eeland Kamperland Beroepszeilvaart tegen privatisering havens Grandioze Verbouwingsopruiming SPECIAALZAAK -QcLOK Tamme kraai naar museum Simon heeft slips, slips en nog eens slips! Dames rio, mini, midi en maxi slips Nu 1,95 Restanten kinderondergoed Nu 1,95 Restanten heren ondergoed Nu 1,95 Dames kant slips en strings van 3,95 tot 12,95 Slips Nu 3,95 of 3 voor 10,- Strings Nu 2,95 of 3 voor 5,- B.H's restantenkorting tot meer als 70% B.H's Nu 6,95 of 2 voor 10,- Jongens en meisjes pyama's Nu 4,95 Dames nachthemden en pyama's Nu 4,95 Heren Merk Boxershorts Ten Cate, BonGiorno, Fila 2 stuks voor 15,- KLOKSTRMT 21, GOES www.speciaalzaaksimon.nl PZC Maandag 23 februari 2009 1 5 'Vroeger zat het hier vol met algen, nu kun je zeesterren, kreeften en krabben zien' een instructeur." Ook het horeca gedeelte wordt aangepakt. Waar waterskiërs nu nog regelmatig zich in hun wetsuits tussen etende gas ten begeven, is het horecadeel straks verboden terrein voor natte pakken. „De horeca blijft bijzaak, maar we moeten voorkomen dat bij windkracht 7 (en dus een geslo ten skibaan) iedereen wegtrekt", al dus Sturm. Het centrum wordt ook voorzien van een opslagloods voor skimate riaal, bananenboten en kajaks, zo dat Sturm niet meer dagelijks heen en weer moet rijden naar een opslagplaats bij een boer in Kamperland. Staatsbosbeheer kan het nieuwe centrum gebruiken als startpunt voor excursies. Jeroen Timmerman van windsurf- centrum Roha in Kamperland opent in het nieuwe centrum een windsurftestcentrum. Surfers kun nen hier boards testen, zodat zij een overwogen keuze kunnen ma ken bij de aanschaf van nieuw ma teriaal. Waterskicentrum Het waterskicentrum De Schotsman in Kamperland is ei gendom van Evert-jan van Nu- nen en Diana Dunlop. Dennie Sturm en Nicky Jonker pachten het pand aan het Veerse Meer. Het centrum in Kamperland be staat sinds 1999. Van Nunen en Dunlop exploiteren nog vijf waterskibanen in Nederland en Duitsland. Sturm en Jonker zijn in overleg met Waterschap Zeeuwse Eilan den om voor het verbouwde centrum speeltoestellen te mogen plaatsen. Het nieuwe onderkomen krijgt ook een aantal openbare toilet ten, omdat die in het gebied bij De Schotsman schaars zijn. Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland staan posi tief tegenover het plan om het waterskicentrum flink uit te breiden. Schippers zeilschepen verenigen zich in belangenvereniging. door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Dertien schippers van charterzeilschepen hebben de be langenorganisatie 'Zeilschepen in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wa teren' opgericht. Het doel is om sa men te strijden tegen de privatise ring van havens en te pleiten voor betere openbare voorzieningen bij lig- en aanmeerplaatsen. „Doordat watersportverenigingen en commerciële jachthavenbedrij- ven steeds vaker de kans krijgen om havens te kopen, verdwijnen Automobilist drinkt zes keer te veel alcohol GOES - Een 53-jarige man uit de ge meente Goes is zaterdagmiddag rond kwart voor zes betrapt op het rijden onder invloed van alco hol. Agenten gaven hem op de M.A\ de Ruijterlaan in Goes een stopteken. Hij had bijna zes keer te veel gedronken. De man is zijn rij bewijs kwijt en moet binnenkort voor de rechter verschijnen. Bisschop geeft lezing in Heinkenszand HEINKENSZAND - Bisschop Hans van den Hende houdt donderdag in het dekenaal centrum aan de Kerkdreef in Heinkenszand een le zing met als thema 'Op weg met het Woord in het hart.' In zijn voordracht gaat de bisschop onder meer in op de pelgrimstocht van het Volk van God irt de Bijbel en bedevaarten naar Lourdes. De aan vang is om 19.30 uur. Boogschieten en streetsurfing in Kapelle KAPELLE - Kinderen vanaf acht jaar kunnen woensdag in sportcen trum Groene Woud in Kapelle kennismaken met de sporten boog schieten en streetsurfing. Boog schuttersgezelschap St. Andries uit Wemeldinge geeft uitleg over boogschieten. Streetsurfing is afge leid van skateboarden, snowboar- den en golfsurfen. De activiteiten duren van 13.00 tot 16.00 uur. Rijbewijs ingevorderd van dronken Pool GOES - Op de Louise de Collig- nylaan in Goes is zaterdagavond rond zeven uur een Poolse auto mobilist aangehouden, omdat hij bijna drie keer te veel had gedron ken. Hij viel op, omdat hij erg lang zaam reed. Het rijbewijs van de 44-jarige man is ingevorderd. Hij verklaarde een half glas bier te heb ben gedronken. Man rijdt met slok op in 's-Cravenpolder 'S-GRAVENPOLDER - In de Fortrapa- straat in 's-Gravenpolder is zater dagavond rond kwart over negen een 35-jarige man uit de gemeente Goes betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat hij bijna drie keer zoveel alcohol had gedronken dan is toegestaan. Zijn rijbewijs moest hij direct inleveren bij de politie. Wemeldinge wint clinic van broers De Nooijer WEMELDINGE - De jeugdleden van voetbalvereniging Wemeldinge hebben een clinic van Dennis en Gérard de Nooijer verdiend. Zij haalden in een actie van Omroep Zeeland het meeste geld op voor de Voedselbank. De teller staat nog niet stil; na de clinic (woens dag vanaf 10.00 uur) eten de leden tegen betaling pannenkoeken. De opbrengst is voor de Voedselbank. Lekkende kraan... of een lopend toilet? Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! MIDDELBURG - De Middelburgse tamme kraai krijgt een 'leven na de dood'. Het dier, dat enkele we ken geleden in Middelburg men sen lastig viel, wordt door het Na tuurhistorisch Museum in Rotter dam opgenomen in de collectie 'vogels met een verhaal'. De kraai komt daar te staan naast de domi nomus. Dat vogeltje werd in 2005 in Leeuwarden doodgeschoten, na dat het duizenden steentjes omver vloog tijdens de voorbereidingen op Domino Day. steeds meer voor ons geschikte lig plaatsen", stelt schipper Peter Ver boom uit Bruinisse. Hij is één van de initiatiefnemers van de belan gengroep. „Onze schepen zijn tot wel dertig meter lang. Daar zijn lig plaatsen van watersportverenigin gen vaak niet op berekend." Op de Oosterschelde zijn bijna geen ligplaatsen meer, zegt Ver boom, en ook in de rest van de provincie is het beeld somber. Hij heeft voorbeelden genoeg. „Afme ren bij Neeltje Jans is voor ons bij voorbeeld niet meer mogelijk sinds ze vorig jaar een steiger heb ben weggehaald." Hij noemt ook Kamperland en Wolphaartsdijk als punten van zorg. Vanaf heden maandagmiddag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39