aangever bij Hoek niet bekronen met eindzege Van Kerckhoven scoort een berg winstpunten ZPZC Maandag 23 februari 2009 33 Bosniër blinkt uit tegen Geinoord met drie assists. door Frits Bakker NïEUWEGElN - Het excuus naar de trainer toe straalde vooral veel on begrip uit. Voor de dug-out maak te Alan Grozdanic een gebaar van: 'wat kan ik eraan doen dat hij te gen me is?'. Hij doelde op de scheidsrechter, die hem net een ge le kaart (én een schorsing) had be zorgd in de wedstrijd waarin de kleine Bosniër zijn club met drie assists op weg hielp naar een over- winning in de uitwedstrijd tegen Geinoord: 1-5. Met de bal aan de voet gekleefd is Grozdanic een speler met een bril jante techniek. Hij behoorde vorig jaar met Mahieu en Imagbudu tot de gouden aankopen, maar er is ook één klein minpuntje: Grozda nic grossiert in onnodige kaarten. Voor zijn vierde gele kaart, in Geinoord, staat één wedstrijd schorsing. Drie van de vier kaarten die hij kreeg, zijn voor praten te gen de scheidsrechter. Zijn trainer sprak hem daar tijdens de wed strijd streng op aan. „Hij moet slimmer zijn,""want zo benadeelt hij de club." Grozdanic had er een plausibele verklaring voor. „Ik riep iets in mijn taal, zoals ik dat vaker doe. De arbiter kon nooit weten wat ik riep, maar toch trok hij een gele kaart. Daar heb ik tegen gepro testeerd, omdat het een onterechte kaart was." Het was, zei Gaby De- Karakteróstieken manet, maar een klein smetje op een wedstrijd waarin Hoek liet zien dat het een tegenstander van dit kaliber langzaam aan het ont groeien is. Na de rust was het klass- everschil zo groot, dat de 5-1-score een magere afspiegeling was. Ferry Alfons: „Ik miste zelf een kans op twee meter van de goal en ook andere kansen hadden erin ge moeten." De spits en aanvoerder was één van de spelers die veelvul dig gebruik maakten van de ruim te om door de verdediging van de thuiclub te snijden. „We spelen al een paar weken zoals vorig jaar, in de begintijd onder Paul Telussa", zei Alfons. „Dat heeft te maken met vertrouwen. Na de winst op GVW en Spakenburg vinden we elkaar blindelings. Alleen tegen Ajax thuis ging het mis, omdat we te gemakzuchtig waren." Gaby De- manet vond dat aan de 5-1 van za terdag niet te veel waarde moet worden gehecht. „Het is zo'n zwak ke ploeg, daar móet je wel met een groot verschil van winnen", zei hij na afloop, toen er in de wandelgan gen werd gespeculeerd over een pe- riodetitel. „Daar maak ik me eer lijk gezegd niet druk over, want de top vijf speelt toch in de beker." Hoek had zijn mooiste moment in Nieuwegein halverwege de eerste helft. Tim Mechelink, ook één van de betere spelers, was bij de op bouw betrokken, Stijn Mahieu gaf de diepe bal, Ferry Alfons speelde met een hakje de op links sprinten de Grozdanic vrij, die gaf de voor zet vanaf de achterlijn en Arnold Nguekam kopte van dichtbij in. De 0-1 was van zo'n onberispelijke schoonheid, dat de verdedigers van Geinoord er alleen naar kon den kijken. Daarvoor had Hoek ook al gedomi neerd, met Björn Langeveld op de plaats van de geschorste Gideon Imagbudu, Tim Mechelink op rechts, Geert Bosschaart weer cen traal achterin en Nguekam voorin iets meer centraal dan een week eerder tegen Ajax. „In die wed strijd zocht hij te vaak de flanken op, maar hij is juist een spits die voor de goal moet staan om te sco ren'", gaf Demanet aan. Met zijn twee goals in Nieuwe gein, die zijn totaal nu op vier uit drie brengen, heeft de trainer even wel niets te klagen over zijn spits. De eerste was zaterdag de kopbal voor 0-1, de tweede van Nguekam in de laatste minuut was goed voor 1-5. Ferry Alfons over de nieu we spits: „Hij staat er als target- man, wij spelen hem vrij, hij schiet of kopt ze erin, zo simpel is het." Het mocht bijna ongehin derd van de tegenstander, die al leen op 0-1 achter iets terugdeed met een schot in de kruising van Oussama Belkaraouia. Hoek zette voor de rpst de voorsprong weer terug op het bord met een kopbal van Stijn Mahieu uit een hoek schop van Grozdanic. De 1-3 kwam van de voet van Fer ry Alfons, met een droge schuiver vanaf de zestienmeter, waar hij vrij een hoekschop van Grozdanic kon inschieten. Mahieu zorgde op zijn beurt weer voor de 1-4 na een combinatie met Alfons. Hoek klom met die overwinning naar de tweede plaats achter IJsselmeer- vogels. Het moet volgende week, uit tegen Sparta Nijkerk, de num mer drie op de ranglijst. Hoofdklasser Hoek wint eenvou dig van Geinoord: 1-5. Grote man is Alan Grozdanic, die bij drie van de vijf doelpunten be trokken is. Matige opkomst bij