giraffes en boer Poppelaars Meer schade in biblebelt Vrouw ligt met wapen in auto s PZC Maandag 23 februari 2009 3 Boer Poppelaars opent ringrijdend de gereconstrueerde Postweg in 't Kraaienist. foto's Willem Mieras Malle pakken sieren Paerehat. Politieacademie: rond oudejaar veel overlast in christelijke gemeenten. door René Schrier MIDDELBURG - In gemeenten die in de 'biblebelt' liggen wordt bij de jaarwisseling meer schade aange richt dan in gemeenten die daar niet in liggen. De 'bijbelgordel' is een brede strook van gemeenten met overwegend (orthodox-)chris- telijke gemeenten, die schuin over Nederland loopt, van Zeeland tot in Twente. Het Reformatorisch Dagblad kwam zaterdag met deze conclusie naar aanleiding van een rappor tage van de Politieacademie. De schade bij gemeenten in de bible belt lag bij de laatste jaarwisseling 51 procent hoger dan bij gemeen ten elders. In geld uitgedrukt bete kende dit een gemiddeld schadebe drag van 37 eurocent per inwoner in gemeenten buiten de biblebelt en daarbinnen een gemiddeld be drag van 73 eurocent per inwoner. Volgens O. Adang, die leiding gaf aan het onderzoek van de Politiea cademie, heeft dat te maken met het feit dat jongeren in de bible belt hun kans schoon zien de jaar wisseling als uitlaatklep te gebrui ken. „Bovendien heerst in de or thodox-christelijke gemeenschap pen een dubbelzinnige houding ten opzichte van overheidsgezag. We moeten ons onderwerpen aan RITTHEM - Surveillerende agenten schrokken flink toen zij in de nacht van zaterdag op zondag in een Franse auto niet alleen een vrouw zagen liggen, maar ook een vuurwapen. De politieagenten waren na een bericht van de Meldkamer naar de Sloeweg-Noord bij Ritthem gere den want daar zou een Franse per sonenauto langs de kant van de weg staan. Bij aankomst zagen zij dat twee van de banden lek waren. Even la ter ontdekten zij dat achter het stuur een vrouw lag met op de bij- rijderstoel een vuurwapen. De agenten trokken zich direct terug en vroegen om assistentie. Nadat die versterking was gearri veerd, werd duidelijk dat het om een nepwapen ging. De vrouw zelf bleek onder invloed te zijn en moest een blaastest uitvoeren. Daaruit kwam naar voren dat de vrouw had gedronken. Zij werd daarop aangehouden en overge bracht naar een politiecel in Toren- tijd in Middelburg. Gisteren verklaarde de 31-jarige vrouw uit het Franse Mouvaux tij dens een verhoor dat zij zowel al cohol als wiet had geconsumeerd. Later wordt zij nog ondervraagd over dat nepvuurwapen. de overheid, maar sommige zaken kunnen we best onderling regelen, zo meent men." Een rondgang van deze krant na de jaarwisseling leerde dat op de Bevelanden voor 55.000 euro aan schade aangericht is bij de laatste jaarwisseling. Op Walcheren werd voor 66.000 euro vernield. De Politieacademie geeft in het rapport genaamd 'Nederlands grootste evenement' aanbevelin gen voor bestuur, politie en hulp diensten. Een daarvan is dat de zo genaamde hot shots, mensen die willens en wetens uit zijn op ge weld, zich rond de jaarwisseling niet meer op straat bevinden. Ver der wordt geconstateerd dat het veiligheidsbeleid te versnipperd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3