itilarici PZC 13 Goes hoopt op forse bijdrage Rijk Automobilist vecht werkstraf voor ongeluk bij Nieuwdorp aan BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 17 Landbouwcentrum steeds meer appartementencomplex Meubelmaker Kamperland hervat werk Politie neemt drugs in beslag Uitbreiding van waterskicentrum op Noord-Beveland Steeds minder kinderen op Zeeuwse basisschool Maandag 23 februari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Gemeente dient waslijst aan projecten in om versneld uit te voeren. door Raymond de Frel GOES - De gemeente Goes hoopt met medewerking van het Rijk een aantal ambitieuze projecten versneld te kunnen uitvoeren. Vier Zeeuwse gemeenten (Terneu- zen, Hulst, Vlissingen en Goes) hebben bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) aan gegeven voor ruim 73 miljoen eu ro aan projecten eerder dan ge pland te willen realiseren. Goes heeft met ruim 51 miljoen euro een aanzienlijk aandeel in dat be drag. De VNG heeft de inventarisa tie aan het kabinet aangeboden. Het kabinet hoopt met het ver sneld uitvoeren van de projecten een impuls aan de economie te kunnen geven. Goes diende een lijst van twaalf projecten in. Zo wil de gemeente onder meer de rotonde bij de Troelstralaan en Ringbaan West (een investering van drie miljoen euro) en een tweede afslag vanaf de A58 richting het ziekenhuis (acht miljoen euro) versneld aan leggen. Ook de vervanging van de Goese Ringbrug door een aqua duct (achttien miljoen euro), een aanpassing van het Deltaplein (tien miljoen), de aanleg van een fietstunnel en rotonde bij de Oran- jeweg (3,4 miljoen euro) en ver keersmaatregelen bij de Goese Poort (2 miljoen euro) zijn door Goes aangedragen om eerder uit te voeren. Doel: de economie uit het slop trekken. RJ1I De gemeente Goes heeft voor ruim vijftig miljoen euro aan pro jecten ingediend bij de VNG, in de hoop dat een aantal versneld kan worden uitgevoerd. De Goese wethouder Rinus Diele- man wil nog niet spreken over het realiteitsgehalte van de ingediende lijst. „Het is aan het Rijk om te be oordelen wat wel en wat niet kan. Het gaat er niet om met hoeveel miljoen ik tevreden ben. Wij heb ben gewoon een aantal projecten ingediend, in de hoop dat het Rijk financiële steun biedt. Ik hoop dan ook dat we een snelle reactie krijgen, zodat we er met zijn allen de schouders onder kunnen zet ten om uit deze economische cri sis te komen", zegt Dieleman. De andere gemeenten op de Beve- landen en Tholen hebben geen projecten ingediend bij de VNG. „Wij hebben geen projecten aange meld, omdat we niet voldoende mankracht hebben om grote pro jecten versneld uit te voeren", zegt woordvoerster Els Schout van de gemeente Kapelle. Wethouder Jaap Sinke van de ge meente Reimerswaal laat een soortgelijk geluid horen. „Wij heb ben al zoveel lopende projecten in de lucht te houden, dat wij niet van plan zijn andere dingen naar voren te,schuiven." De Nederlandse gemeenten dien den in totaal voor ongeveer twee miljard euro aan projecten in. GOES - De renovatiewerkzaamheden zijn al een tijdje aan de gang, maar nu wordt ook aan de bui tenkant steeds beter zichtbaar dat het voormali ge Landbouwcentrum aan de Westsingel in Goes een woonbestemming krijgt. In het pand, ooit het Zeeuws bolwerk van 's Rijks ambtenaren, heeft woningcorporatie RWS 27 seniorenapparte menten bedacht. Heel ruimdenkend renoveren is NIEUWDORP - Een 44-jarige auto mobilist uit Teteringen vindt dat hij door de rechtbank met een werkstraf te zwaar is gestraft voor schuld aan een ernstig verkeerson geval op de Europaweg-oost in Nieuwdorp. De man hoopt dat het gerechtshof in Den Haag er van is overtuigd dat hij weinig aan het ongeval kon doen. De Brabander wilde op 6 decem ber 2007 vanaf de Europaweg links af de Wilhelminahofweg inslaan. Volgens de politie had hij daarbij voorgesorteerd op de weghelft voor het tegemoetkomende ver keer. Met als gevolg dat een tegen ligger op het bestelbusje van de man inreed. De bestuurder van de ze auto liep dusdanig ernstige bot breuken op, dat volledig herstel na genoeg is uitgesloten. De 44-jarige bestuurder betwijfelt of hij wel op de verkeerde weg helft is terechtgekomen. Zijn advo caat vindt niet bewezen dat de man over een doorgetrokken streep naar de verkeerde rijbaan is gereden. Hofaanklager mr/A. Ren- ckens was een andere mening toe gedaan. „Die streep is driehonderd meter lang." Zij eiste dezelfde straf als de rechtbank: een werkstraf van zestig uur en een half jaar voorwaardelijke rijontzegging. Uitspraak over twee weken. door Raymond de Frel KAMPERLAND - Meubelrestaurateur Stefan Schelling uit Kamperland werkt voorlopig vanuit een schuur bij zijn buurman. Vorige maand brandde de werkplaats naast Schel- lings huis aan de Bosdijk volledig af Schelling is van plan om naast zijn huis een nieuwe werkplaats op te bouwen, maar zover is het nog lang niet. Met name de afwikke ling van de brand op het gebied van verzekeringen vraagt veel tijd. De restanten van zijn oude werk plek zijn vorige week opgeruimd. De brand resulteerde in een finan ciële schade van tienduizenden eu ro's. Tal van bijzondere houtsoor ten gingen verloren, die Schelling gebruikte bij het restaureren van meubelen uit de zestiende en ze ventiende eeuw. Musea, antiquairs en particulieren uit heel Neder land schakelen Schelling met na me in om zijn authentieke werk wijze. Schelling heeft de schuur van zijn buurman inmiddels ingericht als tijdelijke werkplek. Er is nog geen zicht op de start van de bouw van zijn nieuwe werkplaats. er niet bij, doel is karakteristieke' elementen uit het ontwerp van de Vlissingse architect W. Mes- ser te behouden. De appartementen worden in mei of juni opgeleverd. foto Willem Mieras GOES - De politie heeft gisteroch tend om half twaalf op de Delta weg in Goes vijftien gram soft drugs in beslag genomen van vier Belgen. Agenten roken een enor me wietlucht in de auto, toen zij de bestuurder staande hielden. Een bijrijder werd aangehouden, omdat hij zich niet kon legitime ren. Hij bleek een 22-jarige man uit het Belgische Zaffelare te zijn. Een 20-jarige man uit Lochristi werd ook aangehouden, omdat hij tien gram softdrugs in bezit had. ZEEUWSE Meer Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar uit Zeeland wilde tijdens zijn vakantie in Israël een boottochtje maken op het Meer van Tiberias. „Wat kost zo'n trip je?", vroegen zij aan de kapitein. „Dat kost tweeduizend piasters", antwoordde de gezagvoerder. Het paar was niet blij met dit antwoord. „Schandalig, dat is pu re afzetterij!", riepen de twee in koor. „Ja, maar", voerde de kapi tein ter verdediging aan, „dit is het meer dat Jezus te voet is over gestoken!" Het maakte niet veel indruk op de Zeeuwen, want de mannelijke helft van het echt paar gaf de kapitein bits ten ant woord: „Geen wonder dat hij te voet ging als je met zulke tarie ven geconfronteerd wordt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37