een been in Milaan stand 1 IIIIII PZC Maandag 23 februari 2009 31 rijd. Met 14.750 haalde hij zijn enige toestelnominatie binnen op ringen. Op dat foto Evert Bruinekool Pechdag Jeffrey Telussa Voor Jeffrey Telussa, de derde Zeeuwse deelnemer aan de EK-kwalificatiewedstrijd zat het zaterdag niet mee. Op drie van zijn vijf onderdelen ging het verre van goed. Op voltige moest hij zijn oefe ning onderbreken en scoorde hij 5.850, op sprong kwam hij door een beroerde landing niet verder dan 14.500 en op rek greep hij twee keer mis bij een vluchtelement en kreeg hij 9.100 van de jury. Op vloer (14.100) en ringen (13.500) liet Telussa wel een goede indruk achter. Voor Telussa was het zijn eer ste wedstrijd voor TSH Heeren veen. De achttienjarige Middel burger is in oktober naar het hoge noorden verhuisd, nadat de Turncombinatie Zuid West Nederland ter ziele ging. Telussa zit nu in hetzelfde team als Epke Zonderland, deelnemer aan de Olympische Spelen van Peking. Zijn coach is Gerard Speerstra. Telussa hoopt in Hellendoorn, waar de tweede EK-kwalificatie wedstrijd is, de haast onbereik bare limiet te halen op sprong. Hij moet er dan twee uitvoeren en met zijn gemiddel de boven 15.900 zitten. Wyomi Masela behaalde giste ren bij de vrouwen de hoogste score op de meerkamp (sprong, brug, balk en vloer). Ze kwam in Amsterdam uit op 54,200. Mayra Kroonen werd tweede (53,250). weken gehad om de boel weer op te bouwen." Van Minde durfde het in Bunscho ten nog niet aan bij het onderdeel sprong twee uitvoeringen te doen. In Hellendoorn is hij dat wel van plan. „Alleen als ik er twee doe en dan binnen één punt van de li miet blijfj weet ik zeker dat ik op het EK ook echt op sprong mag meedoen", legde hij uit. Daarnaast wil de Goesenaar in het Overijsselse dorp nog een nomina tie verdienen op vloer en brug. Met 13.200 en 12.150 was hij daar zaterdag respectievelijk 1.000 en 1.850 van verwijderd. „Als ik in Hellendoorn op die onderdelen net iets scherper ben, moet ik het wel kunnen halen", zei Van Min de. Ook Van Assche heeft vertrouwen in zijn tweede kwalificatiewed strijd, maar voor de Sassenaar is er wat meet. werk aan de winkel. Met 14.750 haalde hij zijn enige toestel nominatie binnen op ringen. Op dat onderdeel is hij de onbetwiste nummer twee van Nederland. „Het is mogelijk dat ik over twee weken een moeilijkere oefening turn en zelfs voor de limiet ga", zei de Zeeuws-Vlaming, die dan minimaal 15.300 moet scoren. Om daar niet helemaal van afhan kelijk te zijn, zal Van Assche ook toestelnominaties willen verdie nen op voltige en rek. „Op voltige was ik er al dicht bij. Gelukkig kon ik voor het eerst weer eens pijnvrij mijn oefening doen. In het afgelo pen jaar heb ik veel last gehad van mijn onderarm. Ik kon niet eens naar de overkant 'flanken'. Maar sinds twee weken is het weg, dank zij een goede fysiotherapeut. De oefening zag er vandaag misschien nog niet uit, maar voor een eerste wedstrijd was het nog niet onaar dig. In Hellendoorn kan het veel beter." Na Hellendoorn zijn er nog drie weken tot het EK in Milaan. Eén week voor de titelstrijd is er voor de zes EK-gangers nog een laatste test, de wereldbekerwedstrijd in Cottbus. Eén remise Rademakers Maarten Rademakers heeft in het persoonlijk kampioenschap nog maar een half punt moe ten prijsgeven. In de vierde ronde remiseerde hij met Gert van Rij. Zijn overi ge vijf partijen won hij alle maal. Op 14 maart wordt in Middel burg de laatste speeldag afge werkt. Rademakers heeft een punt voorsprong op Gert van Rij, Sven Stange en Joey Gro- chal. De HWP-speler is dit kampioen schap nog niet uitgekomen te gen Stange. Maarten Rademakers (r) boekte in de zesde ronde tegen Michael Wise zijn vijfde overwinning. foto Camile Schelstraete Alsof je een leeglopend ballonnetje bent, dat alle kanten opflud- dert. Maar welke kant op? Ik vroeg me af: wat ben ik nu? Eco noom? Bobsleeër? Of sprinter? Gek genoeg bood de geboorte van mijn dochter Olivia uitkomst: ik was vader." Bobsleeër Timothy Beck over het zwarte gat waarin hij te recht