Nieuwegein, staat één wedstrijd schorsing. Grozdanic had er een plausibele verklaring voor. „Ik riep iets in mijn eigen taal, zoals ik dat wel vaker doe. De arbiter kon nooit weten wat ik riep, maar toch trok hij er een gele kaart voor. Daar heb ik tegen geprotesteerd." Het was, zei Gaby Demanet, maar een klein smetje op een wedstrijd waarin Hoek liet zien dat het een tegenstander van dit kaliber lang zaam aan het ontgroeien is. Na de rust was het klasseverschil zo groot, dat de 5-1-score een magere afspiegeling was. Ferry Alfons: „Ik miste zelf een kans op twee meter van de goal en ook andere kansen hadden erin gemoeten." Geinoord-Hoek 1-5 (1-2) 20. Arnold Nguekam 0-1, 24. Oussama Belkaraouia 1-1, 40. Stijn Mahieu 1-2, 51. Ferry Alfons 1-3, 58. Stijn Mahieu 1-4, 90. Arnold Nguekam 1-5. Scheidsrechter R. van de Wielen (Veenendaal). Gele kaart: Alan Grozda nic (Hoek), Oussama Beikaraouia, Bram Verbruggen (beide Geinoord). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: loan van Belzen; Tim Mechelink, Geert Bosschaart, Giovanni Siere- veld, Michael Koone; Björn Langeveld (76. Jeroen van de Broeke), Thomas Ragut, Alan Grozdanic (76. Regilio Pinas), Stijn Mahieu (70. Kenneth Okor- ley); Ferry Alfons, Arnold Nguekam. De spits en aanvoerder was één van de spelers die veelvuldig ge bruik maakten van de ruimte om door de verdediging van de thui- club te snijden. „We spelen al een paar weken zoals vorig jaar, in de begintijd onder Paul Telussa", zei Alfons. „Dat heeft te maken met vertrouwen. Na de winst op GVW en Spakenburg vinden we elkaar blindelings. AJleen tegen Ajax thuis ging het mis, omdat we te gemakzuchtig waren." Demanet vond dat aan de 5-1 van zaterdag niet te veel waarde moet worden gehecht. „Het is zo'n zwak ke ploeg, daar móet je wel met groot verschil van winnen", zei hij toen er in de wandelgangen werd gespeculeerd over een periodetitel. „Daar maak ik me eerlijk gezegd niet druk over, want de top vijf speelt toch in de beker." Hoek had zijn mooiste moment Ferry Alfons: 'Na de winst op GVW en Spakenburg vinden we elkaar blindelings' halverwege de eerste helft. Stijn Mahieu gaf de diepe bal, Ferry Alf ons speelde met een hakje de op links sprintende Grozdanic vrij, die gaf de voorzet en Arnold Ngue kam kopte van dichtbij in. De ver dedigers van Geinoord konden er alleen maar naar kijken. Hoek klom met de overwinning naar de tweede plaats achter IJssel- meervogels. Het moet komende za terdag, uit tegen Sparta Nijkerk, Grozdanic missen. De man van de gouden voorzetten tegen Gein oord is geschorst. Halve finale NK is voor veel Zeeuwen nog een stapje te ver. door Daaf Kasse middelburg - Alle Zeeuwse damti tels zijn zaterdag naar spelers van PWG 's-Gravenpolder gegaan. Na dat eerder Martijn Rentmeester en Jaap Veerhoek de hoofdprijs in de hoogste twee klassen hadden vero verd, ging ook in de andere groe pen de titel naar leden van de grootste Zeeuwse damvereniging. In de promotieklasse won Veer hoek in de slotronde van Baas. Daarmee verstevigde hij zijn voor sprong op nummer twee Koppe- jan. In de eerste klasse werd Jan van der Hart overtuigend Zeeuws kampioen. Dankzij een overwin ning in de slotronde op Leen van Schagen had de dammer uit 's-Gra venpolder in het eindklassement twee punten voorsprong op de Souburger Rinie Brasser. Arie van de Weteringh uit Stavenisse werd in deze categorie derde. In de tweede klasse stelde de jon ge debutant Jeroen de Jonge uit 's-Gravenpolder in de slotronde zijn titel veilig door een overwin ning op )an Poppe. In de strijd om de tweede plaats liet Jan van den Ouden uit Oude Tonge de Soubur ger Mare Bronke achter zich. Voor de Zeeuwse deelnemers aan de halve finale van het NK dam men in Beekbergen was het kom mer en kwel. Geen enkele Zeeuw se dammer kon in de slotronde een plaats in de nationale finale veroveren. Alleen Rianka Rentmeester krijgt nog een herkansing. De speelster uit Nieuwdorp had in Beekbergen genoeg aan een punt, maar liet zich verrassen door Marijke Koers uit Molenaarsgraaf Met Koers en het jonge talent Laura Timmer man speelt Rentmeester op 7 maart om twee finaleplaatsen. Voor de tweede Zeeuwse vrouw, Leonie de Graag, eindigde het toer nooi met een domper. Ondanks een overwinning op Francis Huij- sen eindigde de uit Goes afkomsti ge speelster als vierde in haar groep, een plaats te laag voor een finaleticket. Bij de mannen viel Bennie Pro- pw Rianka Rentmeester is de enige Zeeuwse dammer die nog kans maakt op een finaleplaats op het NK. Ze moet daarvoor afrekenen met twee concurrenten. voost buiten de boot. Zelf kwam de Amsterdamse Zeeuw in een rus tige partij remise overeen met groepswinnaar Kees Thijssen, ter wijl zijn concurrent Wim van der Kooij Johnny de Leeuw versloeg. De Goesenaar wist geen raad met de agressieve stijl van de Bossche naar en kwam in een kansloos eindspel terecht. Omdat de'partij