dressuurwedstrijd in Zaamslag. door linden Roelandf ZAAMSLAG - Carnaval speelde de dressuurwedstrijd van de ruiter- club Luctor et Emergo parten, ge zien de wat tegenvallende op komst in de Beatrixhoeve. Daar door werd in de verscheidene klas sen in handicap gereden. De goe de prestaties maakten echter veel goed. in de klasse M toonde Marjolein van Kerckhoven (ruiterclub Hulst) zich met Viora oppermachtig. In de eerste proef stuurde de amazo ne uit Ossenisse de merrie met veel souplesse naar een overtuigen de overwinning: 67.33 procent. Van Kerckhoven bleef de Brabant se Citta Zaat met Versace onder het zadel een straatlengte - ruim zeven procent - voor. De eerste proef bleek voor Van Kerckhoven en de Osmum-doch- ter slechts een warmlopertje. In de tweede proef stuurde de amazone de vos met het aansprekende to taal van 69 procent naar een afgete kende zege. De Terneuzense An ouk Vermeulen eiste met de ruin Faberge met een score van 64.66 procent de tweede plaats op. Mar jolein van Kerckhoven mocht hier mee weer vier winstpunten aan haar totaal toevoegen. Zij toonde zich bovendien de beste in het overallklassement. In de klasse L werd in de piste van de Beatrixhoeve sterk gepresteerd. Elles Krans toonde zich met de Pionet in beide proeven de beste. In de eerste proef stuurde de ama zone uit Terneuzen de lichtvoetige ruin met een totaal van 66.66 pro cent naar de overwinning. Zij bleef daarmee Marianne Eester mans met Uzeo P nipt voor. Eige naresse van de Beatrixhoeve, Trix Bouthoorn, eiste met Marvin de derde stek op en onderstreepte met de score van 65.66 procent het hoge niveau in deze klasse. In de herkansing ontwikkelde zich een fraai gevecht tussen Krans en Ees termans. Maar ook nu gaf de Ter neuzense haar Brabantste belaag ster geen kans. Krans stuurde de bruine Pion-zoon naar een totaal van 68.66 procent, bijna twee pro cent meer dan Eestermans. Geinoord-Hoek 1-5 (1-2). 20. Arnold Nguekam 0-1, 24. Oussama Belka raouia 1-1, 40. Stijn Mahieu 1-2, 51. Ferry Alfons 1-3, 58. Stijn Mahieu 1-4, 90. Arnold Nguekam 1-5. Scheidsrechter R. van de Wielen (Veenen- daal). Gele kaart: Alan Grozdanic (Hoek), Oussama Belkaraouia, Bram Ver- bruggen (beide Geinoord). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Geert Bosschaart, Giovanni Siere- veld, Michael Koone; Björn Langeveld (76. Jeroen van de Broeke), Thomas Ragut, Alan Grozdanic (76. Regilio Pinas), Stijn Mahieu (70. Kenneth Okor- ley); Ferry Alfons, Arnold Nguekam. Ongenae Eeidt Biervliet naar ©efeitzege HOOFDPLAAT - Biervliet heeft in een vriendschappelijke wedstrijd korte metten gemaakt met Hoofd plaat. Hoofdplaat nam in de eerste helft brutaal de leiding via Eli Bol- leman. Nog voor rust boog een be ter Biervliet de achterstand om in een voorsprong door twee treffers van Ben Óngenae. Na de rust was het krachtsverschil nog duidelij ker. Biervliet stoomde door naar 1-5 door doelpunten van Eric Die- leman, Timon van der Hooft en Nicky van den Hemel. Berry Dallinga vrijwel zeker van plaats op NK SLUISKIL - Driebander Berry Dallin ga bleef na zes wedstrijden onge slagen tijdens de nationale voor wedstrijden extra klasse, die in 't Meulengat in Sluiskil werden ge houden. Hij totaliseerde twaalf punten en een moyenne van 1.17. Daarmee is hij zo goed als zeker van een plaats op het NK, dat van 3 tot en met 5 april in Hulst wordt gehouden. Patrick Vasseur, die tweede werd met negen punten, kwam tot een hoogste partij van 1.724 en een hoogste serie van 12. Van Goethem en PSatjouw in de top KWADENDAMME - Driebander Ejd- die van Goethem heeft tijdens de nationale voorwedstrijden tweede klasse in Kwadendamme een top prestatie geleverd. Hij verloor slechts één partij en eindigde met 0.711. De Hulstenaar scoorde ver der een hoogste partij van 1.667. Streekgenoot Theo Plat jouw haal de eveneens tien punten: hij reikte tot 0.647 gemiddeld en plaatste zich daarmee voor het NK dat eind maart in Drunen wordt ge houden. Kaderteam verspeelt kans op titel BRjELLE - Het kaderteam van 's Lands Welvaren verloor op bezoek bij Honky Tonk in Brielle met 5-3 en heeft daarmee de laatste titel- kansen verspeeld. Wat rest is de strijd om een plaats in de play- offs. Slechts Peter de Bree (300-12 winst in zes beurten) en Danny Walhout (gelijkspel) behaalden punten voor 's Lands Welvaren, jaap Hameling en Jan Goud zwaard verloren beiden hun par tijen. Het Animo-duo Robin Nagelkerke (r) en Beny Ysebaert. foto Peter Nicolai Eva Langerak tijdens haar dressuurproef met Jonathan. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35