kwam na zijn carrière als sprinter. In De Pers. „Als je geen risico wil lopen, moet je thuis achter de plastic bloe men gaan zitten en je niet bewegen. Natuurlijk is er^druk, maar zolang die niet verlammend werkt, is dat alleen maar goed." Guus Hiddink over zijn tijdelijke overstap naar Chelsea. In De Telegraaf. „Het is onvermijdelijk dat je een keertje in het diepe wordt ge gooid. Dit was mijn eerste zwemles, zonder bandjes. Eigenlijk is het niet vreemd dat ik de eindstreep niet haal." Oud-baanwielrenner Theo Bos moest opgeven in zijn tweede wedstrijd als wegrenner. In De Telegraaf. „Als ik later klaar ben met voetballen, is er eigenlijk maar één ding dat telt: wat er op mijn bankrekening staat. Ik lig er niet wal ker van wat andere mensen daarvan denken." Voormalig NAC-speler Anouar Diba verklaart in Sport week zijn overstap naar Qatar. „Ik denk altijd aan wat mensen niet hebben. Ik gooi bijvoorbeeld geen eten weg, want eten is helemaal niet vanzelfsprekend. Er gaan mensen dood, kinderen..." Rachid Bouazouan, speler van NEC, over de lessen van zijn geloof, de Islam. In Sportweek. Champagne bij goal Hoogendorp Ricky Hoogendorp heeft zijn honderdste doelpunt (de 1-1 tegen NAC) in de kleedkamer van ADO Den Haag gevierd met een fles champagne. De spits viel za terdag tijdens de tweede helft uitstekend in met een rake vrije trap in de 71e minuut. Daarmee heeft hij nog geen basisplaats veroverd in de hoofdmacht van ADO Den Haag. „Pas als hij fysiek nog een paar stappen voorwaarts maakt, kan hij weer basisspe ler worden", oordeelde coach André Wetzel. „Een hele wed strijd kan hij nog niet aan." Schaufeli Shuffle is uit den boze Tijdens carnaval is Doetin- chem omgedoopt in Leu- tekum. Tal van meezingers schalden gisteren door het sta dion voor het duel De Graaf- schap-Feyenoord, maar één nummer ontbrak. Het ludie ke lied 'Boem Schaufeli' stond niet op de playlist. De clubleiding vond het onge past om de regionale hit, ge zongen door twee kasteleins met een groot Graaf schap-hart. Met de carnavals kraker wordt verwezen naar Felix Schaufeli, die begin deze maand tegen PSV een grens rechter met zijn borst omver duwde. RUG Luidsprekerbox kost halfuurtje De wedstrijd tussen FC Groningen en PSV, ge pland voor 20.45 uur, is zater dag bijna een half uur te laat begonnen. Aan het publiek op de eerste rijen van een tweetal vakken was verzocht hun plek te verlaten. Volgens een officiële mededeling „hing er iets los" boven in de betreffende vakken. Het ging om een luidsprekerbox. Een val van de box zou een levens gevaarlijke situatie kunnen opleveren. Een monteur klom naar de nok van het sta dion, voor reparatie-werk zaamheden. Ron Jans feliciteert zijn moeder alvast FC Groningens coach Ron lans liet zich zaterdag van een mooie kant zien na het duel met PSV (0-1). Hij wens te zijn moeder, die in het zie kenhuis ligt, geluk. „Gefelici teerd mama", sprak de trai ner. „Morgen ben je jarig. Ik hoop dat je dit nu alvast op de één of andere manier hoort. We komen absoluut! Om elf uur zijn we er." Op de persconferenties van lans ge beuren wel vaker spraakma kende dingen. Hij had al eens aanvaringen met Louis van Gaal, John van Loen liep al eens weg en Henk ten Cate liet Jans wachten. De landstitel is nog niet binnen, maar het seizoen 2008-2009 komt sowieso in de geschiedenisboeken van AZ als een topjaar. De ploeg uit Alkmaar verbeterde zaterdag bij Heracles Almelo (0-2) weer een clubrecord. Doelman Ser gio Romero hield voor de zeventiende keer dit seizoen zijn doel schoon en hij verbeterde daarmee het record uit de seizoe nen 2006-2007 en 1974-1975. In die jaargangen kwam AZ in 34 duels tot zestien 'clean sheets'. Romero verbeterde eerder dit seizoen in de thuiswedstrijd tegen Heracles ook al een clubre- cord. De jonge Argentijnse keeper hield op 6 december voor de zesde keer op rij in eigen stadion de nul. Romero hield dat uiteindelijk tien thuisduels vol. Said Boutahar van Willem II maakte op 7 februari een einde aan de reeks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33