tussen Wouter Ludwig en Willem Leijenaar uitge steld werd, is de eindklassering van Provoost nog niet bekend, maar meer dan de derde plaats zit er niet in. De Leeuw eindigde als vijfde in deze groep. Martijn Rentmeester werd twee weken geleden nog Zeeuws kam pioen. Het was de eerste senioren- titel in het gewone dammen voor Rentmeester, die in 2008 Zeeuws sneldamkampioen werd. Zaterdag tijdens de halve finale van het NK had hij echter slechts een flinter dunne kans op een finaleplaats. Dan moest hij wel winnen van koploper Sven Winkel en dat bleek een onmogelijke opgave. Winkel had aan een punt genoeg en de partij eindigde zonder veel spektakel in een gelijkspel. Voor de Zeeuwse kampioen betekende dit resultaat de vierde plaats. Verschillen tussen amazones zijn miniem in voorlaatste ronde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met drie leiders is de dressuurcompeti- tie om de Klute trofee van ruiter- club Walcheren verzekerd van een spannend slot. Met nog een wed strijd te gaan wordt de voorlopige ranglijst aangevoerd door Inger van Boven met Zigbey Black, Wil- ma Salm met Uranta en Stephanie van Splunder met Koh I Noor. Wilma Salm liet zaterdag in mane ge De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land zien dat ze nog meer ijzers in het vuur heeft. Met drie overwin ningen was de amazone uit Yerse- ke spekkoper. In de klasse Z stuur de de jeugdinternational Victoria met 222 punten naar een afgeteken de overwinning. Salm bleef Priscil- la Evertse met de Parcival-dochter Vienna C veertien punten voor. Ook in de klasse M bleek tegen Wilma Salm en de merrie Uranta geen kruid gewassen. De amazone uit het mosseldorp reed de licht voetige Polaris-dochter naar een to taal van 191 punten. Acht punten meer dan de Brabantse Ineke Ste- vense met Ulysess. De klasse L2 kenmerkte zich door een sterke kopgroep. Ook hier trok Wilma Salm, weliswaar nipt, aan het langste eind. Ze stuurde Zazou naar een totaal van 195 punten. Net zo veel als Inger van Boven met de hengst Zigbey Black. Maar dankzij de beslissende onderdelen sleepte Salm haar derde oranje ere- lint van de dag in de wacht. Cristi- anne Weijer met Donatella en thuisrijdster Mariska de Kroo met Troela Bella eindigden met 191 punten op een gedeelde derde plek. Stephanie van Splunder stelde met Koh I Noor uitdrukkelijk haar kandidatuur voor de eindzege. Bij de pony's klasse L2 grote maat stuurde de amazone uit Oost-Sou burg de Robijn-zoon met 203 pun ten naar de overwinning. brielle - Het kaderteam van 's Lands Welvaren verloor op bezoek bij Honky Tonk in Brielle met 5-3 en heeft daarmee de laatste titel- kansen verspeeld. Wat rest is de strijd om een plaats in de play offs. het was een ongelukkige nederlaag die de kadristen uit Kwadendam- me leden. Jaap Hameling moest nog vier puntjes, maar speelde een balletje te zacht waardoor er restez dedans werd geannonceerd en hij kon gaan zitten. Zijn tegen stander maakte de partij uit. Tegelijkertijd verloor Jan Goud zwaard en was puntverlies een feit. De thuisspelers strooiden extra zout in de wond in de partij tussen Danny Walhout en Mi chael Vuurens. Die eindigde gelijk, zodat een knappe winstpartij van Peter de Bree tegen Mathijs Bakker (300-12 in zes beurten) niets meer opleverde voor het team. Schiedammer heeft grote voorsprong op nummers twee en drie. door Roeland van Vliet GOES - Michel van Gend uit Schie dam heeft gisteren in Goes met groot verschil het Single Handicap Toernooi 2009 gewonnen. Na ver rekening van zijn handicap kwam hij op een score van 2002 uit. Na t acht games - vijf in de voorrondes, l drie in de finale - had hij liefst 155 I punten meer dan al zijn «matr is renten. i De marge tussen de nummers twee en drie, Sander Thieme en Tim Klaversma, was daarentegen bijzonder klein: slechts drie pins. De twee ploeggenoten van Van Gend kwamen uit op 1847 en 1844. Opmerkelijk was dat Thieme als nummer acht de finale was in gegaan. Bij de vrouwen greep de Belgische Bernice Ilegems, lid van bowling vereniging Goes, de hoofdprijs van 150 euro. Met een pinfall van 1792 bleef ze clubgenote Corina Tange, afkomstig uit Heinkenszand, 27 punten voor. De derde plaats was voor Rita de Gier met 1630 omge gooide 'kegels'. In het scratchtoernooi, waarbij niet met handicaps gerekend werd, ging de eindzege naar Arjan de Vries, die op een pinfall van 1842 uitkwam. Chico Roca-Marti- nez, de man van Bernice Ilegems en eveneens speler van BV Goes, eindigde als tweede met 1805. Na de voorrondes stond hij nog eer ste. Jordy Sluyter finishte als derde met 1730 punten. Jeugdinternatio nal Bernadette Schijf die bij aan vang van de finale nog de num mer drie was, viel net naast het po- dium. Met een pinfall van 1691 Corina Tange uit Heinkenszand werd bij de vrouwen tweede in het Goese werd ze vierde. bowlingtoernooi. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43