Groter waterskicentrum impuls voor -Celok Legende Clearwater naar Kwadendamme Infinite Mind wint voorronde RegioRuis 1 4 Maandag 23 februari 2009 PZC B 'Noord-Beveland moet het hebben van toerisme, Maar toch lijkt het gebied wat achter te lopen ten opzichte van andere plaatsen. In Domburg is het in de wintermaanden een stuk drukker dan hier' Waterskicentrum De Schotsman in Kamperland wacht een grootschalige verbouwing. De lange latten blijven belangrijk, duiken is een nieuwe troef. door Raymond de Frel Vooropgesteld, er lopen bij de provincie Zeeland nog twee bezwaren te gen de grootschalige uit breiding van het waterskicentrum. Maar als die netjes zijn afgehan deld, hopen uitbaters Dennie Sturm (23) en Nicky Jonker (24) dat vanaf september de boel gron dig op de schop kan. In april vol- gend jaar moet hun centrum aan het Veerse Meer een complete me tamorfose hebben ondergaan. „Ons huidige onderkomen is hon derdtachtig vierkante meter groot. Daar komt 325 vierkante meter bij. Aanvankelijk wilden we een twee de gebouw naast onze huidige stek bouwen, maar dat mag niet van de provincie Zeeland en de gemeente Noord-Beveland", vertelt Sturm. De plannen werden daarom bijge steld. Vanuit een groot gebouw willen Sturm en Jonker ervoor zor gen dat het jaarlijkse aantal bezoe kers van lieverlee wordt opge schroefd van vijftien- naar veertig duizend bezoekers. „We moeten ons daarom meer op het voor- en naseizoen gaan richten. Bijvoor beeld door meer bekendheid bij Zeeuwen te krijgen. In de zomer maanden hebben wij het vanwege het toerisme toch wel druk, maar daarvoor en daarna is er nog winst te behalen", weet de uit Arnemui- den afkomstige Sturm. En dat geldt niet alleen voor het waterskicentrum, betoogt hij. „Noord-Beveland moet het heb ben van toerisme, maar toch lijkt het gebied wat achter te lopen ten opzichte van andere plaatsen. Neem bijvoorbeeld Domburg, daar is het in de wintermaanden een stuk drukker dan hier. Nieuwe ondernemers met een frisse kijk zouden daar verandering in kun nen brengen." Sturm en Jonker willen vooral met het opzetten van een duik school het toerisme een nieuwe impuls geven. Sturm: „Toen het Veerse Meer nog brak was, zag je onder water geen hand voor ogen. Maar nu er dankzij de zoutwater- sluis bij de Zandkreekdam water uit de Oosterschelde door de slui zen naar het meer stroomt, is de waterkwaliteit enorm verbeterd. Vroeger zat het hier vol met algen, nu kun je zeesterren, kreeften en krabben zien. Wij willen een com- pressietank neerzetten, waar dui kers hun zuurstofflessen kunnen vullen. Daarnaast willen we intro ductielessen verzorgen, want die zijn er ook niet op het Veerse Meer. Een groep beginnelingen kan straks aan een kabel onder wa ter een rondleiding krijgen van Dennie Sturm en Nicky Jonker hopen dat de uitbreiding uiteindelijk veertig duizend bezoekers per jaar oplevert. foto Willem Mieras Nieuws WAYS2&I Impressie van het toekomstige waterskicentrum. Links de huidige bebouwing, rechts de uitbreiding. Pachters Nicky Jonker en Dennie Sturm betrekken zelf een appartement in het nieuwe centrum. Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! Veel bluesgeweld uit Amerika op 17e editie van het Bluesfestival. door Raymond de Frel KWADENDAMME - De 74-jarige blueslegende Eddy 'The Chief Clearwater is een van de pu bliekstrekkers op de zeventiende editie van het Bluesfestival in Kwa dendamme op 9 en ro mei. De linkshandige Amerikaanse gita rist staat bekend om zijn vinnige en vurige interpretatie van de Chi- cagoblues. In Kwadendamme wordt hij begeleid door The Juke Joints. Ook de Amerikaanse mond harmonicaspeler James Harman doet Kwadendamme aan. Het voormalige bandlid van The Blas ters bestijgt het podium onder an dere met een andere ex-Blaster: pianist Gene Taylor, die ook furore maakte met onder meer Canned Heat, The Red Devils en The Fabu lous Thunderbirds. Organisatoren Peter Kempe en Kees Wielemaker hebben verder het Britse Nine Below Zero (met Brendan O'Neill en Gery Mc Avoy uit de band van wijlen Rory Gal lagher), Amerikaanse Boo Boo Da vis, Franse Big Dez en de Ier Eam- mon McCormack vastgelegd. Het programma is nog niet compleet. J) Meer informatie is te vinden op www.bluestown.nl Formatie The Chimney uit Bruinisse wint de publieksprijs. door Melita Lanting RENESSE - De Zeeuws/Brabantse band Infinite Mind heeft vrijdag avond de derde voorronde van Re gioRuis gewonnen. De groep kwam in De Stulp in Renesse als beste beginnende band uit de bus. De viermansformatie Infinite Mind debuteerde met een eigen in vulling van progressieve rock. Uit gesponnen nummers, opmerkelij-. ke zangpartijen en een eigenzin nige presentatie kon de jury beko ren. De bandleden van Infinite Mind komen uit Tholen en Ber gen op Zoom. De publieksprijs ging naar een debuterende band uit Bruinisse. Deze band is nog zo nieuw dat de naam pas bij het optreden in Ren esse bekend werd: The Chimney. De band heeft nog geen bassist, maar ook zonder dit instrument was het optreden imponerend. The Chimney speelt een mix van britrock en jaren tachtig rock. De overige twee deelnemers (Capital Sentimental en Scarabee) waren volgens de jury ook zeker 'fina le-waardig' maar haalden het uit eindelijk niet. RegioRuis is een ta- lentenstrijd op Schouwen-Duive- land voor beginnende bands.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38